TACTICAL WARRIOR CHALLENGE 2 GUN

II EDYCJA MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODÓW
 TaiLor  /  17-08-2015
Obszerniejsza relacja z 2 edycji zawodów Tactical Warrior Challenge 2 gun w kolejnym numerze miesięcznika Special Ops
Obszerniejsza relacja z 2 edycji zawodów Tactical Warrior Challenge 2 gun w kolejnym numerze miesięcznika Special Ops Fot. M.J.Multarzyński

Wczesnym rankiem 1 sierpnia w OSP w Strzepczu na odprawie do zawodów stawiło się 26 zawodników reprezentujących krajowe formacje należące do MSWiA i MON oraz z Republiki Czeskiej, aby do końca dnia wykonywać zadania strzelecko – taktyczne. Zawody TACTICAL WARRIOR CHALLENGE 2 GUN odbyły się po raz drugi. Dzięki swojej charakterystyczne j konwencji są to zawody unikatowe w skali kraju. 

KIedy: 1-2 sierpnia 2015
Gdzie: Ośrodek Szkolenia Poligonowego w Strzepczu
Co: Międzynarodowe dwubroniowe taktyczne zawody strzeleckie
Dlaczego: Wyłonić najlepszego strzelca taktycznego oraz najlepszą drużynę

Co tak naprawdę różni te zawody strzeleckie od innych rozgrywanych w naszym kraju?

Po pierwsze: zawody są przygotowywane przez profesjonalny sztab ludzi związanych czynnie z różnymi formacjami MSWiA i MON, a jednocześnie zrzeszonymi w klubie strzeleckim KS Kryza (główny organizator) oraz Fundacji Sprzymierzeni z GROM (współorganizator).

Po drugie: zawodnicy przystepujący do odprawy przed zawodami muszą pojawić się na niej w pełnym oporządzeniu i z wszystkim obowiązkowym wyposażeniem do wykonania zadań w czasie zawodów (zawodnik jest zdany na to co ze sobą weźmie do końca zawodów, nie ma możliwości uzupełniania w przerwach wyposażenia oraz środków bojowych).

Po trzecie: broń w czasie przebiegu konkurencji nie jest odkładana do UDB (urządzeń do odkładania broni) przy przechodzeniu z broni „długiej” na „krótką” i odwrotnie.

Po czwarte: zawodnicy muszą mieć na sobie założoną kamizelkę z płytami balistycznymi oraz hełm balistyczny.

Po piąte: zawodnicy nie znają przed zawodami ilości i konstrukcji torów, ile będzie celów, jakie one będą i gdzie będą się one znajdować. O tym co mają zrobić dowiadują się na krótko przed rozpoczęciem przebiegu na torze.

Po szóste: zawodnicy to czynni lub emerytowani funkcjonariusze MSWiA oraz żołnierze MON. W tym roku reprezentowali oni Biuro Ochrony Rządu, Jednostkę Wojskową AGAT, Wydział Realizacyjny Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Biuro Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji, Wydział Realizacyjny Komendy Stołecznej Policji, Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Katowicach, Jednostkę Specjalną Policji Republiki Czeskiej kraju Morawsko - Śląskiego oraz Fundację SPRZYMIERZENI z GROM.

SPRAWDŹ ZAWARTOŚĆ >>
25 lat GROM
SPRAWDŹ CENĘ >>

Co ciekawe organizatorzy zapraszają czołowych cywilnych zawodników polskich Lig strzeleckich, co ma na celu wymiane doświadczeń i najlepszych praktyk związanych za strzleniami dynamicznymi środowisk mundurowych z kraju i zagranicy oraz strzelców cywilnych. Cywilni sportowcy są także markerami, do których wyników można odnieść swój poziom przygotowania do takich zawodów strzeleckich, a dla samych sportowców jest to okazja doświadczenia czegoś nowego, innego niż klasyczne zawody.

Po siódme : zawody wymagają bardzo dobrego przygotowania psychicznego i fizycznego, ponieważ każdy z torów jest kilku minutowym wyzwaniem fizycznym przezplatany zadaniami strzeleckimi. Tory pokrywały zadania charakterystyczne dla taktyki „czarnej”, „zielonej”, a to wszystko było przeplatane taktyką „czerwoną”. Zawody mają jak się da najwierniej symulować jeden dzień z życia operatora sił specjalnych w czasie misji specjalnej.

Zawody są rozgrywane w dwóch kategoriach: indywidualnie oraz w zespołach dwuosobowych. W tegorocznej edycji w klasyfikacji indywidualnej triumfowali: pierwsze miejsce żołnierz reprezentujący WITU, drugie miejsce strzelec cywilny, trzecie miejsce reprezentant Fundacji Sprzymierzeni z GROM; w klasyfikacji drużynowej: pierwsze miejsce drużyna składająca się z żołnierza WITU i strzelca cywilnego, drugie miejsce zajęła drużyna reprezentująca Fundację Sprzymierzeni z GROM, trzecie miejsce zajęła drużyna złożona ze reprezentanta Fundacji Sprzymierzeni z GROM i strzelca cywilnego. Analizując klasyfikację końcową należy nadmienić, że rywalizacja wśród zawodników była zaciekła i wyrównana.

Na koniec warto wspomnieć i podziękować Tym, bez których te zawody nie mogłyby się odbyć w takim wymiarze i w takiej formie.

Sponsorzy specjalni TWC 2 gun:
RWS Cetus i NFM Group
Sponsorzy TWC 2 gun:
Direct Aciton, Milicon, MK Szuster, Spec-Ops, www.sprzetmilitarny.com, Greenmanclan.

Cele metalowe i tarcze MTS używane podczas zawodów dostarczyła firma 3GUN oraz Jswelding

Obszerniejsza relacja z 2 edycji zawodów Tactical Warrior Challenge 2 gun w kolejnym numerze miesięcznika Special Ops.

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  100

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co jest niezbędne w uzbrojeniu komandosa »
uzbrojenie

 


Na czym polega: monitoring ze sztuczną inteligencją  » Podpowiadamy, jakie urządzenia chronią Twoje informacje »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Co zabrać ze sobą na zimową wyprawę »
sprzet na zime

 


Dobierz pojazd elektryczny na niedostępne tereny »

Olej w piance? Do czego to służy »

pojazd elektryczny
olej do czyszczenia

 


Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych »

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


 Co sprawia, że ten filtr do wody jest wyjątkowy »

filtry do wody

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
ubrania taktyczne

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »
kursy strzeleń
05/07/2020

 


Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Aktualny numer

6/2021
SPECIAL OPS 6/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Master of protection
  • - Bicykle dla specjalsa?
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl