Swoją ofertę zaprezentuje ponad 1000 wystawców z 55 krajów. Podczas
czterech dni, w ramach 27 konferencji swoją wiedzą, opinią i
doświadczeniem podzieli się 52 ekspertów. Organizatorzy spodziewają się
ponad 170 oficjalnych delegacji oraz 27 tys. zwiedzających. Oficjalne otwarcie zaplanowano na wtorek, na godzinę 14:00.
Oczywiście, w ramach wspomnianych pięciu kategorii, prezentowane i omawiane będą produkty i rozwiązania dla szeroko rozumianego bezpieczeństwa wewnętrznego państwa w podkategoriach takich, jak np. obrona cywilna, zagrożenia typu CBRN, antyterroryzm / jednostki specjalne, walka z przestępczością zorganizowaną, bezpieczeństwo drogowe, bezpieczeństwo i ochrona obiektów penitencjarnych, ochrona prywatna, kryminalistyka, wywiad.
Zobacz także: MILIPOL PARIS 2015
W halach centrum wystawienniczego Paris-Nord Villepinte będzie można zobaczyć np. blokady drogowe PITAGONE, dostosowane do zatrzymania pojazdów poruszających się ze średnią prędkością, a używanych przez zamachowców jako broń w miejscach publicznych, o dużym natężeniu ruchu pieszych. Blokady wytrzymują uderzenie 7,5-tonowego samochodu poruszającego się z prędkością 48km/h, a szybciej poruszające się i cięższe pojazdy mocno spowalniają. PITAGONE są w pełni modułowe i mogą być instalowane na różnych rodzajach powierzchni i przy różnych nachyleniu terenu. Ich waga oraz rozmiary pozwalają na łatwy transport, montaż i przechowanie.
Francuska firma AIR-LYNX zaprezentuje ALM 17000 ManPack - rozwiązane komunikacyjne do stosowania w sytuacjach taktycznych, zaś szwedzki KUDELSKI SECURITY - urządzenie WHITE NOISE służące wielopoziomowemu, bazujacego na algorytmach kodowania, zabezpieczaniu kanałów komunikacyjnych, kompatybilne z komputerami i urządzeniami mobilnymi, jak smartfony czy tablety i słuchawki Bluetooth.
Sprawdź również: Future Forces Forum 2016
Spy'Ranger to jedno z najnowszych osiągnięć sektora bezzałogowych statków powietrznych, oferujące stabilny obraz i bezpieczną łączność, a więc najlepszej jakości taktyczne dane wywiadowcze - dalekozasięgowy i wytrzymały, Spy'Ranger zbiera dane dla jednostek frontowych i żołnierzy formacji specjalnych. Odporny na "twarde lądowanie" czy po prostu lądowanie w trudnym terenie w warunkach bojowych, jest łatwy w utrzymaniu, naprawie i sterowaniu, a także transporcie.
DIODON Drone Technlogy to natomiast młody startup z Tuluzy, pracujący nad poduszkowymi wielosilnikowymi dronami. Stworzono je z myślą o misjach zwiadowczych i rozpoznawczych w trudnym środowisku wodnym i ekstremalnych warunkach taktycznych. Mogą być wyposażone w różnego rodzaju czujniki (optyczne, noktowizyjne, termiczne), aby sprostać celom wyznaczonym przez użytkowników z sektora bezpieczeństwa i obronności.
Niebawem na portalu www.special-ops.pl znajdziecie więcej informacji o nowościach z 20. edycji paryskiego Milipolu. Stay tuned!
Źródło: materiały prasowe organizatora (milipol.com).