Special-Ops.pl

Bramka z czujnikiem podczerwieni SE-1008 - efektywna kontrola zdrowia

Bramka z czujnikiem podczerwieni SE-1008

Bramka z czujnikiem podczerwieni SE-1008

W czasie pandemii koronawirusa Sars-CoV-2 jednym z głównych priorytetów jest ograniczenie liczby nowych zarażeń w przestrzeni publicznej. To niełatwe zadanie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wysoki stopień zaraźliwości patogenu. W tym trudnym dla wszystkich czasie z pomocą przychodzą bramki z czujnikiem podczerwieni takie jak certyfikowany model SE-1008 dostępny w sklepie Spy Shop. Z ich pomocą kontrola zdrowia staje się nie tylko skuteczna, ale i szybka.

treść sponsorowana

Przesiewowa kontrola temperatury – jak i po co?

Od momentu, w którym chińska epidemia Sars-CoV-2 przemieniła się w globalną pandemię, życie milionów ludzi wywróciło się do góry nogami. Koronawirus stanowi nie tylko poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, ale również wpływa katastrofalnie na światową gospodarkę. Wiele miejsc pracy zostało zamkniętych, a te, które mogą funkcjonować, robią to pod warunkiem spełnienia określonych zasad sanitarnych.

Dozowniki na płyn do rąk stojące przed wejściami do sklepów i urzędów oraz kabiny dezynfekujące zamontowane na dworcach i lotniskach dziś nikogo już nie dziwią. Sama dezynfekcja to jednak za mało, aby podjąć walkę z pandemią. Konieczne było też odnalezienie sposobu na sprawne i szybkie identyfikowanie osób z podejrzeniem zarażenia. Sposobem tym okazały się kamery termowizyjne i czujniki podczerwieni umożliwiające bezkontaktowy pomiar temperatury w przestrzeni publicznej.

Wśród wielu objawów choroby COVID-19 gorączka jest jednym z tych najbardziej podstawowych. Właśnie dlatego osoby z podwyższoną temperaturą mogą stanowić zagrożenie dla innych. Wykrycie gorączki bramką detekcyjną nie tylko uchroni zdrowych obywateli przed zarażeniem, ale również pozwoli skierować osobę potencjalnie chorą na dalszą diagnostykę. Obecność takiego urządzenia na terenie zakładu pracy zapewni też pracownikom komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa. To samo tyczy się szkół i przedszkoli - dzięki bramkom rodzice mają pewność, że ich pociechom nic nie zagrozi w trakcie nauki.

Przymusowa kontrola pracowników – czy jest legalna?

Dla wielu przedsiębiorców kontrola temperatury pracowników stanowi o "być albo nie być" dla całej firmy. Nie we wszystkich obszarach praca w trybie home office jest przecież możliwa. W tym miejscu pojawia się problem. Niektórzy pracownicy z różnych względów mogą nie wyrazić zgody na takie badanie. Czy w takim wypadku pracodawca może narzucić przymusową kontrolę? Kodeks pracy mówi, że jak najbardziej. Kluczowy okazuje się artykuł 207:

§ 1. Pracodawca ponosi odpowiedzialność za stan bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy […].

§ 2. Pracodawca jest obowiązany chronić zdrowie i życie pracowników przez zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy przy odpowiednim wykorzystaniu osiągnięć nauki i techniki.

Zgodnie z tym zapisem każdy pracodawca zobowiązany jest zapewnić bezpieczeństwo pracownikom przy użyciu dowolnych rozwiązań technologicznych. Musi tylko zadbać o to, aby badanie nie uwłaczało godności człowieka oraz uprzedzić podwładnych przed wdrożeniem odpowiednich środków.

Czy badanie termometrem IR jest bezpieczne?

Słowo „promieniowanie” może niektórym osobom kojarzyć się z zagrożeniem dla zdrowia lub nawet życia. Z tego powodu kontrola termometrami na podczerwień wzbudza niekiedy pewne wątpliwości. Zapewniamy i uspokajamy: nie ma się czego obawiać. Podczerwień to rodzaj promieniowania, z którym mamy do czynienia każdego dnia.

Emitowana jest przez każdy obiekt o temperaturze poniżej zera bezwzględnego (−273,15° C) oraz stanowi ok. 40% światła słonecznego. Czujniki IR nie emitują zresztą podczerwieni, tylko mierzą jej ilość wydzielaną przez człowieka i na tej podstawie określają temperaturę. Bramki IR nie stanowią więc żadnego zagrożenia zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci oraz kobiet w ciąży.

Bramka SE-1008 – skuteczność i wydajność

W obszarach takich jak zakłady pracy, szkoły, uczelnie i szpitale istotna jest nie tylko sama kontrola temperatury, ale i pełne zautomatyzowanie całego procesu. Bramka z pomiarem temperatury SE-1008 została zaprojektowana dokładnie pod tym kątem.

Wysoka przepustowość umożliwia dokonanie nawet kilkudziesięciu kontroli na minutę bez udziału operatora - w momencie wykrycia temperatury wyższej niż 37°C automatycznie uruchomi się alarm świetlny i dźwiękowy. Nie bez znaczenia jest też precyzja pomiaru na poziomie 0,3° C oraz banalnie prosty montaż: po podłączeniu do prądu bramka jest od razu gotowa do działania.

Należy też wspomnieć, że bramka SE-1008 posiada certyfikat CE, który potwierdza spełnienie wszelkich unijnych standardów jakościowych. Jest to o tyle istotne, że od momentu wybuchu pandemii na rynku pojawiło się mnóstwo nieautoryzowanych urządzeń antywirusowych. Korzystanie z nich wiąże się z ryzykiem otrzymywania zafałszowanych pomiarów. Wreszcie, opcjonalna wersja dwusensorowa z drugim czujnikiem zainstalowanym poniżej pierwszego sprawdzi się w miejscach takich jak przedszkola, szkoły, szpitale i domy opieki.

Bramka z czujnikiem IR – kilka ważnych porad na koniec

Bramka z czujnikiem temperatury SE1008 (jak każde urządzenie tego typu) posiada jednak kilka ograniczeń wynikających z zastosowanej technologii. Przede wszystkim urządzenie to przystosowane jest wyłącznie do użytku w zamkniętych pomieszczeniach, ponieważ wahania temperatury mogą zaburzyć precyzję pomiaru. Z tego samego względu bramka powinna stać z dala od przeciągów i okien, najlepiej w miejscu o stałej temperaturze pokojowej. W okresie skrajnych skoków temperatury (głównie zimą i latem) osoba, która dopiero co weszła do budynku, powinna chwilę odczekać przed przystąpieniem do kontroli.

Spy Shop Paweł Wujcikowski

ul. Traugutta 137
50-419 Wrocław

+48 71 341 14 00

zapytania@spyshop.pl
www.spyshop.pl

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

  • Nick Nick, 24.02.2021r., 12:51:34 "o temperaturze poniżej zera bezwzględnego" ?

Powiązane

SPY SHOP Paweł Wujcikowski Termowizja strzelecka na każdą kieszeń – AGM Rattler

Termowizja strzelecka na każdą kieszeń – AGM Rattler Termowizja strzelecka na każdą kieszeń – AGM Rattler

Co jest najważniejsze w strzelectwie? Oczywiście dobra widoczność niezależnie od warunków terenowych i atmosferycznych. Kiedy zapadnie zmierzch i chmury zakryją niebo, profesjonalny termowizor pozwoli...

Co jest najważniejsze w strzelectwie? Oczywiście dobra widoczność niezależnie od warunków terenowych i atmosferycznych. Kiedy zapadnie zmierzch i chmury zakryją niebo, profesjonalny termowizor pozwoli łatwo zlokalizować cel nawet przy zupełnym braku światła zewnętrznego. W tym artykule skupimy się na urządzeniach z rodziny AGM Rattler, które oferują doskonały stosunek ceny do oferowanych możliwości.

SPY SHOP Paweł Wujcikowski Kieszonkowe termowizory do ASG – przegląd najlepszych modeli

Kieszonkowe termowizory do ASG – przegląd najlepszych modeli Kieszonkowe termowizory do ASG – przegląd najlepszych modeli

Każdy pasjonat rozgrywek strzeleckich ASG zgodzi się, że odpowiednia broń to nie wszystko. Podczas działań pod osłoną nocy dobra widoczność może przesądzić o powodzeniu lub porażce całej operacji. Jak...

Każdy pasjonat rozgrywek strzeleckich ASG zgodzi się, że odpowiednia broń to nie wszystko. Podczas działań pod osłoną nocy dobra widoczność może przesądzić o powodzeniu lub porażce całej operacji. Jak skutecznie przejrzeć nieprzeniknione ciemności? Najlepiej z pomocą kieszonkowego monokularu termowizyjnego. W tym artykule zaproponujemy najlepsze modele polecane szczególnie entuzjastom Airsoftu.

SPY SHOP Paweł Wujcikowski Telefon TAG T1 – technologia szyfrująca na wyciągnięcie ręki

Telefon TAG T1 – technologia szyfrująca na wyciągnięcie ręki Telefon TAG T1 – technologia szyfrująca na wyciągnięcie ręki

W dobie coraz częstszych kradzieży danych i podsłuchiwania rozmów telefon szyfrujący to rozwiązanie na wagę złota dla każdego biznesmena. Gdy w grę wchodzą istotne, poufne informacje nie warto bawić się...

W dobie coraz częstszych kradzieży danych i podsłuchiwania rozmów telefon szyfrujący to rozwiązanie na wagę złota dla każdego biznesmena. Gdy w grę wchodzą istotne, poufne informacje nie warto bawić się w półśrodki. Tylko profesjonalne narzędzie takie jak model TAG T1 zagwarantuje całkowite bezpieczeństwo i ochronę prywatności. Dlaczego akurat ten produkt warty jest uwagi?

SPY SHOP Paweł Wujcikowski Najlepsze urządzenia optyczne dla myśliwych i nie tylko

Najlepsze urządzenia optyczne dla myśliwych i nie tylko Najlepsze urządzenia optyczne dla myśliwych i nie tylko

W strzelectwie – zarówno profesjonalnym, jak i amatorskim – dobry sprzęt optyczny ma równie duże znaczenie jak broń. Wysokiej jakości lornetka ułatwi orientację w terenie i namierzenie celu, natomiast...

W strzelectwie – zarówno profesjonalnym, jak i amatorskim – dobry sprzęt optyczny ma równie duże znaczenie jak broń. Wysokiej jakości lornetka ułatwi orientację w terenie i namierzenie celu, natomiast profesjonalne termowizory i noktowizory zapewnią widoczność nawet w zupełnych ciemnościach. Tyczy się to również wszelkich innych aktywności outdoorowych takich jak survival czy wędrówki górskie, podczas których warto mieć przy sobie odpowiednie wyposażenie. Jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w konkretnej...

SPY SHOP Paweł Wujcikowski Skuteczne rozwiązania do walki z koronawirusem

Skuteczne rozwiązania do walki z koronawirusem Skuteczne rozwiązania do walki z koronawirusem

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zupełnie odmieniła otaczającą nas rzeczywistość. Noszenie maski w przestrzeni publicznej i częsta dezynfekcja rąk stały się rutyną, podobnie jak pomiar temperatury przed...

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zupełnie odmieniła otaczającą nas rzeczywistość. Noszenie maski w przestrzeni publicznej i częsta dezynfekcja rąk stały się rutyną, podobnie jak pomiar temperatury przed wejściem na basen lub na terenie lotniska. Nic dziwnego – ochrona sanitarna w miejscach pracy i użyteczności publicznej to obecnie kwestia o najwyższym priorytecie. Do realizacji tego celu niezbędne są wysokiej klasy urządzenia antywirusowe – m.in. bramki detekcyjne, kamery termowizyjne i testy przesiewowe....

SPY SHOP Paweł Wujcikowski AGM Global Vision – optyka dla wymagających

AGM Global Vision – optyka dla wymagających AGM Global Vision – optyka dla wymagających

Efektywne działanie w terenie wymaga zastosowania najwyższej jakości narzędzi optycznych. Bez względu na to, czy wyruszasz na polowanie pod osłoną nocy, bierzesz udział w skomplikowanej operacji taktycznej...

Efektywne działanie w terenie wymaga zastosowania najwyższej jakości narzędzi optycznych. Bez względu na to, czy wyruszasz na polowanie pod osłoną nocy, bierzesz udział w skomplikowanej operacji taktycznej lub pasjonuje Cię surwiwal – właściwe wyposażenie może przesądzić o powodzeniu Twoich działań. Jeżeli szukasz najlepszych rozwiązań wybór jest tylko jeden: postaw na produkty renomowanej marki AGM Global Vision, która dostarcza na rynek m.in. wysokiej klasy celowniki, kamery termowizyjne, noktowizory,...

SPY SHOP Paweł Wujcikowski Termowizja do obserwacji od AGM Global Vision

Termowizja do obserwacji od AGM Global Vision Termowizja do obserwacji od AGM Global Vision

AGM Global Vision to renomowana firma z siedzibą w Springerville, Arizona, USA. Projektuje, rozwija i dystrybuuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń noktowizyjnych i termowizyjnych, a także laserów...

AGM Global Vision to renomowana firma z siedzibą w Springerville, Arizona, USA. Projektuje, rozwija i dystrybuuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń noktowizyjnych i termowizyjnych, a także laserów multispektralnych i produktów do obserwacji dziennej. Firma SpyShop jest oficjalnym dystrybutorem marki w Polsce.

SPY SHOP Paweł Wujcikowski AGM Global Vision - optyka dla profesjonalistów

AGM Global Vision - optyka dla profesjonalistów AGM Global Vision - optyka dla profesjonalistów

AGM Global Vision, z siedzibą w Springerville (Arizona, USA), projektuje, rozwija i dystrybuuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń noktowizyjnych i termowizyjnych, systemów Clip-on, lunet, lornetek,...

AGM Global Vision, z siedzibą w Springerville (Arizona, USA), projektuje, rozwija i dystrybuuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń noktowizyjnych i termowizyjnych, systemów Clip-on, lunet, lornetek, gogli, laserów multispektralnych, a także zaawansowanych systemów oświetlaczy podczerwieni. Firma, którą tworzą m.in. byli założyciele brandu Armasight (obecnie FLIR) może pochwalić się kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w branży optoelektronicznej.

SPY SHOP Paweł Wujcikowski Wykrywanie zagrożeń, czyli urządzenia od Spy Shop na MSPO

Wykrywanie zagrożeń, czyli urządzenia od Spy Shop na MSPO Wykrywanie zagrożeń, czyli urządzenia od Spy Shop na MSPO

Na początku września w Kielcach rozpoczną się targi MSPO (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego), na których prezentowane będą nowości z sektora przemysłu obronnego pochodzące z całego świata. W tym...

Na początku września w Kielcach rozpoczną się targi MSPO (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego), na których prezentowane będą nowości z sektora przemysłu obronnego pochodzące z całego świata. W tym roku, po raz kolejny swoje produkty prezentować będzie także firma Spy Shop, zajmująca się między innymi sprzedażą zaawansowanego sprzętu szpiegowskiego oraz zapewniającego bezpieczeństwo instytucjom i osobom prywatnym. Oto jakie urządzenia zaprezentuje firma podczas targów:

SPY SHOP Paweł Wujcikowski Noktowizja i termowizja od Spy Shop na MSPO

Noktowizja i termowizja od Spy Shop na MSPO Noktowizja i termowizja od Spy Shop na MSPO

Małymi krokami zbliżamy się do targów MSPO (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego) w Kielcach, na których prezentowane będą nowości z sektora obronnego pochodzące z całego świata. W tym roku, po raz...

Małymi krokami zbliżamy się do targów MSPO (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego) w Kielcach, na których prezentowane będą nowości z sektora obronnego pochodzące z całego świata. W tym roku, po raz kolejny swoje produkty prezentować będzie firma SpyShop (w ramach projektu Spy-Optic) - zajmująca się sprzedażą zaawansowanych sprzętów noktowizyjnych i termowizyjnych dla profesjonalistów.

Wybrane dla Ciebie

Kamizelka taktyczna, czy ma ograniczenia »

Kamizelka taktyczna, czy ma ograniczenia » Kamizelka taktyczna, czy ma ograniczenia »

Smartphone i funkcje specjalne w wymagających sytuacjach »

Smartphone i funkcje specjalne w wymagających sytuacjach » Smartphone i funkcje specjalne w wymagających sytuacjach »

Jak skutecznie chronić oczy w trudnych warunkach?

Jak skutecznie chronić oczy w trudnych warunkach? Jak skutecznie chronić oczy w trudnych warunkach?

Buty dla grotołazów - które wybrać »

Buty dla grotołazów - które wybrać » Buty dla grotołazów - które wybrać »

Co zmieści Crafter »

Co zmieści Crafter » Co zmieści Crafter »

Sprawdź ile kosztuje sztucer i wybierz model dla siebie »

Sprawdź ile kosztuje sztucer i wybierz model dla siebie » Sprawdź ile kosztuje sztucer i wybierz model dla siebie »

Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »

Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »

Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt »

Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt »  Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  »

Czy masz odpowiednie obuwie na letnie wojaże? Sprawdź »

Czy masz odpowiednie obuwie na letnie wojaże? Sprawdź » Czy masz odpowiednie obuwie na letnie wojaże? Sprawdź »

Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? » Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

Wybierz produkty sprawdzone w ekstremalnych warunkach

Wybierz produkty sprawdzone w ekstremalnych warunkach Wybierz produkty sprawdzone w ekstremalnych warunkach

Jak skutecznie chronic słuch - od pojedynczego operatora do zespołowego systemu pokładowego

Jak skutecznie chronic słuch - od pojedynczego operatora do zespołowego systemu pokładowego Jak skutecznie chronic słuch - od pojedynczego operatora do zespołowego systemu pokładowego

Jak skorygować ostrość w niedoskonałych warunkach

Jak skorygować ostrość w niedoskonałych warunkach Jak skorygować ostrość w niedoskonałych warunkach

Jesteś miłośniczką ekstremalnych przeżyć? Przetestuj

Jesteś miłośniczką ekstremalnych przeżyć? Przetestuj Jesteś miłośniczką ekstremalnych przeżyć? Przetestuj

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Special-Ops