Stratpoints shooting team weźmie udział w zawodach LongShot 2018

 Redakcja  /  23-04-2018
Fot. Stratpoints

Wyjątkowa drużyna strzelecka złożona z weteranów rannych w misjach poza granicami państwa wystartuje w zawodach strzeleckich LongShot 2018 (25-29.04.2018, Wędrzyn, k. Gorzowa Wielkopolskiego), których współinicjatorem jest prezes fundacji gen. broni. rez. dr Mirosław Różański.

- Fundacja Bezpieczeństwa i Rozwoju Stratpoints w swoich działaniach na rzecz weteranów i weteranów poszkodowanych stawia m.in. na aktywny udział, współzawodnictwo i rehabilitację poprzez sport – podkreśla gen. broni rez. Mirosław Różański. Prezes Fundacji i współorganizator i pomysłodawca pierwszych zawodów strzeleckich Long Shot dodaje, że w tegorocznej edycji po raz pierwszy wystartuje drużyna w stu procentach złożona z weteranów rannych w misjach poza granicami państwa.

Dowiedz się więcej: Weekend Snajpera & Zawody LONGSHOT 2016

- Drużyna złożona jest z czterech podoficerów. Od kilku tygodni Intensywnie przygotowujemy się do udziału w zawodach – podkreśla chor. rez. Przemysław Wójtowicz, szef zespołu Stratpoints ds. weteranów i weteranów poszkodowanych.

– Wystartujemy w dwóch parach w kategoriach Open i Standard Semi-Auto. Liczymy na dobry wynik jako drużyna. Nasi zawodnicy mają za sobą już udział indywidualny kilku poprzednich edycjach Long Shot oraz innych zawodach strzeleckich. Liczymy na dobry wynik zespołowy – dodaje Przemysław Wójtowicz.

Warto zauważyć, że Stratpoints Shooting Team to drużyna złożona z weteranów w służbie czynnej i byłych żołnierzy Wojska Polskiego oraz Legii Cudzoziemskiej. Członkowie drużyny są podoficerami, którzy odnieśli rany m.in. w Afganistanie. 

Przeczytaj również: Wystartowały przygotowania do Invictus Games

- Przygotowania do zawodów są wyjątkowe. Ćwiczy z nami st. kpr. Tomasz Rożniatowski, który stracił rękę podczas misji ISAF w 2011 roku. Wykonanie strzelań precyzyjnych z takimi obrażeniami jest niezwykle trudne – zaznacza chor. Wójtowicz.

- Wszystkich sympatyków weteranów i Fundacji Stratpoints zapraszamy do kibicowania naszej drużynie. Liczymy na doping i dziękujemy partnerom, którzy pomogli w przygotowaniach do zawodów. Hotel Leniwka Stary Młyn zapewnił zakwaterowanie dla naszej drużyny, a firma Helikon Tex i pan Marcin Rak wyposażyli nas w wysokiej jakości odzież oraz koszulki – dodaje gen. Różański.

Zawody strzeleckie LongShot to międzynarodowe zawody w strzelaniu długodystansowym. Odbywają się w Wędrzynie koło Gorzowa Wielkopolskiego. Strzelanie odbywa się w konkurencjach na: 300, 600 i 800 metrów. Więcej informacji można znaleźć na www.longshot.pl.

Źródło: Stratpoints

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


 Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych » 

 Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w mundurze komandosa »
buty taktyczne

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


Jakie możliwości daje Ci szybka wymiana szkieł balistycznych »
okulary balistyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Byli komandosi szkolą instruktorów 16 DBOT

Kolejna grupa żołnierzy 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, rozpoczęła intensywny kurs instruktorsko-metodyczny pod okiem byłych komandosów z jednostek Wojsk Specjalnych. Na obiektach...

Aktualny numer

4/2021
SPECIAL OPS 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - GEI - Obrońcy Katalonii
  • - Macedońskie Wilki
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl