Marszobieg WYKUS’43 ku pamięci żołnierzy Armii Krajowej i Cichociemnych

patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  09-06-2016
Uczestnicy Marszobiegu WYKUS'43 otrzymają medale z wybitymi numerami Cichociemnych.
Uczestnicy Marszobiegu WYKUS'43 otrzymają medale z wybitymi numerami Cichociemnych. Fot. Fundacja SPRZYMIERZENI z GROM

Z okazji 73 rocznicy bitwy na Wykusie, Fundacja SPRZYMIERZENI z GROM zaprasza udziału w I Marszobiegu WYKUS’43, organizowanym 18 czerwca ku pamięci żołnierzy Armii Krajowej i Cichociemnych. W wydarzeniu będzie mogło wziąć udział 316 uczestników – dokładnie tylu Cichociemnych zrzucono do okupowanej Polski podczas II wojny światowej.

Marszobieg WYKUS'43, poświęcony żołnierzom Armii Krajowej i Cichociemnym, wystartuje w Wąchocku, meta znajduje się na Wykusie. Strojem obowiązkowym jest polski mundur (nie jest istotne, z której epoki) i wojskowe obuwie. Wydarzenie więc łączy pasjonatów militariów i historii oręża polskiego, uczniów klas mundurowych i członków grup rekonstrukcyjnych.

Dowiedz się więcej: Cichociemni

W marszobiegu mogą wziąć udział i starsi i młodsi (osoby poniżej 15 roku życia potrzebują pisemnej zgody rodzica lub opiekuna prawnego), ale warto jak najszybciej się zarejestrować (liczy się kolejność zgłoszeń). Każdy kto wystartuje 18 czerwca w  marszobiegu w polskim mundurze, otrzyma medal z wybitym numerem Cichociemnego, umieszczonym nad szponami orła.

18 czerwca odbędzie się również bieg w kategorii „open”, w którym można wystartować w stroju sportowym, z tą tylko różnicą, że wręczony po ukończeniu go medal nie będzie zawierał numeru Cichociemnego. Dodatkowo, 19 czerwca odbędzie się bieg dla dzieci i młodzieży (strój dowolny).

Warto przeczytać: Bohater prawdziwej akcji - „Moje życie, moje wojny” Alberta Sługockiego

Celem wydarzenia jest uczczenie 73. rocznicy bitwy na Wykusie i pamięci o Cichociemnych Spadochroniarzach Armii Krajowej oraz żołnierzach Zgrupowania Partyzanckiego „Ponury – Nurt”. Wydarzenie służy również promocji aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia niezależnie od wieku oraz integracji społeczności lokalnej.  

Organizatorem marszobiegu WYKUS’43 jest  Fundacja SPRZYMIERZENI z GROM. Szczegółowe informacje dot. wydarzenia można znaleźć na stronie: http://wykus43.pl.

Źródło: materiały organizatora.

Chcesz wiedzieć więcej, być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

oulary taktyczne

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl