II KRS Formoza Ultramaraton Kaszubski coraz bliżej!

patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  22-02-2017
Fot. mat. organizatora

Sportowy duch walki "specjalsów" z Jednostki Wojskowej FORMOZA towarzyszył biegaczom podczas Biegu Morskiego Komandosa czy debiutującego w ubiegłym roku FORMOZA Challenge. Jednak obecni i byli żołnierze Wojsk Specjalnych z gdyńskiej torpedowni organizują również swoje własne projekty sportowe. Jednym z nich jest KRS FORMOZA Ultramaraton Kaszubski. Zainicjowany w 2016 r., okazał się prawdziwie ekstremalnym wyzwaniem nawet dla najtwardszych zawodników. Niepotrzebne były wysokie fale czy sztormowy wiatr, bo wszystko rozgrywało się na lądzie - wystarczył sam dystans, który zamiast w kilometrach, liczony był w milach morskich. A 100 mil morskich to poziom 10 nie tylko w skali Beauforta! W tym roku KRS FORMOZA Ultramaraton Kaszubski odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia.

II KRS FORMOZA Ultramaraton Kaszubski organizuje Stowarzyszenie Kulturalno-Rekreacyjno-Sportowe żołnierzy Jednostki Wojskowej FORMOZA wraz z Ośrodkiem Sportowo-Rekreacyjnym "Zielona Brama" w Przywidzu (okolice Gdańska - 83-047 Przywidz ul. Gdańska 26), gdzie bieg jest realizowany.

Zobacz także:
ULTRAMARATON KASZUBSKI 2016 już za nami!

Duch morskich komandosów ujawnia się nie tylko w woli walki o ukończenie biegu, ale również wyraża się w dystansie, jaki zawodnicy otrzymają do pokonania. A by w pełni oddać charakter Jednostki Wojskowej FORMOZA, kilometry zamieniono na mile morskie, a te są nieco dłuższe niż lądowe (1852 metry w porównaniu do 1609 metrów). Oznacza to, że ci, którzy zdecydują się na kategorię 25 Mm będą musieli pokonać 46,3 km. W kolejnej kategorii - 50 Mm, dwie pętle to już 92,6 km, zaś wyzwaniem dla prawdziwych twardzieli, którzy w ultramaratonach czują się jak ryba w wodzie, będzie 185,2 km, czyli 100 mil morskich w trzeciej kategorii. Odcinki należy pokonać w stosownym czasie - odpowiednio: 6, 13 i 30 godzin.

Trasa prowadzi wśród jezior i wzgórz malowniczej wsi w sercu Kaszub, w dużej części wokół Jeziora Przywidzkiego i doskonale sprawdziła się on w pierwszej edycji. Uczestnicy mogą więc liczyć na urozmaicenie w postaci dróg utwardzonych i nieutwardzonych, ścieżek i dróg leśnych oraz dużą liczbę podbiegów.  25 Mm to jedna pętla, więc zależnie od kategorii biegacze będą musieli zaliczyć jedną, dwie lub cztery pętle. W ramach jednej pętli będą dostępne trzy punkty nawadniające (woda, izotoniki).

Obejrzyj galerię zdjęć:
FORMOZA CHALLENGE 2016 - udany debiut biegowej imprezy

W ubiegłym roku w pierwszej edycji wystartowało 74 zawodników -  elita biegaczy, zaprawionych w najtrudniejszych zmaganiach. Z 14 startujących w kategorii 100 Mm, ukończyło ją zaledwie pięć osób. W grupie "50 Mm" (21 startujących), niemal wszyscy (19 osób) dotarli do mety. Na najkrótszym odcinku, 25 Mm, na mecie spotkało się 32 biegaczy z 39 podejmujących wyzwanie. Łącznie, zatem, Ultramaraton ukończyło 56 miłośników zmagań biegowych.

Terminarz startów II KRS FORMOZA Ultramaratonu Kaszubskiego wygląda następująco:

  • KRS 100 - sobota, 22 kwietnia, godz. 12.00
  • KRS 50 - niedziela 23 kwietnia, godz. 5.00
  • KRS 25 - niedziela 23 kwietnia, godz. 12.00

Na wszystkich, którzy ukończą bieg w limicie czasu, czekają pamiątkowe medale, a na zwycięzców - nagrody pamiątkowe od dowódcy JW FORMOZA, nagrody rzeczowe od sponsorów oraz finansowe od KRS FORMOZA, a także pamiątkowe dyplomy.

Przeczytaj również:
VII Bieg Morskiego Komandosa - relacja SGO Wrocław

Celem organizacji KRS FORMOZA Ultramaratonu Kaszubskiego jest 
popularyzowanie działalności Jednostki Wojskowej FORMOZA, umacnianie jej autorytetu oraz pogłębianie wiedzy na jej temat, promocja Kaszub, promocja biegów ekstremalnych, jak i zdrowego trybu życia związanego z uprawianiem sportu, a także integracja środowiska uczestników biegów na dystansach ultra.

Wszystkie informacje dostępne są na stronie www.krsformoza.pl. Zapisy trwają na stronie: https://elektronicznezapisy.pl/event/1001.html.

Źródło: materiały prasowe organizatorów.

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  1

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

oulary taktyczne

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl