Zawody Strzeleckie SGO MoST Shots 1

patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  31-01-2018
Fot. MoST / Maziarz

Specjalne Grupy Operacyjne - cywilni i mundurowi pasjonaci wojskowości (szczególnie wojsk specjalnych), działań specjalnych, wszystkiego, co taktyczne i co rozwija ich umiejętności i zainteresowania. SGO to nie 'bieganie z zabawkowymi replikami po krzakach", a pragnienie rozwoju przez szkolenia z najlepszymi - obecnymi i byłymi operatorami jednostek specjalnych: SPAP-ów czy JW Formoza. Reprezentując wysoki poziom wiedzy i umiejętności, SGO organizują zawody z medycyny taktycznej, oceniane przez najbardziej szanowanych specjalistów-praktyków w tej dziedzinie. Przedstawiciele SGO startują też w licznych biegach ekstremalnych czy selekcyjnych. Nic więc dziwnego, że z okazji kolejnych urodzin - rocznicy powstania Specjalnych Grup Operacyjnych, postanowili zorganizować zawody strzeleckie: SGO MoST Shots.

SGO MoST Shots 1 (w skrócie SMS), które to zawody odbędą się 25 marca br. w Gdyni, to wspólna inicjatywa członków SGO i obiektu MoST (Modułowych Strzelnic Taktycznych), powstała z myślą o zaawansowanych szkoleniach strzeleckich. W każdej serii zawodów wraz z partnerami merytorycznymi, organizatorzy będą przedstawiali formuły i kwalifikacje stosowane w znanych formacjach dla sprawdzenia umiejętności strzeleckich. Zawodnicy będą mogli nie tylko przekonać się, czy spełniają kryteria stawiane przez jednostki, ale również poznać ludzi je reprezentujących, ich historie, wyposażenie i metody szkoleniowe.

Zobacz także: Szkolenie SGO z elementów taktyki, technik i procedur VBSS

Warto podkreślić, że partnerem konkursu SMS 1 jest firma ORION RISK SOLUTION USA LLC - międzynarodowa firma ochroniarska z branży PMC. W 2018 ORION USA realizuje szkolenia z protokołami opracowanymi i sprawdzonymi przez byłych operatorów jednostek specjalnych Stanów Zjednoczonych. Oprócz prezentacji i wykonywania kwalifikacji strzeleckich,  przedstawiciele firmy przeprowadzą szkolenie pokazowe i zaprezentują sprzęt o wartości ponad 30 000 USD.

Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie entuzjastów akcji specjalnych, strzelectwa, historii wojskowości, a zwłaszcza jednostek specjalnych.

Zgłoszenia przyjmowane są do 16 marca lub do wyczerpania miejsc / pakietów. Rejestracja jest dostępna tylko poprzez formularz na stronie: https://goo.gl/forms/hSctW0O4c2eHJGVi2.

25 marca, na obiektach MoST, na tzw. pierwszy ogień, przeprowadzone zostaną konkurencje będące Standardem Certyfikacji Strzeleckiej US Army. Za przebieg zawodów odpowiadać będą zagraniczni instruktorzy, którzy ukończyli oficjalne szkolenia certyfikacyjne US Army. Dla zaawansowanych strzelców przeprowadzona będzie również konkurencja zgodna z ćwiczeniem szkoleniowym przeprowadzanym przez zespół US Navy Seal Team 6, tzw. Devgru Drill.

Zawody będą obejmowały strzelanie z karabinu z centralnym zapłonem w dwóch formułach i tutaj obowiązuje limit zgłoszeń: 40 dla kategorii amerykańskich zawodów standardowego szkolenia z karabinu wojskowego oraz 25 dla konkursu Devgru Drill.

Dowiedz się więcej: Międzyoddziałowe warsztaty TCCC Specjalnych Grup Operacyjnych

Po zawodach planowane jest szkolenie demonstracyjne Orion USA w zakresie strzelectwa bojowego, prezentacja wyposażenia (systemów oporządzenia taktycznego, noktowizji, linii produktowych partnerów zawodów), strzelanie z pozoracją specjalną MoST (zadymianie, stroboskop, efekty dźwiękowe, panel z drzwiami szturmowymi),  zewnętrzny killing house i wiele innych.

W ramach nagród, każdy z uczestników, który zmieści się w oryginalnym limicie czasowym i punktowym danego wyzwania, otrzyma stosowny dyplom. Dla najlepszych trzech miejsc każdej kategorii przewidziane są nagrody ufundowane przez partnerów zawodów.
 
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: http://www.formacjasgo.pl/sms1/.

Źródło: materiały organizatora.

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  5

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych, które Cię nie zawiodą »
latarka mactronic

 


Rajd po trudnym terenie?  Dobierz pojazd »
pojazdy wojskowe

 


Na czym polega przewaga butów taktycznych »

Jesteś aktywnym strzelcem? Gdzie zaspokoisz swoje potrzeby »

buty taktyczne

ubranie taktyczne

 


Polowanie - w jakim plecaku będzie najwygodniej »
plecak

 


Jakie parametry liczą się w goglach noktowizyjnych »

Wybierz sprzęt bushcraft  »

noktowizja

sprzet bushcraft

 


W jakich warunkach noktowizja zawieść nie może  »
noktowizja

 


Jakich butów nie porzucisz w akcji »

Skąd pozyskać niezawodny sprzęt logistyczny »

buty wojskowe

sprzet logistyczny

 


W ciemności przyda się pewne źródło zasilania »

 Jak poprawić celność broni » Zegarki taktyczne, z którymi się nie zgubisz » 
broń konserwacja zegarki taktyczne

 


Dobierz rękawice do misji »
rekawice taktyczny

 Uzyskaj licencję Instruktora Sportu Strzeleckiego » Prosty sposób na wzmoznienie celności »
zasilanie latrki na karabin

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Spodnie taktyczne na każdą misję »
latarka czołowa spodnie taktyczne

 


Przejdź szkolenie wysokościowo - ratownicze »

 Ciekawostki z placu broni » Poznaj najlepszego przyjaciela operatora bojowego »
latarka taktyczna

 


Jakie funkcje powinny mieć latarki czołowe »
latarki czołowe

 


 

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen policja ulica
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Pozycja opracowana dla snajperów, strzelców wyborowych, sportowych strzelców długodystansowych oraz myśliwych (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Samoloty C-130H trafią do Sił Powietrznych

12 kwietnia br. podpisana została umowa pomiędzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej oraz Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki na dostawę 5 samolotów C-130H dla Sił Zbrojnych RP.

Aktualny numer

1/2021
SPECIAL OPS 1/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - „Oczy” i „uszy” WS
  • - 10 lat SGO siła pasji
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl