IV Festyn Komandosa

 Redakcja  /  18-07-2013  /  5
IV Festyn Komandosa
IV Festyn Komandosa Fot. Jarosław Rybak

Pod koniec sierpnia (23–25.08) w miejscowości ściśle związanej z polskimi jednostkami specjalnymi – Dziwnowie, odbędzie się IV Festiwal Komandosa. Jest to cykliczna impreza mająca integrować środowisko byłych i obecnych żołnierzy jednostek specjalnych, a także przybliżyć społeczeństwu tajniki służby w nich.

Festyn jest organizowany przez byłych żołnierzy jednostek specjalnych we współpracy z lokalnymi władzami oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Kultury i Edukacji i III Oddziałem Związku Polskich Spadochroniarzy. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Festynu jest Prezes Związku Polskich Spadochroniarzy, były żołnierz 1. batalionu szturmowego gen. dyw. rez. Jan Kempara. Festyn został objęty patronatem przez Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, dowódcę Dowództwa Wojsk Specjalnych gen. bryg. Piotra Patalonga oraz wojewodę i marszałka województwa zachodniopomorskiego. Patronat medialny nad imprezą sprawują: Telewizja Polska S.A. O/Szczecin, Kurier Szczeciński oraz Special Ops.

W programie IV Festynu Komandosa znajdą się m.in.: występy dudziarzy, dioramy grup rekonstrukcyjnych, wystawa sprzętu i uzbrojenia jednostek specjalnych podległych DWS, inscenizacje walk z operacji Market-Garden, pokazy filów zrealizowanych przez zespół Combat Camera, koncerty rockowe, spotkania z weteranami i byłymi żołnierzami jednostek specjalnych, pokazy działania jednostek specjalnych, skoki spadochronowe, desantowanie metodą szybkiej liny oraz desant z morza z użyciem łodzi RIB. Całości dopełni wystawa uzbrojenia produkowanego przez Polski Holding Obronny (dawniej – Bumar) oraz ekspozycja części zbiorów Muzeum Oręża Polskiego z Kołobrzegu.

Podczas festiwalu planowane są także dwie debaty panelowe: Patriotyzm podstawą bezpieczeństwa narodowego w XXI wieku oraz Fakty i mity o 1. batalionie szturmowym.

Festyn Komandosa jest imprezą młodą, ale rozwijającą się i z roku na rok zyskującą coraz większą popularność. Oprócz atrakcyjnego programu niewątpliwie ma na to wpływ także termin organizacji i miejsce – jeśli pod koniec wakacji będziecie na zachodnim Wybrzeżu, zapraszamy do Dziwnowa.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

1
komandos / 20-08-2013, 07:17
Oświadczenia b.komandosa 1bsz w Dziwnowie Michała Jarzyńskiego w sprawie zastraszania przez dziennikarza Jarosława Rybaka /modyfikacja tekstu po usunięciu mojego oświadczenia z portalu : http://www.specops.pl/forum/viewtopic.php?f=17&t=12320 /

Oświadczenie

Kolejny raz /to już drugi/ poprzez pocztę elektroniczną, w tym tę na Facebooku, jestem zastraszany przez dziennikarza Jarosława Rybaka :

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jarosław_Rybak

http://detektyw.xip.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=113&Itemid=151

http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/petelicki-chorowal-na-alzheimera-jarosaw-rybak-o-smierci-petelickiego_263986.html

sądem z art.212 k.k. /pomówienie / za opublikowanie mojego oświadczenia w przedmiocie IV Festynu Komandosa w Dziwnowie , w którym to min. zakwestionowałem jego w nim udział :

http://wps.nowyekran.net/post/96250,wojsko-polskie-korpus-najemnikow-czy-nowoczesna-suwerenna-armia-narodowa

Wkrótce opublikuje własne oświadczenie na ten temat.

Łódź, dnia 19 sierpnia 2013 r. komandos Michał Jarzyński

PS. Z portalu Nowy Ekran, jak na razie, nie znikają komentarze
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Wybierz najlepszy pakiet ratunkowy dla czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Ćwiczenia sił specjalnych pk. Black Swan 2022

W czwartek 12 maja w bazie lotniczej Szolnok, położonej w środkowych Węgrzech zakończyły się międzynarodowe ćwiczenia sił specjalnych Black Swan 2022. W ćwiczeniach organizowanych przez NATO...

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl