W potrzebie krwi nie szczędzili!

patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  23-06-2017
Fot. mat. prasowe organizatora

Kampania Wojskowego Krwiodawstwa wspierająca obchody Dnia Weterana pod hasłem "W BOJU I W POTRZEBIE KRWI NIE SZCZĘDZĄC…" dobiegła końca! Trzem żołnierzom zawodowym z różnych jednostek wojskowych, oddalonych od siebie kilkaset kilometrów, udało się poruszyć serca i zwrócić uwagę wielu osób w kraju na naszych polskich weteranów - ich służbę, życie i problemy.

Pomysł wsparcia szóstych obchodów Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa poprzez Honorowe Krwiodawstwo przeszedł najśmielsze oczekiwania. W czasie Kampanii zebrano ponad 1280 litrów krwi. Do inicjatywy przystąpiło prawie 30 Klubów Honorowych Dawców Krwi, a jej organizację wsparło kilkanaście instytucji i mediów, które - wspólnie działając, zorganizowały 53 otwarte akcje krwiodawstwa na terenie całej Polski.

Zobacz także: Misyjne historie - "Weterani. Wyrwani śmierci"

W Kampanii, oprócz wojskowych klubów, brały udział także inne kluby mundurowe, jak: Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Nadwiślański Oddział Straży Granicznej w Warszawie czy Straż Pożarna z Braniewa, jak również kluby cywilne z różnych części kraju: Poznania, Oławy k. Wrocławia, Łodzi czy Ostrołęki. Wspólne zmagania pod jednym hasłem, z jednym plakatem i specjalnie przygotowanymi certyfikatami oraz okazjonalnymi pieczątkami przyciągnęły ponad 2800 krwiodawców, którzy postanowili oddać krew, oddając jednocześnie w ten sposób  hołd polskim weteranom.

Dzięki wsparciu Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, Dowództwa Garnizonu Warszawa, 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej, Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, Polski Zbrojnej, magazynu SPECIAL OPS, Surge Polonia, Aviotex i innych artnerom, organizatorzy mogli działać w profesjonalny sposób. Dawcom ofiarowano niezliczone upominki i zaprezentowano publikacje mówiące o poczynaniach weteranów, tak podczas działań bojowych na całym świecie, jak i ich pracy dla społeczeństwa w kraju po powrocie.

Przeczytaj również: Jacek Kurzeja - funkcjonariusz BOA KGP - potrzebuje Waszej pomocy!

Jak podkreślają organizatorzy, wielu z weteranów, pomimo odniesionych ran czy doznanych kontuzji, w cichy i bezimienny sposób działa społecznie, niosąc wszechstronną pomoc. Należą im się za to słowa najwyższego uznania i szacunku. Kampania Wojskowego Krwiodawstwa odbyła się po raz pierwszy, odniosła sukces, ale oranizatorzy nie zamierzają spocząć na laurach i poprzestać na jednej edycji. Wręcz przeciwnie, zamierzają ją kontynuować jako cykliczne przedsięwzięcie, zarówno obok, jak i wokół obchodów, by wspierając działania Centrum Weterana, móc w wyjątkowy sposób ukazywać kolegów-żołnierzy – tych najbardziej doświadczonych w boju poza granicami państwa. Organizatorzy mają nadzieję, że za rok kolejna edycja przyniesie jeszcze większy zasięg poprzez współpracę z nowymi Klubami HDK, które dotąd się przyglądały lub też miały zaplanowane akcje krwiodawstwa poza terminem trwania Kampanii.

Pomysłodawcami akcji są: st. chor. Sebastian JASZAK / 9 BKPanc w Braniewie , st. sierż. Grzegorz SKAKOWSKI / 1 bsp w Rzeszowie i plut. Robert KOWALEWSKI / CSŁiI w Zegrzu.

Wszystkie szczegóły oraz relację z Kampanii można zobaczyć na profilu akcji w serwisie Facebooku: Wojskowe Krwiodawstwo.

Źródło: materiały prasowe.

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  41

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Pojazdy elektryczne na niedostępne tereny »

Latarka odporna na wszytko? Przekonaj się »

pojazd elektryczny
latarka na broń

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych »

Latarka odporna na wszytko? Przekonaj się »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w uzbrojeniu komandosa »
uzbrojenie

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


 Co sprawia, że ten filtr do wody jest wyjątkowy »

filtry do wody

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Dynamiczny pokaz dla Wojsk Specjalnych

W czwartek, 2 grudnia na strzelnicy myśliwskiej w Skotnikach Małych odbył się dynamiczny pokaz broni produkcji ZMT dla przedstawicieli Wojsk Specjalnych. Obejmował on strzelania z różnych postaw...

Aktualny numer

5/2021
SPECIAL OPS 5/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - „Born to fight” MD 530F Cayuse Warrior
  • - Skuteczni razem
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl