I Bieg Nocy Listopadowej - zapisz się i sprawdź w ekstremalnych warunkach!

 Redakcja  /  23-11-2015
Fot. Bieg Nocy Listopadowej

185 lat po wydarzeniach rozpoczynających Powstanie Listopadowe, na poligonie Wojskowej Akademii Technicznej wystartuje I Bieg Nocy Listopadowej. Podczas ekstremalnego biegu terenowego organizatorzy i uczestnicy uczczą nie tylko Dzień Podchorążego, ale również I rocznicę śmierci Witolda Łabajczyka – strażaka, który aktywnie wspierał rozwój kultury fizycznej i miłość do sportu wśród podchorążych. Redakcja SPECIAL OPS ma zaszczyt sprawować patronat medialny nad wydarzeniem.

Pierwsza edycja Biegu Nocy Listopadowej jest memoriałem upamiętniającym Witolda Łabajczyka, strażaka w stopniu młodszego brygadiera, w pierwszą rocznicę jego śmierci. Smutna data zbiega się z Dniem Podchorążego, ustanowionego na pamiątkę wydarzeń z nocy 29 listopada 1830, rozpoczynających Powstanie Listopadowe. Celem organizacji wydarzenia jest popularyzacja służby wojskowej w Siłach Zbrojnych RP, w tym w szczególności w jednostkach specjalnych, Straży Pożarnej, Policji, Staży Granicznej oraz innych instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Polski, a także aktywności fizycznej. Cele te spaja postać mł. Bryg. Witolda Łabajczyka, który silnie angażował się w organizację zawodów sportowych, przeprowadzanych w niestandardowej, nowatorskiej formie, w tym biegów ekstremalnych. Miłością do sportu, którą propagował w codziennej pracy, dzielił się ze swoimi kolegami i studentami.  

Bieg rozpocznie się o godz. 11:00 w dniu 29 listopada na terenie Pasa Taktycznego Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie oraz częściowo w kompleksie parku leśnego Bemowo. Trasa o długości około 7 km będzie naszpikowana 20 punktami, w których na uczestników (działających w dwuosobowych zespołach – osobom nieposiadającym partnera/partnerki, będzie on/ona przydzielony) będą czekały przeszkody i zadania specjalne. Pod uwagę będzie więc brany nie tylko czas ukończenia biegu, ale również poziom (poprawność) wykonania poszczególnych konkurencji. „Listopadowi biegacze” będą musieli m.in. wspiąć się po linie, przejść po siatce czy przenieść drewniany bal oraz zaliczyć rzut granatem i strzelnicę. Jak zapowiadają organizatorzy, sprawność i wytrzymałość fizyczna, wola walki, charakter i determinacja zostaną dokładnie sprawdzone na każdym metrze trasy, za którą odpowiada SPARTAN RACE. W ramach przygotowań, w niedzielę, 22 listopada, w Łomiankach odbył się profesjonalny trening z Mistrzem Olimpijskim, judoką Pawłem Nastulą. Wzięła w nim udział pierwsza dwudziestka zarejestrowanych uczestników biegu.

Liczba miejsc jest ograniczona – limit uczestników wynosi 300 osób. Zgodnie z regulaminem, wszyscy chcący wziąć udział w I Biegu Nocy Listopadowej powinny zgłosić swój udział do 27 listopada 2015 r. godziny  22:00 lub do momentu, w którym będą wolne miejsca poprzez wypełnienie formularza  zgłoszeniowego na  stronie i przejście procedury rejestracyjnej. W dniu 27 listopada o godzinie 22:00 zostanie zamknięta możliwość rejestracji drogą elektroniczną.

Chętni do udziału w Biegu po zamknięciu elektronicznego zapisu powinny złożyć deklarację uczestnictwa w  Biegu do dnia 28  listopada do godz. 20:00, wysyłając e-maila na adres: . Tego samego dnia, do godziny 22:00 zostaną oni poinformowani o wolnych miejscach, przyjęciu i grupie startowej. Data zgłoszenia wpływa na wysokość opłaty startowej.

Organizatorami Biegu Nocy Listopadowej jest Fundacja SPRZYMIERZENI z GROM, Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie, Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie i Straż Graniczna. Wśród partnerów znaleźli się m.in. Liga Ochrony Kraju i SPARTAN RACE. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Biegu oraz fanpage'u wydarzenia.

Tekst powstały na podstawie materiałów organizatora.

Chcesz wiedzieć więcej, być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  2

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

oulary taktyczne

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl