Czechy: Przedstawiciele Policji, SG i wojska na XII Dniach NATO

Sebastian Miernik  /  25-09-2012
Fot. www.policja.pl

W organizowanych Dniach NATO oraz Sił Powietrznych Republiki Czeskiej udział wzięli śląscy antyterroryści, policjanci z katowickiego oddziału prewencji, piloci z Komendy Głównej Policji i żołnierze z Jednostki Wojskowej Komandosów. Organizowane od kilku lat pokazy odbyły się w miniony weekend na Ostrawskim lotnisku.

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Katowicach, funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach oraz piloci z Zarządu Lotnictwa Komendy Głównej Policji zostali zaproszeni przez Stowarzyszenie Współpracy Euro-Atlantyckiej oraz Komendę Wojewódzką Policji Województwa Morawsko-Śląskiego do udziału w Dniach NATO oraz Sił Powietrznych Republiki Czeskiej, które odbyły się w miniony weekend na Ostrawskim lotnisku. Spotkanie z okazji dni NATO w Ostrawie jak co roku, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Według organizatorów w ciągu dwóch dni pokazów przewinęło się ponad 210 tysięcy widzów.

Komandosi z JW Komandosów zeprezentowali wybrane elementy wyposażenia i uzbrojenia, przygotowali także stoisko promocyjne Jednostki, gdzie prezentowali zdjęcia i filmy promujące jednostkę oraz rozdawali materiały promocyjne.

W pokazach uczestniczyli także funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy zaprezentowali sprzęt transportowy, a także urządzenia wykorzystywane podczas realizacji zadań służbowych. Zwiedzającym udostępniono także m.in. radiowozy patrolowe, pojazdy specjalistyczne, urządzenia techniki kryminalistycznej oraz sprzęt pirotechniczny. Największym zainteresowaniem – zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci – cieszył się robot pirotechniczny, wykorzystywany przez funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w międzynarodowym porcie lotniczym Katowice-Pyrzowice podczas zadań realizowanych na rzecz bezpieczeństwa w komunikacji lotniczej.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Policjanci z Polski wspólnie z czeskimi funkcjonariuszami zaprezentowali pokazy działań policyjnych oraz pokaz służbowego sprzętu i wyposażenia. Funkcjonariusze z katowickiego SPAP wraz z kolegami z Zasahowej Jednotki z Czech przy wykorzystaniu śmigłowca Mi-8 z KGP zaprezentowali pokaz odbicia budynku opanowanego przez terrorystów oraz uwolnienia zakładników. Natomiast mundurowi z oddziałów prewencji obu krajów pokazali jak obezwładnia i zatrzymuje się pseudokibiców podczas chuligańskich zamieszek.

Dni NATO były też okazją do zaprezentowania zainteresowanej publiczności, jak wygląda współpraca funkcjonariuszy policji Czeskiej i Polskiej, oraz innych państw europejskich. Dni NATO w Ostravie są największym lotniczym oraz wojskowym wydarzeniem związanym z bezpieczeństwem w Europie Środkowej. Ich celem jest pokazanie publiczności – w możliwie największym zakresie – sił, a przede wszystkim środków z dziedziny bezpieczeństwa znajdujących się w dyspozycji sojuszników NATO.

Źródło: www.policja.pl , oficjalna strona JW Komandosów

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  3

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

oulary taktyczne

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl