Oferta produktów Thales opiera się o gwarancję spersonalizowanego wsparcia dla każdego klienta, w szczególności przez dostarczenie gamy nowych usług zwiększających wartość dodaną rozwiązań. Obecnie, 30 organizacji współpracuje z firmą Thales w zakresie zabezpieczania ich systemów informatycznych przed cyberatakami.
Wraz ze wzrostem liczby wzajemnych powiązań pomiędzy systemami informatycznymi i częstszym wykorzystaniem w głównych obszarach biznesu złożonych technologii takich jak chmura obliczeniowa, Big Data i Internet rzeczy, rośnie również liczba cyberataków.
Zobacz także: Ile nowego, a ile starego w antyterroryźmie?
W 2015 roku liczba odnotowanych ataków wzrosła o 51% we Francji i o 38% na świecie. Przedsiębiorstwa i organizacje stają przed pytaniem nie o to, czy zostaną zaatakowane, ale kiedy nastąpi kolejna próba ataku, a przede wszystkim czy zagrożenie takie uda się wykryć.
Thales, czerpiąc z przeszło 15 lat doświadczenia w zarządzaniu usługami cyberbezpieczeństwa, nieustannie poprawia wyniki wykrywalności i rozwija zdolność szybkiego reagowania, by wspierać klientów w skutecznym stawianiu czoła współczesnym wyzwaniom. Oferowane usługi obejmują cybernetyczny nadzór 24/7, analizę wydarzeń i reakcję na incydenty w celu zapewnienia sprawności, ciągłości oraz bezpieczeństwa krytycznych systemów informatycznych.
Przeczytaj również: Cyberterroryzm i cyberwojna
Centrum Operacyjne Bezpieczeństwa Cybernetycznego w Elancourt stanowi integralną część systemu cyberbezpieczeństwa Thales, jako ważny element oferty zapewniającej każdemu klientowi rozwiązania dopasowane do jego indywidualnych potrzeb. Centrum zaprojektowano w oparciu o najważniejsze filary funkcjonowania:
- zapobieganie i przewidywanie ryzyka dla systemów informatycznych przedsiębiorstwa. Nowe Centrum Operacyjne Bezpieczeństwa Cybernetycznego jest również odpowiedzialne za usługi dostarczane przez Thales CERT-IST2, który pełni ciągły nadzór nad bezpieczeństwem systemów informatycznych klientów od 1999 roku. Do funkcji centrum należy również wysyłanie powiadomień na temat słabych punktów systemów, które mogą stanowić potencjalne zagrożenia dla bezpieczeństwa danych;
- wykrywanie incydentów i reagowanie w czasie rzeczywistym, w oparciu o dynamiczną analizę i sprawne rozwiązywanie problemów, a w razie potrzeby – mobilizowanie Zespołu Szybkiego Reagowania powołanego przez Thales w 2013 roku;
- monitorowanie zgodności w celu sprawdzenia, czy podejmowane przez użytkowników działania pozostają w zgodzie z polityką bezpieczeństwa przedsiębiorstw.
Produkt nadzorujący bezpieczeństwo stworzony przez firmę Thales zapewnia organizacjom pełną gamę usług, dzięki którym mogą skutecznie bronić się przed rosnącą liczbą zagrożeń cyberatakami.
* * *
Thales jest światowym liderem technologicznym na rynku lotniczym i kosmicznym, transportowym oraz obronnym i bezpieczeństwa. W 2015 roku grupa Thales odnotowała sprzedaż w wysokości 14 miliardów euro, zatrudniając 62 000 pracowników w 56 krajach. Dzięki 22 000 inżynierów i naukowców, Thales ma unikalną zdolność do projektowania, tworzenia i wdrażania urządzeń, systemów i usług, które spełniają najbardziej złożone wymogi bezpieczeństwa. Thales ma wyjątkowe międzynarodowe doświadczenie. Prowadzi działalność na całym świecie współpracując z klientami i lokalnymi partnerami. W Polsce Thales reprezentowany jest już od prawie 10 lat przez Thales Polska sp. z o.o.
Źródło: materiały prasowe