SEMINARIUM DREWNIAK 2014

Gorące tematy  /   10-02-2014  /   Liczba zdjęć: 40
SEMINARIUM DREWNIAK 2014

VII edycja Seminarium Drewniak odbyła się w dniach 7-9 lutego 2014 r., w Warszawie. To największa w Polsce impreza dla cywilnych pasjonatów sił specjalnych organizowana przy wsparciu JW GROM. Jej celem jest propagowanie pamięci o ś.p. płk Leszku Drewniaku oraz popularyzowanie tworzonego przez niego systemu szkolenia GROM COMBAT. Tegoroczne spotkanie zgromadziło 150 pasjonatów sztuk walki i sił specjalnych.

SEMINARIUM DREWNIAK 2014

 VII edycja Seminarium Drewniak odbyła się w dniach 7-9 lutego 2014 r., w Warszawie. To największa w Polsce impreza dla cywilnych pasjonatów sił specjalnych organizowana przy wsparciu JW GROM. Jej celem jest propagowanie pamięci o ś.p. płk Leszku Drewniaku oraz popularyzowanie tworzonego przez niego systemu szkolenia GROM COMBAT. Tegoroczne spotkanie zgromadziło 150 pasjonatów sztuk walki i sił specjalnych.

Seminarium to okazja do zapoznania się z podstawami systemu GROM Combat, którego powstanie zainicjował płk. Leszek Drewniak oraz zagadnieniami typowymi dla procesu szkolenia sił specjalnych. Tegoroczna, VII edycja Seminarium odbyła się w dniach 7-9 lutego 2014 w Warszawie. Instruktorami byli żołnierze JW GROM oraz cywilni instruktorzy systemu GROM Combat.

Szkolenie trwało nieprzerwanie przez 42h. Motywem przewodnim było „przygotowanie do działań dywersyjnych na terenie opanowanym przez nieprzyjaciela”. Uroczysta inauguracja odbyła się w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczestnicy wzięli udział w specjalnie dla nich przygotowanej lekcji historii.

Każdego roku staramy się uzupełnić program Seminarium o elementy edukacyjne. W tym roku położyliśmy nacisk na historię Cichociemnych – tłumaczą mjr. Jacek Kowalik i Bartosz Gagucki z GRAK.

Całe przedsięwzięcie odbywało się równocześnie w 3 lokalizacjach. Zadaniem uczestników było m.in. przygotowanie miejsca zrzutu dla spadochroniarzy w okolicach Lasu Kabackiego, na terenie powstającego tam parku im. Cichociemnych. Każdy musiał również zaliczyć szereg specjalistycznych kursów, z zakresu m.in. walki wręcz, walki nożem a także walki w małych pomieszczeniach, organizacji i przygotowania bazy przejściowej w extremalnych warunkach, strzelania na torze stresowym, bojowego szkolenia medycznego, szkolenia  wysokościowego oraz przetrwania w  sytuacji zatrzymania i podczas przesłuchania.

Cieszymy się, że z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem. VII Seminarium Drewniak już za nami i wkrótce rozpoczną się przygotowania do kolejnej edycji. Do zobaczenia za rok – podsumowują Kowalik i Gagucki.

SEMINARIUM DREWNIAK – GENEZA I IDEA

Seminarium Drewniak odbywa się nieprzerwanie od 2008 roku. To wyjątkowe wydarzenie skierowane do pasjonatów sportów walki i sił specjalnych. Obecnie jest to największa w Polsce inicjatywa łącząca środowisko sił specjalnych i cywilów. Organizatorem imprezy jest Grupa Reagowania AntyKryzyskowego (GRAK), reprezentowana przez byłego oficera GROM – mjr. Jacka Kowalika oraz Bartosza Gaguckiego – wychowanka i zawodnika płk. Drewniaka.

Celem Seminarium jest propagowanie systemu szkolenia GROM COMBAT, którego współtwórcą był płk. Drewniak. Program każdej edycji zawiera również elementy edukacyjne. Uczestnicy poznają historię polskiej wojskowości, ze szczególnym naciskiem na okres II wojny światowej i działalność „Cichociemnych”. W tym zakresie GRAK ściśle współpracuje z Muzeum Powstania Warszawskiego, natomiast oficjalnym mecenasem całego przedsięwzięcia jest JW GROM.

(GRAK)

 

Średnia ocen:
5.2
Wróć do listy albumów

Komentarze

1
Paula / 14-02-2014, 19:50
ŁUKASZEK
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie

 


Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

oulary taktyczne

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Święto OSŻW Warszawa

18 maja swoje święto obchodził Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Warszawie. OSŻW Warszawa jest jednym z dwóch oddziałów specjalnych działających w strukturze Żandarmerii Wojskowej. W skład...

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl