Pierwsze specjalistyczne szkolenie, przeprowadzone w ramach projektu „The Power of Synergy"

„The Power of Synergy. Współpraca Straży Granicznej, Centralnego Biura Śledczego oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w zakresie zwalczania przestępczości transgranicznej i zorganizowanej”.
 Redakcja  /  31-10-2014  /  1

W dniach 27-31 października 2014 r. w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie funkcjonariusze Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej w Nowym Sączu, wraz z funkcjonariuszami Podlaskiego i Nadbużańskiego Oddziału SG oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Centralnego Biura Śledczego Policji biorą udział w pierwszym specjalistycznym szkoleniu, przeprowadzanym w ramach projektu „The Power of Synergy…”.

Projekt stworzony z inicjatywy KOW SG, został złożony w ramach Programu: PL-15 „Współpraca w obszarze Schengen oraz walka z przestępczością transgraniczną i zorganizowaną,
w tym przeciwdziałanie handlowi ludźmi oraz migracjom grup przestępczych", dofinansowanego
z Funduszy Norweskich.

Szkolenie ma na celu podniesienie umiejętności w zakresie planowania, przygotowania, zarządzania i realizacji operacji specjalnych. Podczas szkolenia użyta zostanie zarówno amunicja barwiąca, jak i amunicja ostra.

Funkcjonariusze poszczególnych służb doskonalą w trakcie szkolenia umiejętności taktyczne, w oparciu o szereg przygotowanych symulacji, co ma na celu przybliżenie, w jak najbardziej realistyczny sposób, rzeczywistych warunków działań. Elementy szkolenia z dnia na dzień ulegają zmianom, doprowadzając uczestników szkolenia do sytuacji „kontrolowanego stresu”, co zwiększy efektywność zadań realizowanych w trakcie wykonywania działań specjalnych.

Szkolenie obejmuje rozpoznanie miejsc działań specjalnych, dobór zespołów oraz wyposażenia do wykonania zadania, postępowanie w przypadku konieczności użycia broni palnej, zasady współdziałania poszczególnych członków zespołu, wyznaczanie pozycji wyjściowych do rozpoczęcia działań specjalnych, wyznaczanie drogi podejścia do obiektów w sposób skryty, określanie wariantowych sposobów podejścia do obiektów oraz trening różnorodnych sposobów pokonania przeszkód na kierunkach działania zespołów realizacyjnych poprzez użycie dostępnych urządzeń technicznych.

Szkolenie jest prowadzone przez doświadczoną kadrę instruktorską, posiadającą wieloletnie doświadczenie nabyte podczas służby w elitarnych jednostkach specjalnych, jak również instruktorów wspomagających z Wydziału Zabezpieczenia Działań KOW SG. Dodatkowym elementem szkolenia jest komunikacja w języku angielskim, zgodnie z ujednoliconą terminologią specjalistyczną.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z WYDARZENIA

 

Zobacz także: Szkolenie w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w ramach projektu "The Power of Synergy.

 


Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Pojazdy elektryczne na niedostępne tereny »

Latarka odporna na wszytko? Przekonaj się »

pojazd elektryczny
latarka na broń

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych »

Latarka odporna na wszytko? Przekonaj się »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w uzbrojeniu komandosa »
uzbrojenie

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


 Co sprawia, że ten filtr do wody jest wyjątkowy »

filtry do wody

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

3 miesiące operacji #SilneWsparcie

Minęło 90 dni jak żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej prowadzą operacją pk. „Silne Wsparcie”. „Lokalizuj – Izoluj – Zabezpiecz – Przekaż” to działania mające na celu wsparcie Straży Granicznej...

Aktualny numer

5/2021
SPECIAL OPS 5/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - „Born to fight” MD 530F Cayuse Warrior
  • - Skuteczni razem
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl