Rosja. Samobójcze ataki na posterunek policji w Kraju Stawropolskim

 MD  /  12-04-2016

We wtorek rano grupa mężczyzn dokonała samobójczego ataku na posterunek policji na południu Rosji, w Kraju Stawropolskim. Trzej z nich wysadzili się w powietrze a czwartego zabili policjanci – poinformował przedstawiciel sił bezpieczeństwa.

Do ataku na posterunek rejonowy policji doszło w wiosce Nowosielskoje, położonej około 120 km na wschód od Stawropola. Według relacji przedstawiciela sił bezpieczeństwa ataku dokonała grupa mężczyzn zamaskowana i ubrana w czarną odzież. Kierowali się w kierunku budynków oddziału policji z zamiarem zdetonowania ładunków wybuchowych i nie reagowali na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy. Gdy zbliżyli się w pobliże budynków i zdetonowali pierwsze ładunki wybuchowe, kilka merów od budynków, policjanci otworzyli do nich ogień. Trzej zamachowcy samobójcy zdążyli zdetonować przypasane do ciała ładunki wybuchowe. Czwarty zamachowiec został zabity zanim zdążył wysadzić się w powietrze. Napastnikom udało się także wrzucić ładunek wybuchowy do pomieszczenia zajmowanego przez komendanta posterunku.

Nikt nie zginął, ani nie doznał obrażeń oprócz czterech zamachowców. U czwartego zamachowca policjanci znaleźli przytroczony do ciała tzw. pas szahida (pas samobójców) wypełniony materiałami wybuchowymi. Głowy poległych zamachowców samobójców poddano oględzinom w celu identyfikacji terrorystów. Okolice posterunku zostały otoczone i zabezpieczone przez funkcjonariuszy w celu ochrony i dokonania niezbędnych oględzin miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze nie wykluczają, że mógł być także piąty zamachowiec, któremu udało się zbiec.    

Na razie nie wiadomo ko stał za samobójczym zamachem na posterunek policji.

W związku z zamachem w Kraju Stawropolskim, położonym na Kaukazie, zatrzymano w celu przesłuchania 26 letniego imama, islamskiego duchownego. Podejrzewany jest o udział w przygotowywaniu zamachu na posterunek policji w Nowosielskoje. W końcu lutego, w domu imama służby znalazły 100g materiałów wybuchowych – powiedział przedstawiciel służb. W stosunku do imama wszczęte zostało postępowanie dotyczące faktu przechowywania zapasów materiałów wybuchowych.

Źródło : Interfax.ru

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


 Kamizelka taktyczna, czy ma ograniczenia » 

kamizelka taktyczna

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Co zmieści Crafter »

plecak taktyczny

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

oulary taktyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

WOT i PKP S.A. – Razem Dla Bezpieczeństwa

25 maja br. Wojska Obrony Terytorialnej podpisały porozumienie o współpracy z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A. Głównym celem porozumienia jest wzmocnienie zdolności obronnych Polski i...

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl