KIedy: 1-2 sierpnia 2015
Gdzie: Ośrodek Szkolenia Poligonowego w Strzepczu
Co: Międzynarodowe dwubroniowe taktyczne zawody strzeleckie
Dlaczego: Wyłonić najlepszego strzelca taktycznego oraz najlepszą drużynę
Co tak naprawdę różni te zawody strzeleckie od innych rozgrywanych w naszym kraju?
Po pierwsze: zawody są przygotowywane przez profesjonalny sztab ludzi związanych czynnie z różnymi formacjami MSWiA i MON, a jednocześnie zrzeszonymi w klubie strzeleckim KS Kryza (główny organizator) oraz Fundacji Sprzymierzeni z GROM (współorganizator).
Po drugie: zawodnicy przystepujący do odprawy przed zawodami muszą pojawić się na niej w pełnym oporządzeniu i z wszystkim obowiązkowym wyposażeniem do wykonania zadań w czasie zawodów (zawodnik jest zdany na to co ze sobą weźmie do końca zawodów, nie ma możliwości uzupełniania w przerwach wyposażenia oraz środków bojowych).
Po trzecie: broń w czasie przebiegu konkurencji nie jest odkładana do UDB (urządzeń do odkładania broni) przy przechodzeniu z broni „długiej” na „krótką” i odwrotnie.
Po czwarte: zawodnicy muszą mieć na sobie założoną kamizelkę z płytami balistycznymi oraz hełm balistyczny.
Po piąte: zawodnicy nie znają przed zawodami ilości i konstrukcji torów, ile będzie celów, jakie one będą i gdzie będą się one znajdować. O tym co mają zrobić dowiadują się na krótko przed rozpoczęciem przebiegu na torze.
Po szóste: zawodnicy to czynni lub emerytowani funkcjonariusze MSWiA oraz żołnierze MON. W tym roku reprezentowali oni Biuro Ochrony Rządu, Jednostkę Wojskową AGAT, Wydział Realizacyjny Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Biuro Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji, Wydział Realizacyjny Komendy Stołecznej Policji, Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Katowicach, Jednostkę Specjalną Policji Republiki Czeskiej kraju Morawsko - Śląskiego oraz Fundację SPRZYMIERZENI z GROM.
SPRAWDŹ ZAWARTOŚĆ >> |
![]() |
SPRAWDŹ CENĘ >> |
Co ciekawe organizatorzy zapraszają czołowych cywilnych zawodników polskich Lig strzeleckich, co ma na celu wymiane doświadczeń i najlepszych praktyk związanych za strzleniami dynamicznymi środowisk mundurowych z kraju i zagranicy oraz strzelców cywilnych. Cywilni sportowcy są także markerami, do których wyników można odnieść swój poziom przygotowania do takich zawodów strzeleckich, a dla samych sportowców jest to okazja doświadczenia czegoś nowego, innego niż klasyczne zawody.
Po siódme : zawody wymagają bardzo dobrego przygotowania psychicznego i fizycznego, ponieważ każdy z torów jest kilku minutowym wyzwaniem fizycznym przezplatany zadaniami strzeleckimi. Tory pokrywały zadania charakterystyczne dla taktyki „czarnej”, „zielonej”, a to wszystko było przeplatane taktyką „czerwoną”. Zawody mają jak się da najwierniej symulować jeden dzień z życia operatora sił specjalnych w czasie misji specjalnej.
Zawody są rozgrywane w dwóch kategoriach: indywidualnie oraz w zespołach dwuosobowych. W tegorocznej edycji w klasyfikacji indywidualnej triumfowali: pierwsze miejsce żołnierz reprezentujący WITU, drugie miejsce strzelec cywilny, trzecie miejsce reprezentant Fundacji Sprzymierzeni z GROM; w klasyfikacji drużynowej: pierwsze miejsce drużyna składająca się z żołnierza WITU i strzelca cywilnego, drugie miejsce zajęła drużyna reprezentująca Fundację Sprzymierzeni z GROM, trzecie miejsce zajęła drużyna złożona ze reprezentanta Fundacji Sprzymierzeni z GROM i strzelca cywilnego. Analizując klasyfikację końcową należy nadmienić, że rywalizacja wśród zawodników była zaciekła i wyrównana.
Na koniec warto wspomnieć i podziękować Tym, bez których te zawody nie mogłyby się odbyć w takim wymiarze i w takiej formie.
Sponsorzy specjalni TWC 2 gun:
RWS Cetus i NFM Group
Sponsorzy TWC 2 gun:
Direct Aciton, Milicon, MK Szuster, Spec-Ops, www.sprzetmilitarny.com, Greenmanclan.
Cele metalowe i tarcze MTS używane podczas zawodów dostarczyła firma 3GUN oraz Jswelding
Obszerniejsza relacja z 2 edycji zawodów Tactical Warrior Challenge 2 gun w kolejnym numerze miesięcznika Special Ops.