Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej, 28 osób zatrzymanych, blisko 100 przeszukań i przejęte 39 sztuk broni, a także 1500 sztuk amunicji, to efekt zmasowanej akcji CBŚP. W działaniach wzięło udział blisko 340 policjantów, w tym funkcjonariusze z wielu zarządów terenowych biura oraz policyjni kontrterroryści, pirotechnicy i biegli. Zatrzymani są podejrzani o posiadanie i handel bronią palną, w tym 5 osób dodatkowo o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Kielcach.
30 czerwca 2022 roku swoje 11-lecie obchodzi Jednostka Wojskowa AGAT. Utworzona na bazie Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Gliwicach jest najmłodszą jednostką Wojsk Specjalnych.
30 czerwca 2022 roku swoje 11-lecie obchodzi Jednostka Wojskowa AGAT. Utworzona na bazie Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Gliwicach jest najmłodszą jednostką Wojsk Specjalnych.
W Porcie Wojennym w Świnoujściu 26 czerwca 2022 roku, wicepremier i szef resortu obrony narodowej Mariusz Błaszczak wziął udział w uroczystościach z okazji Święta Marynarki Wojennej. Podczas obchodów...
W Porcie Wojennym w Świnoujściu 26 czerwca 2022 roku, wicepremier i szef resortu obrony narodowej Mariusz Błaszczak wziął udział w uroczystościach z okazji Święta Marynarki Wojennej. Podczas obchodów święta morskiego Rodzaju Sił Zbrojnych RP wicepremier podpisał umowę na dostarczenie trzech kolejnych niszczycieli min typu Kormoran II.
29 czerwca 2022 roku obchodzimy 20. rocznicę powołania Agencji Wywiadu. Misją AW jest dostarczanie wywiadowczej, wyprzedzającej i ekskluzywnej informacji najważniejszym organom władzy państwowej Rzeczypospolitej...
29 czerwca 2022 roku obchodzimy 20. rocznicę powołania Agencji Wywiadu. Misją AW jest dostarczanie wywiadowczej, wyprzedzającej i ekskluzywnej informacji najważniejszym organom władzy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej, które podejmują optymalne decyzje dla interesów państwa i jego obywateli w ciągle zmieniających się uwarunkowaniach międzynarodowych.
Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Kielcach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Kielcach prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie zajmowali się nielegalnym handlem bronią i amunicją. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń grupa działała w okresie od października 2017 roku do stycznia 2020 roku. Nielegalny proceder przerwali policjanci wspólnie z prokuratorem.
W niedzielę funkcjonariusze przeprowadzili ogromną akcję, w którą zaangażowanych było blisko 340 policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji z wielu zarządów terenowych biura, w tym pirotechnicy CBŚP oraz dodatkowo biegli z Komend Wojewódzkich Policji w Radomiu i Krakowie. W związku z faktem, że osoby mogły posiadać przy sobie broń palną, dynamiczne zatrzymania części podejrzanych zostały przeprowadzone przy pomocy policjantów z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Kielc, Radomia i Lublina.
Akcję prowadzono w skoordynowany sposób na terenie 4 województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego, tak aby osoby zostały zatrzymane jednocześnie i aby nie mogły się ze sobą porozumiewać. W ramach tych działań funkcjonariusze CBŚP przeszukali blisko 100 obiektów i zatrzymali 28 osób podejrzanych. W wyniku przeprowadzonych przeszukań policjanci odkryli i zabezpieczyli 39 sztuk broni palnej głównie długiej, a także 1500 sztuk amunicji różnych rodzajów. Ponadto zabezpieczono części konstrukcyjne broni palnej oraz osprzęt do broni np. tłumiki dźwięku. Część zabezpieczonej broni znajdowała się w skrytkach, specjalnie przygotowanych do jej przechowywania.
Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Kielcach, gdzie prokurator przedstawił części osób zarzuty dotyczące handlu bronią palną, a pozostałym posiadania broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia. Ponadto 5 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.
Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 6 osób zostało tymczasowo aresztowanych.
Wszystkie zabezpieczone przedmioty zostaną poddane szczegółowej analizie przez śledczych, którzy będą teraz ustalać między innymi to czy przejęta broń mogła być wykorzystana do popełnienia przestępstw. Śledczy będą także wyjaśniać w jaki sposób osoby, które są podejrzane o handel bronią weszły w jej posiadanie. Sprawa jest rozwojowa i policjanci CBŚP nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak odznaczył i wyróżnił żołnierzy z jednostek, których patronami są żołnierze Armii Krajowej, oraz z jednostek, które nawiązują do etosu Armii Krajowej.
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak odznaczył i wyróżnił żołnierzy z jednostek, których patronami są żołnierze Armii Krajowej, oraz z jednostek, które nawiązują do etosu Armii Krajowej.
W dniach 8 – 11 lutego 2022 roku po raz pierwszy w Oddziale Specjalnym Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim odbył się kurs CLS (Combat Lifesaver).
W dniach 8 – 11 lutego 2022 roku po raz pierwszy w Oddziale Specjalnym Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim odbył się kurs CLS (Combat Lifesaver).
W 2022 roku w ramach programu "Wisła" Wojsko Polskie otrzyma nowoczesny sprzęt m.in. drony bojowe Bayraktar TB2 i nowoczesne wyrzutnie rakiet przeciwpancernych Javelin.
W 2022 roku w ramach programu "Wisła" Wojsko Polskie otrzyma nowoczesny sprzęt m.in. drony bojowe Bayraktar TB2 i nowoczesne wyrzutnie rakiet przeciwpancernych Javelin.
Dziewiętnastego lutego 2022 roku obchodziliśmy siódma rocznicę śmierci mł. chor Andrzeja Adamczyka z Jednostki Wojskowej Komandosów, który zginął 19 lutego 2015 r. w wyniku nieszczęśliwego wypadku związanego...
Dziewiętnastego lutego 2022 roku obchodziliśmy siódma rocznicę śmierci mł. chor Andrzeja Adamczyka z Jednostki Wojskowej Komandosów, który zginął 19 lutego 2015 r. w wyniku nieszczęśliwego wypadku związanego ze służbą wojskową.
10 lutego 2022 roku w Zakopanem podpisano porozumienia pomiędzy Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym a Służbą Ochrony Państwa w sprawie współdziałania...
10 lutego 2022 roku w Zakopanem podpisano porozumienia pomiędzy Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym a Służbą Ochrony Państwa w sprawie współdziałania podczas działań w terenach górskich.
W dniach 06-18.02.2022 roku w Górskim Ośrodku Szkoleniowym Akademii Wojsk Lądowych w Szklarskiej Porębie została zrealizowana kolejna edycja Kursu Doskonalącego „Działania wysokogórskie w niskich temperaturach”...
W dniach 06-18.02.2022 roku w Górskim Ośrodku Szkoleniowym Akademii Wojsk Lądowych w Szklarskiej Porębie została zrealizowana kolejna edycja Kursu Doskonalącego „Działania wysokogórskie w niskich temperaturach” przeznaczona dla żołnierzy zawodowych z jednostek wojskowych.
W nocy 24 lutego 2022 r. po godz. 5:00 (czasu lokalnego) siły zbrojne Rosji rozpoczęły atak na suwerenne państwo, jakim jest Ukraina. Bombardowane są duże ukraińskie miasta, w tym stolica Ukrainy - Kijów....
W nocy 24 lutego 2022 r. po godz. 5:00 (czasu lokalnego) siły zbrojne Rosji rozpoczęły atak na suwerenne państwo, jakim jest Ukraina. Bombardowane są duże ukraińskie miasta, w tym stolica Ukrainy - Kijów. Na granicy trwają ciężkie walki. Atak realizowany jest z terenów samozwańczych Republik Ługańskiej i Donieckiej oraz z terytorium Krymu i Białorusi.
W nocy 24 lutego 2022 r. armia rosyjska zaatakowała Ukrainę, która aktualnie prowadzi działania obronne na czterech kierunkach uderzenia. Ukraińskie wojsko walczy z przeważającymi siłami Rosjan, które...
W nocy 24 lutego 2022 r. armia rosyjska zaatakowała Ukrainę, która aktualnie prowadzi działania obronne na czterech kierunkach uderzenia. Ukraińskie wojsko walczy z przeważającymi siłami Rosjan, które obecnie od dwóch stron podchodzą pod Kijów. Z ostatnich informacji, których nie można w pełni potwierdzić, wynika że walki toczą się już w niektórych dzielnicach miasta.
Władze Ukrainy podały, że od początku inwazji Rosja straciła m.in. 5,3 tys. żołnierzy, 191 czołgów, ponad 700 pojazdów opancerzonych i wozów bojowych, 29 samolotów I 29 śmigłowców. W wyniku rosyjskiej...
Władze Ukrainy podały, że od początku inwazji Rosja straciła m.in. 5,3 tys. żołnierzy, 191 czołgów, ponad 700 pojazdów opancerzonych i wozów bojowych, 29 samolotów I 29 śmigłowców. W wyniku rosyjskiej inwazji zginęło w Ukrainie 352 cywilów, wśród nich było 14 dzieci. Rannych zostało 1684 osoby, w tym 116 dzieci.
W niedzielę 27 lutego 2022 r. prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował że Ukraina tworzy „międzynarodowy” Legion cudzoziemski dla ochotników z zagranicy.
W niedzielę 27 lutego 2022 r. prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował że Ukraina tworzy „międzynarodowy” Legion cudzoziemski dla ochotników z zagranicy.
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej...
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.
Ochotnicy z kolejnych krajów zgłaszają się, aby wstąpić do ukraińskiego Legionu cudzoziemskiego, chcąc walczyć w obronie Ukrainy. Na apel Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego odpowiedzieli nawet mieszkańcy...
Ochotnicy z kolejnych krajów zgłaszają się, aby wstąpić do ukraińskiego Legionu cudzoziemskiego, chcąc walczyć w obronie Ukrainy. Na apel Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego odpowiedzieli nawet mieszkańcy Japonii, która od II wojny światowej postrzegana jest jako kraj pacyfistyczny.
Od początku wojny w Ukrainie zniszczono setki obiektów, w tym obiekty transportowe, szpitale, przedszkola i domy. W ciągu siedmiu dni wojny zginęło ponad 2000 cywilów w tym kobiety i dzieci. Jak wynika...
Od początku wojny w Ukrainie zniszczono setki obiektów, w tym obiekty transportowe, szpitale, przedszkola i domy. W ciągu siedmiu dni wojny zginęło ponad 2000 cywilów w tym kobiety i dzieci. Jak wynika z informacji, zginęło też 10 przedstawicieli służb ratunkowych, a 13 zostało rannych.
Ukraińskie siły zbrojne poinformowały w poniedziałek, że na obrzeżach stołecznego Kijowa rozlokowano już pierwszych zagranicznych ochotników, którzy dołączyli do Międzynarodowego Legionu Obrony Terytorialnej...
Ukraińskie siły zbrojne poinformowały w poniedziałek, że na obrzeżach stołecznego Kijowa rozlokowano już pierwszych zagranicznych ochotników, którzy dołączyli do Międzynarodowego Legionu Obrony Terytorialnej Ukrainy.
Kanadyjski snajper o pseudonimie "Wali" dołączył do Legii Międzynarodowej walczącej w Ukrainie. Kanadyjczyk, który jest weteranem wojen w Iraku i Afganistanie to jeden z najlepszych snajperów w historii....
Kanadyjski snajper o pseudonimie "Wali" dołączył do Legii Międzynarodowej walczącej w Ukrainie. Kanadyjczyk, który jest weteranem wojen w Iraku i Afganistanie to jeden z najlepszych snajperów w historii. Do niego należy udany rekordowy strzał z odległości 3540 metrów.
Rosja przeprowadziła atak rakietowy na Międzynarodowe Centrum Sił Pokojowych i Bezpieczeństwa w obwodzie lwowskim. Miejsce to bardziej znane jako Jaworowski Poligon Wojskowy, znajduje się niecałe 40 km...
Rosja przeprowadziła atak rakietowy na Międzynarodowe Centrum Sił Pokojowych i Bezpieczeństwa w obwodzie lwowskim. Miejsce to bardziej znane jako Jaworowski Poligon Wojskowy, znajduje się niecałe 40 km od Lwowa i ok. 20 km od granicy z Polską.
W dniach 3-9 kwietnia 2022 r. na terenie European Security Academy odbędzie się set strzelecki BOA SHOOTING WORKSHOP organizowany przez Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji BOA.
W dniach 3-9 kwietnia 2022 r. na terenie European Security Academy odbędzie się set strzelecki BOA SHOOTING WORKSHOP organizowany przez Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji BOA.
Przestępcy częstowali pasażerów pociągów alkoholem albo dosypywali środki farmaceutyczne do napojów, a kiedy ci zasypiali okradali ich. Cały proceder odbywał się za przyzwoleniem niektórych konduktorów...
Przestępcy częstowali pasażerów pociągów alkoholem albo dosypywali środki farmaceutyczne do napojów, a kiedy ci zasypiali okradali ich. Cały proceder odbywał się za przyzwoleniem niektórych konduktorów i ochroniarzy, którzy nie tylko przymykali na to oko, ale wręcz wskazywali im potencjalne ofiary, za co byli sowicie opłacani. Grupą kierował prawdopodobnie mieszkaniec Warszawy - trzydziestoletni Robert B.