I Bieg Nocy Listopadowej - zapisz się i sprawdź w ekstremalnych warunkach!

 Redakcja  /  23-11-2015
Fot. Bieg Nocy Listopadowej

185 lat po wydarzeniach rozpoczynających Powstanie Listopadowe, na poligonie Wojskowej Akademii Technicznej wystartuje I Bieg Nocy Listopadowej. Podczas ekstremalnego biegu terenowego organizatorzy i uczestnicy uczczą nie tylko Dzień Podchorążego, ale również I rocznicę śmierci Witolda Łabajczyka – strażaka, który aktywnie wspierał rozwój kultury fizycznej i miłość do sportu wśród podchorążych. Redakcja SPECIAL OPS ma zaszczyt sprawować patronat medialny nad wydarzeniem.

Pierwsza edycja Biegu Nocy Listopadowej jest memoriałem upamiętniającym Witolda Łabajczyka, strażaka w stopniu młodszego brygadiera, w pierwszą rocznicę jego śmierci. Smutna data zbiega się z Dniem Podchorążego, ustanowionego na pamiątkę wydarzeń z nocy 29 listopada 1830, rozpoczynających Powstanie Listopadowe. Celem organizacji wydarzenia jest popularyzacja służby wojskowej w Siłach Zbrojnych RP, w tym w szczególności w jednostkach specjalnych, Straży Pożarnej, Policji, Staży Granicznej oraz innych instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Polski, a także aktywności fizycznej. Cele te spaja postać mł. Bryg. Witolda Łabajczyka, który silnie angażował się w organizację zawodów sportowych, przeprowadzanych w niestandardowej, nowatorskiej formie, w tym biegów ekstremalnych. Miłością do sportu, którą propagował w codziennej pracy, dzielił się ze swoimi kolegami i studentami.  

Bieg rozpocznie się o godz. 11:00 w dniu 29 listopada na terenie Pasa Taktycznego Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie oraz częściowo w kompleksie parku leśnego Bemowo. Trasa o długości około 7 km będzie naszpikowana 20 punktami, w których na uczestników (działających w dwuosobowych zespołach – osobom nieposiadającym partnera/partnerki, będzie on/ona przydzielony) będą czekały przeszkody i zadania specjalne. Pod uwagę będzie więc brany nie tylko czas ukończenia biegu, ale również poziom (poprawność) wykonania poszczególnych konkurencji. „Listopadowi biegacze” będą musieli m.in. wspiąć się po linie, przejść po siatce czy przenieść drewniany bal oraz zaliczyć rzut granatem i strzelnicę. Jak zapowiadają organizatorzy, sprawność i wytrzymałość fizyczna, wola walki, charakter i determinacja zostaną dokładnie sprawdzone na każdym metrze trasy, za którą odpowiada SPARTAN RACE. W ramach przygotowań, w niedzielę, 22 listopada, w Łomiankach odbył się profesjonalny trening z Mistrzem Olimpijskim, judoką Pawłem Nastulą. Wzięła w nim udział pierwsza dwudziestka zarejestrowanych uczestników biegu.

Liczba miejsc jest ograniczona – limit uczestników wynosi 300 osób. Zgodnie z regulaminem, wszyscy chcący wziąć udział w I Biegu Nocy Listopadowej powinny zgłosić swój udział do 27 listopada 2015 r. godziny  22:00 lub do momentu, w którym będą wolne miejsca poprzez wypełnienie formularza  zgłoszeniowego na  stronie i przejście procedury rejestracyjnej. W dniu 27 listopada o godzinie 22:00 zostanie zamknięta możliwość rejestracji drogą elektroniczną.

Chętni do udziału w Biegu po zamknięciu elektronicznego zapisu powinny złożyć deklarację uczestnictwa w  Biegu do dnia 28  listopada do godz. 20:00, wysyłając e-maila na adres: . Tego samego dnia, do godziny 22:00 zostaną oni poinformowani o wolnych miejscach, przyjęciu i grupie startowej. Data zgłoszenia wpływa na wysokość opłaty startowej.

Organizatorami Biegu Nocy Listopadowej jest Fundacja SPRZYMIERZENI z GROM, Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie, Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie i Straż Graniczna. Wśród partnerów znaleźli się m.in. Liga Ochrony Kraju i SPARTAN RACE. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Biegu oraz fanpage'u wydarzenia.

Tekst powstały na podstawie materiałów organizatora.

Chcesz wiedzieć więcej, być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  2

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


Dostosuj mundur patrolowy do terenu »

Nowe kamizelki taktyczne poznaj ich zastosowanie »

linia taktyczna
kamizelka taktyczna

 


Jak postępować, gdy niebezpieczeństwo czai się na oceanie »
buty taktyczne

 


100% byczej skóry »

 Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w mundurze komandosa »
buty taktyczne

 


Czeka Cię wyprawa po Tajdze? Czy wiesz, jakie ubranie wybrać »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

noktowizja

 

 

 


Jakie możliwości daje Ci szybka wymiana szkieł balistycznych »
okulary balistyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »

Jakie funkcje powinny mieć latarki czołowe »


 


Niezbędnik żołnierza - co powinno się w nim znaleźć »
ubranie taktyczne

 Jak poprawić celność broni »  Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
broń konserwacja

 


Nie czekaj aż ktoś będzie lepszy zapisz się na trenig strzelecki »
kursy strzeleń

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Święto 6BPD

Dziś swoje święto obchodzi 6 Brygada Powietrznodesantowa im. gen. bryg. Stanisława Franciszka Sosabowskiego. Stacjonująca w Krakowie 6BPD jest doborowym, aeromobilnym związkiem taktycznym o wysokim...

17. promocji na 17. urodziny Kolby

Już od siedemnastu lat jesteśmy z Wami, wspierając Was wszystkich w realizowaniu hobby związanego z outdoorem, strzelectwem oraz myślistwem. Bez względu na to, czy jesteś strzelcem, turystą,...

Aktualny numer

4/2021
SPECIAL OPS 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - GEI - Obrońcy Katalonii
  • - Macedońskie Wilki
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl