Taktyczno-ratownicze szkolenie dla służb w Szkole Policji w Słupsku

 Redakcja  /  23-10-2017
Fot. Szkoła Policji w Słupsku (policja.pl)

Szkoła Policji w Słupsku stała się miejscem międzynarodowych i międzyresortowych ćwiczeń oraz realizacji dwóch szkoleń z ratownictwa w warunkach operacji taktycznych - wojskowego (Combat Life Saver wg wytycznych TCCC) oraz powstałego dla funkcjonariuszy (Tactical Emergency Casualty Care). W warsztatach wzięli udział policjanci z kilku europejskich państw oraz żołnierze Wojska Polskiego i przedstawiciele Marynarki Wojennej USA.

W warsztatach w słupskiej Szkole Policji uczestniczyli policyjni wykładowcy z Chorwacji, Litwy, Niemiec i Polski oraz wojskowi instruktorzy z Wojska Polskiego i US Navy.

Pierwszego dnia, po wprowadzeniu w formie krótkiego wykładu, uczestnicy szkolenia szkolili się w zakresie wykonywania opasek uciskowych CAT i SOFT w sytuacji zagrożenia taktycznego, obejmującego udzielanie pomocy innemu funkcjonariuszowi oraz działania autoratownicze w przypadku otrzymania postrzału w kończyny dolne/górne.

Zobacz także: Szkolenie z TC3 dla ratowników i instruktorów ratownictwa medycznego

Następnie doskonalono umiejętności w zakresie użycia tzw. "opatrunku izraelskiego" do zaopatrywania ran odniesionych w wyniku wybuchu bądź postrzału oraz zaopatrywania głębokich ran techniką "pakowania rany".

Drugi dzień przyniósł ćwiczenia łączące poznane wcześniej techniki ratownicze połączone ze scenariuszami strzelań. Doskonalono umiejętności w zakresie autopomocy, gdy funkcjonariusze sami zostali poszkodowani i musieli reagować na pojawiające się zagrożenie, w sytuacji, gdy musieli pomóc rannemu koledze lub rannej koleżance i dokonać szybkiej ewakuacji ze strefy zagrożenia, ratować  rannych w strefie względnie bezpiecznej i przemieścić się z nimi przez zmieniające się strefy taktyczne.

Sprawdź również: IV Zawody i Warsztaty Ratownictwa Taktycznego Grup Interwencyjnych Służby Więziennej TACTICAL PRISON RESCUE 2017

Dodatkowym utrudnieniem były strzelania w warunkach ograniczonego dostępu powietrza, dużego stresu, presji czasu i ograniczonej widoczności. Uczestnicy musieli także prowadzić ogień pokonując tor przeszkód z opon. Najtrudniejszym zadaniem okazało się strzelanie w sytuacji zaburzonego błędnika.
 
Policyjni i wojskowi instruktorzy doświadczenia zdobyte i rozwijane w Szkole Policji w Słupsku przekażą innym wykładowcom i słuchaczom w swoich jednostkach w na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych. W ramach współpracy policjanci chorwaccy ukończyli w słupskiej Szkole Policji kurs instruktora strzelań policyjnych, a grupa wykładowców słupskiej Szkoły ukończyła podobny kurs w chorwackiej Akademii Policji w Zagrzebiu.

Źródło: policja.pl.

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  20

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Dlaczego ma Cię obchodzić jakaś zniżka w combat »

 Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w mundurze komandosa »
buty taktyczne

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


Jakie możliwości daje Ci szybka wymiana szkieł balistycznych »
okulary balistyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń

 


Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych » Niezbędnik na misje specjalne - co warto mieć »
binokle

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Kolejni poszukiwani zatrzymani dzięki "Łowcom Cieni" CBŚP

Policjanci CBŚP z grupy tzw. łowców cieni współpracując ze służbami polskimi i zagranicznymi sukcesywnie ustalają miejsca pobytu i zatrzymują kolejne osoby poszukiwane. W ostatnim czasie dotarli do...

Aktualny numer

4/2021
SPECIAL OPS 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - GEI - Obrońcy Katalonii
  • - Macedońskie Wilki
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl