Za pięć dwunasta, czyli MSPO tuż za rogiem

patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  01-09-2017
Fot. mat. prasowe

Tegoroczna, 25 edycja MSPO odbędzie się od 5 do 8 września i zbierze w jednym miejscu sprzęt i uzbrojenie oferowane przez ponad 600 firm z 27 krajów świata. Strategicznym partnerem targów jest Polska Grupa Zbrojeniowa, która zaplanowała premierową prezentację najnowszego wozu bojowego. Nie będzie jedyne tego typu wydarzenie podczas jubileuszowej edycji targów.

Zarówno krajowe, jak i zagraniczne firmy w Kielcach zaprezentują najnowsze produkty. Wiele z nich, zwłaszcza pochodzących od polskiego przemysłu, będzie miało tu swoją premierę. Jest to jeden z powodów dużego zainteresowania ze strony mediów i odwiedzających. Na powierzchni ponad 27 tys. metrów kwadratowych będzie można zobaczyć produkty czołowych producentów z całego świata. Polska Grupa Zbrojeniowa zaprezentuje tu swoje najnowsze produkty, w tym prototyp najnowszego wozu bojowego oraz bezzałogowce uderzeniowe i pociski kierowane.

Sprawdź szczegóły: SPECIAL OPS na MSPO 2017

Duże zainteresowanie z pewnością wzbudzi ekspozycja Korei Południowej, która jest krajem wiodącym podczas tegorocznego MSPO. Swoje produkty zaprezentuje 20 największych firm i ministerstwo obrony tego kraju. Współpraca z tym pozornie egzotycznym kontrahentem jest już realizowana przez polski przemysł, między innymi dzięki użyciu w działach samobieżnych Krab koreańskiego podwozia K9. Jego producent, firma Samsung Techwin, oferuje PGZ znacznie szerszą współpracę w zakresie wozów bojowych czy czołgów.

Podczas MSPO nie zawiodą też inni, lepiej znani w Polsce producenci jak na przykład  Lockheed Martin. Zaprezentuje on szeroką gamę produktów, szczególnie związanych z programem HOMAR. Koncern Textron pokaże swój najnowszy bezzałogowiec taktyczny - Nightwarden, którego premiera miała miejsce na tegorocznym Paris Air Show. Thales UK zaprezentuje bsl typu Watchkeeper X, a izraelski Rafael z m.in. pocisk Stunner. Ten ostatni,  w wersji Skyceptor jest propozycją dla polskiego przemysłu w ramach oferty systemu Patriot, w programie obrony powietrznej Wisła.

Zarówno zakłady PZL Mielec jak i PZL Świdnik pokażą śmigłowce pola walki w najnowszych wersjach. Można się również spodziewać interesującej ekspozycji ciężkiego sprzętu zmechanizowanego i pancernego oferowanego przez światowych potentatów w kooperacji z polskimi firmami, jak też przez koncerny przemysłowe naszych sąsiadów, takie jak Ukroboronprom czy Excalibur Army.

Dowiedz się więcej: MSPO po raz dwudziesty piąty - zobacz, co znajdziesz w Kielcach

XXV MSPO to jednak nie tylko przemysł, ale również silna obecność sił zbrojnych. Na swojej ekspozycji prezentowana będzie szeroka gama posiadanego sprzętu i uzbrojenia. Polska armia prezentować będzie wyposażenie - od broni osobistej, aż po transportery KTO Rosomak, czołgi Leopard 2 czy najnowsze systemy artyleryjskie. Swój debiut będą też miały Wojska Obrony Terytorialnej, które zaprezentują się na wydzielonej przestrzeni.

Historii sił zbrojnych poświęcona będzie ekspozycja „Tysiąclecie Oręża Polskiego” – pod tym hasłem organizowane będą po raz pierwszy w historii targów Dni Otwarte. Ze względu na jubileuszowy charakter, impreza  została bowiem wydłużona o dwa dni - sobotę i niedziele - podczas których każdy, bez względu na wiek będzie mógł zobaczyć wystawę wojska oraz częściowo Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Równocześnie z XXV MSPO, którego tematem są siły zbrojne, odbędą się XXIII Targi Logistyczne Logistyka, poświęcone są służbom mundurowym i ratowniczym. W ramach obu imprez nie zabraknie też konferencji, seminariów, jak również kluczowych dla przemysłu i sił zbrojnych spotkań. W tym roku będą to m. in. dyskusje z przedstawicielami MON, MSZ, Sztabu Generalnego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz  wiodących firm branży zbrojeniowej. Swój udział potwierdziły też oficjalne delegacje z kilkudziesięciu krajów świata. Tradycyjnym podsumowaniem MSPO będzie przyznanie Nagród DEFENDER oraz Nagrody Prezydenta RP i Nagrody Specjalnej Ministerstwa Obrony Narodowej.

Przeczytaj także: KOMPENDIUM SPECIAL OPS - już teraz zaplanuj wejście w 2018 rok!

PZL Mielec / Lockheed Martin

Zespół PZL Mielec weźmie w przyszłym tygodniu udział w wystawie zbrojeniowej MSPO w Kielcach, gdzie serce pokazów halowych i pokazów na świeżym powietrzu firmy macierzystej - Lockheed Martin stanowić będzie śmigłowiec S-70i Black Hawk. Wariant przedstawiany podczas targów będzie typową konfiguracją stosowaną jako śmigłowiec poszukiwawczy i ratunkowy w warunkach pola bitwy oraz konfiguracją MEDEVAC, podobną do stosowanej w ramach akcji ratunkowych podczas katastrof humanitarnych i klęsk żywiołowych, takich jak skutki niszczycielskiej siły huraganu Harvey w Stanach Zjednoczonych. Kilka dni temu firma PZL Mielec ogłosiła swój udział w produkcji nowych wariantów wszechstronnej maszyny Black Hawk przeznaczonej do akcji gaśniczych, będących odpowiedzią na pilne potrzeby hrabstwa Los Angeles w stanie Kalifornia.

Halowa wystawa firmy Lockheed Martin o powierzchni 182 m kw. na targach MSPO będzie przedstawiać odpowiedź na polski program Homar, oferowaną we współpracy z Polską Grupą Zbrojeniową (PGZ), wersję demonstracyjną kokpitu F-35, szereg produktów z zakresu precyzyjnej amunicji, w tym pociski HELLFIRE II i Javelin, pierwszy na świecie system ręcznych rakiet przeciwczołgowych. Stoisko firmy Lockheed Martin będzie znajdować się w Hali E, stanowisko 39 w trakcie targów MSPO, z oddzielną wystawą na świeżym powietrzu, przedstawiającą funkcjonalny helikopter S-70i Black Hawk, który przyleci specjalnie na pokaz w trakcie targów.

CENZIN (Grupa PGZ)

CENZIN przedstawi odświeżoną ofertę handlową. Ekspozycji Spółki towarzyszyć będą ponadto dwa  wydarzenia: uroczysta  prezentacja nowego logo CENZIN (na stoisku spółki - 5.09.2017 r. o  godz. 10:30), oraz podpisanie umowy na dostawę dla Komendy Głównej Policji amunicji strzeleckiej Sellier & Bellot i treningowej Simunition (na stoisku spółki - 6.09.2017 r. o godz. 11.30).

Podczas tegorocznego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach CENZIN zaprezentuje sprzęt znanych światowych producentów broni m.in. B&T, MOSSBERG,  BARRETT, COLT. Na ekspozycji znajdą się także systemy treningu strzeleckiego, amunicja i zestawy adaptacyjne do broni Simunition, optyka Dong In Optical, amunicja Lapua, Sellier  &  Bellot oraz  Primetake, a także akcesoria taktyczne i odzież  BLACKHAWK, EAGLE, WALTHER-UMAREX oraz środki do czyszczenia i konserwacji broni SchleTek.

Polecamy lekturę: Kilka ciekawostek z targów EUROPOLTECH

Na szczególną uwagę podczas tegorocznego MSPO zasługuje wyprodukowany przez  B&T Universal Service Weapon (USW), który jest całkowicie nową kategorią broni, wypełniającą lukę między pistoletem, pistoletem maszynowym i karabinkiem. Broń ta umożliwia skuteczne rażenie celów na odległościach do 75 metrów. Jest to możliwe dzięki całkowicie nowej koncepcji łączącej najnowszy celownik kolimatorowy Aimpoint NANO Red Dot Sight, wbudowaną, składaną na bok kolbę i nowatorską, chronioną patentem konstrukcję.

Nowością na stoisku CENZIN będą również zestawy wyważeniowe dla policji, wojska oraz służb ratowniczych izraelskiego producenta SAN  LTD. Produkty tej firmy uznawane są za wiodące w swojej kategorii. Cechuje je wytrzymałość, wielofunkcyjność oraz nowoczesny design. W konstrukcjach narzędzi wykorzystane zostały nowatorskie technologie, co umożliwia jednemu operatorowi  błyskawiczne i skuteczne wejście do szturmowanego pomieszczenia.

CENZIN zaprezentuje także bardzo ciekawe propozycje amerykańskiego producenta i światowego lidera w projektowaniu i produkcji karabinów wielkokalibrowych firmy  Barrett. Na stoisku CENZIN przedstawione zostaną najbardziej znane produkty, między innymi M107A1 kal. .50 12,7x99 mm, karabin snajperski Multi-Role Adaptive Design (MRAD) w nieco mniejszym kalibrze .338 Lapua Magnum czy REC7 kal. 5,56 mm NATO.

Po raz pierwszy w ofercie spółki prezentowanej na MSPO pojawi się broń firmy  COLT – najsłynniejszego amerykański ego producenta pistoletów, rewolwerów, karabinów i karabinków maszynowych,  którego dystrybutorem na rynku instytucjonalnym i cywilnym w Polsce jest CENZIN.

Źródło: materiały prasowe.


Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »

 


Jaką broń wybierają strzelcy wyborowi » Nie strać celu mimo ciemności »
bron palna oświetlenie taktyczne

 


Uzyskaj licencję Instruktora Sportu Strzeleckiego  »
kurs strzelecki

 


Namierz cel w ciemoności » Wypatrz swojego wroga z odległości »
hydrauliczny wyważacz

Spodnie taktyczne - zachowaj swobodę w najtrudniejszej sytuacji »
spodnie taktyczne

 


Nie daj się zaskoczyć w ciemności » Koszule taktyczne, które pozwalają wtopić się w tło »
latarka czołowa kurtka taktyczna

 

Na czym polega specyfika komunikacji w wojsku »

 


Sprzęt do wspinaczki, który zapewni maksimum swobody i bezpieczeństwa » Dobierz wyposażenie na miarę czasów  »
latarki czołowe

 


 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

1/2020
SPECIAL OPS 1/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych
  • - Rangers z Lamego CTOE/FOE
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...

Kalendarium

PNWTŚRCZWPTSOBND
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...

Powstanie Warszawskie 2.0, czyli „kotwica” z hashtagiem

Czy było warto? – to pytanie w ostatnich latach rozliczania naszej historii pada bardzo często w kontekście Powstania Warszawskiego. Jednocześnie...wiecej »
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl