ULTRAMARATON KASZUBSKI 2016 już za nami!

patronat medialny SPECIAL OPS
 Redakcja  /  09-05-2016
W ULTRAMARATONIE KASZUBSKIM wystartowało 74 zawodników - bieg w ramach trzech kategorii ukończyło w sumie 56 osób.
W ULTRAMARATONIE KASZUBSKIM wystartowało 74 zawodników - bieg w ramach trzech kategorii ukończyło w sumie 56 osób. Fot. KRS FORMOZA

W dniach 2–3 maja Stowarzyszenie Kulturalno-Rekreacyjno-Sportowe żołnierzy Jednostki Wojskowej FORMOZA wraz z Ośrodkiem Sportowo-Rekreacyjnym "Zielona Brama" w Przywidzu przeprowadziło I KRS FORMOZA ULTRAMARATON KASZUBSKI na dystansie 100 Mm, 50 Mm i 25 Mm. Bieg na tych dystansach zorganizowano w miejscowości Przywidz w okolicy Gdańska – malowniczej wsi w sercu Kaszub, położonym nad jeziorami i okolicznymi wzgórzami.

Bieg na poszczególnych dystansach odbywał się na pętli 25 Mm wytyczonej i oznaczonej przez organizatora - zależnie od "kategorii dystansowej", zawonik musiał pokonać odpowiednią ich liczbe. Trasa ULTRAMARATONU KASZUBSKIEGO przez wszystkich uczestników została uznana za wyczerpującą i wymagającą. W znacznej części była usytuowana wokół Jeziora Przywidzkiego i prowadziła drogami utwardzonymi oraz nieutwardzonymi, ścieżkami i drogami leśnymi oraz terenami położonymi wśród pól, łąk i lasu. Rzeźba terenu była pofałdowana i urozmaicona z dużą ilością podbiegów, co dodatkowo dawało sie we znaki zawodnikom.

Zobacz także: FORMOZA CHALLENGE nabiera rozpędu

Długość trasy podano w milach morskich ze względu na morski charakter Jednostki Wojskowej FORMOZA. Oznaczało to, że w rzeczywistości w przeliczeniu na kilometry była o wiele dłuższa, bowiem 1 mila morska to 1852 m, podczas gdy lądowa - 1609 m.

W imprezie, która miała charakter sportowo- rekreacyjny, a zarazem promujący zdrowy tryb życia związanym z uprawianiem sportu oraz rekreacji ruchowej wystartowało aż 74 biegaczy. Z jednej strony świadczy to o elitarności imprezy, z drugiej strony o ogromnym wyzwaniu, któremu czoła zdecydwali się stawić najtwardsi i najbardziej zaprawieni ekstremalnych maratonach biegacze.

Przeczytaj również: Instruktorzy FORMOZY szkolą chętnych do Wojsk Specjalnych

Liczba uczestników:

  • 100 Mm – 14 uczestników – 5 ukończyło
  • 50 Mm – 21 uczestników – 19 ukończyło
  • 25 Mm -39 uczestników – 32 ukończyło

KATEGORIA OPEN

Bieg - 100 MIL MORSKICH:
1. WRONA SŁAWOMIR czas: 22:28:58
2. SCHMIDT JACEK czas: 22:39:15
3. JURGIELEWICZ JACEK czas: 1d 01:52:54

Bieg - 50 MIL MORSKICH:
1. KOWALIK ANDRZEJ czas: 9:02:17
2. BAREJ PIOTR czas: 9:04:23
3. KOŁACZEK HUBERT czas: 9:36:08

Bieg - 25 MIL MORSKICH:
1. MAJEWSKI KRYSTIAN czas: 3:54:10
2. ŁYŚ DANIEL czas: 4:06:39
3. BIERNACKI GRZEGORZ czas: 4:08:46

Honorowy patronat na biegiem objął min: Minister Sportu i Turystyki,  Inspektor Wojsk Specjalnych, Inspektor Marynarki Wojennej, Wójt Gminy Przywidz oraz Artur Siódmiak i Marcin Gortat. Łączna pula nagród od sponsorów i fundatorów w trze biegach wyniosła około 20 tyś zł. Podczas przygotowań do imprezy, jak również w trakcie jej trwania, nieoceniona okazała się pomoc Kręgu Instruktorskiego Czerwonych Beretów działający przy Hufcu ZHP Rumia, który odpowiadał za zabezpieczenie trasy biegu i na punkach odżywczych.

Sprawdź szczegóły: Rekrutacja do Jednostki Wojskowej FORMOZA

Zachęceni frekwencją, organizatorzy planują w przyszłorocznym ULTRAMARATONIE KASZUBSKIM stworzyć osobną klasyfkację dla kobiet oraz organizację pikniku rodzinnego oraz atrakcji dla dzieci czekających na stwoich rodziców startujących zawodach. 

Źródło: materiały organizatora - KRS FORMOZA.

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  3

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Wybierz najlepszy pakiet ratunkowy dla czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Ćwiczenia sił specjalnych pk. Black Swan 2022

W czwartek 12 maja w bazie lotniczej Szolnok, położonej w środkowych Węgrzech zakończyły się międzynarodowe ćwiczenia sił specjalnych Black Swan 2022. W ćwiczeniach organizowanych przez NATO...

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl