21 lipca w Łucku (obwód wołyński) miał miejsce incydent o charakterze terrorystycznym: uzbrojony mężczyzna przez 12 godzin przetrzymywał kilkanaście osób jako zakładników, grożąc użyciem broni i detonacją ładunków wybuchowych.
2 października przy próbie aresztowania poszukiwanego od dziesięciu dni obywatela Gruzji doszło do wymiany ognia pomiędzy nim a funkcjonariuszami jednostki specjalnej ukraińskiej Policji KORD. Napastnik zginął na miejscu, a dwóch policjantów zostało rannych.
W Kijowie aresztowano mężczyznę, który groził wysadzeniem mostu i strzelał do przypadkowych samochodów. Operację przeprowadziły jednostki specjalne KORD (Policja Narodowa) i Alfa (Służba Bezpieczeństwa Ukrainy).
W związku z odbywającą się 31 marca 2019r. pierwszą turą wyborów prezydenckich na Ukrainie, siły bezpieczeństwa postawiono w stan podwyższonej gotowości.
Książka autorstwa Marcina Gawędy, wydana przez wydawnictwo „Napoleon V” omawia problematykę związana z organizacją i działaniami ukraińskich wojskowych formacji specjalnych w czasie wojny na Donbasie.
W obwodzie donieckim odbyły się ćwiczenia jednostek MSW związane z przygotowaniami do działań w trakcie wyborów prezydenckich i parlamentarnych, które w tym roku odbędą się na Ukrainie.
7 czerwca ukraiński parlament ratyfikował umowę dotyczącą zakupu francuskich śmigłowców dla jednostek MSW Ukrainy. Wartość kontraktu to 558 mln euro, z czego 85% to kredyt francuskiego rządu.
Według Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, osoby odpowiedzialne za podpalenie budynku Towarzystwa Kultury Węgierskiej na Zakarpaciu planowały przeprowadzenie aktów dywersji wobec innych obiektów o znaczeniu strategicznym.
W związku z nominacją do challengu „Kilometr dla Moniki”, Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Katowicach przeprowadził bieg i zbiórkę na rzecz wsparcia leczenia i rehabilitacji...
Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej powołał z dniem 1 października 2018 roku pułkownika Sławomira Drumowicza na stanowisko Dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych.