Special-Ops.pl

Skuteczne rozwiązania do walki z koronawirusem

Skuteczne rozwiązania do walki z koronawirusem; fot. Spy Shop

Skuteczne rozwiązania do walki z koronawirusem; fot. Spy Shop

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zupełnie odmieniła otaczającą nas rzeczywistość. Noszenie maski w przestrzeni publicznej i częsta dezynfekcja rąk stały się rutyną, podobnie jak pomiar temperatury przed wejściem na basen lub na terenie lotniska. Nic dziwnego – ochrona sanitarna w miejscach pracy i użyteczności publicznej to obecnie kwestia o najwyższym priorytecie. Do realizacji tego celu niezbędne są wysokiej klasy urządzenia antywirusowe – m.in. bramki detekcyjne, kamery termowizyjne i testy przesiewowe. Oto najciekawsze rozwiązania do walki z pandemią dostępne w sklepie Spy Shop.

treść sponsorowana

Jeszcze kilka miesięcy temu mało kto byłby w stanie uwierzyć, że cały świat wkrótce zostanie sparaliżowany przez globalną pandemię. Rzeczywistość jest jednak nieubłagana – koronawirus SARS-CoV-2 błyskawicznie rozprzestrzenił się na wszystkie kraje, nie tylko stwarzając zagrożenie dla zdrowia i życia, lecz również powodując ogromne straty gospodarcze. Na szczęście nie pozostajemy w tej walce bezbronni.

Profesjonalne rozwiązania antywirusowe z oferty sklepu Spy Shop przyczynią się do zahamowania rozwoju epidemii, zwiększając poziom bezpieczeństwa i komfortu psychicznego. Jakie jednak urządzenia najlepiej spiszą się w konkretnych miejscach i sytuacjach? Aby odpowiedzieć na to pytanie przyjrzyjmy się wybranym produktom do walki z COVID-19 dla firm oraz instytucji państwowych.

Kamera termowizyjna do pomiaru temperatury

Bezkontaktowy pomiar temperatury to jeden z najłatwiejszych i zarazem najszybszych sposobów na identyfikowanie osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Znakomitym wyborem do kontroli w małych i średnich obiektach jest kamera termowizyjna do pomiaru temperatury UT-160Hi. Sprzęt wyposażony został w niechłodzony sensor mikrobolometryczny, który gwarantuje skuteczny pomiar z dokładnością do 0,5°C i w zakresie od 30°C do 45°C.

Zaletą kamery termowizyjnej do pomiaru temperatury jest jej uniwersalny charakter. Może być obsługiwana ręcznie lub stacjonarnie – w tym drugim przypadku wystarczy zamontować ją na statywie i podłączyć do zewnętrznego komputera. W efekcie otrzymujemy ekwiwalent dużej bramki detekcyjnej, który sprawdzi się np. w niewielkiej przestrzeni biurowej i w małych sklepach.

Bramki z pomiarem temperatury

Ochrona dużych obiektów takich jak zakłady produkcyjne, szkoły, uniwersytety czy szpitale wymaga urządzeń o większych gabarytach. Są nimi bramki do pomiaru temperatury z czujnikiem IR. Procedura jest bardzo prosta – wystarczy zbliżyć czoło lub nadgarstek do sensora, który uruchomi alarm w przypadku podwyższonej temperatury. Trzeba jednak zaznaczyć, że bramki przeznaczone są wyłącznie do użytku wewnątrz budynków.

Jednym z najpopularniejszych modeli dostępnych w sklepie Spy Shop jest bramka SE-1008. Można ją zakupić w wersji wyposażonej w jeden lub dwa sensory z drugim umieszczonym poniżej pierwszego. Wersja dwusensorowa ułatwia kontrolę osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich i dzieciom. Oba warianty bramki SE-1008 cechują się precyzją pomiaru na poziomie 0,3°C oraz licznikiem przejść i alarmów, który ułatwia sprawowanie kontroli na terenie obiektu.

Kabiny do dezynfekcji ciała

Jeżeli interesuje nas kompleksowe rozwiązanie do ochrony sanitarnej wybór może być tylko jeden – kabina do dezynfekcji. To profesjonalny punkt sanitarny łączący w sobie kilka rozwiązań, których kombinacja daje gwarancję najwyższej ochrony. Produktem takim jest stacja dezynfekująca z lampami UV-C, które w kilka sekund zdezynfekują powierzchnię ciała w bezpieczny, nieinwazyjny sposób. Dodatkowo osoba badana może oczyścić dłonie i podeszwy ze szkodliwych drobnoustrojów, zaopatrzyć się w maseczkę lub inne akcesorium, a także zmierzyć sobie temperaturę z pomocą wbudowanej kamery termowizyjnej.

Alternatywne rozwiązanie stanowi mobilna kabina do dezynfekcji. Urządzenie różni się od poprzedniego modelu m.in. sposobem dezynfekcji – zamiast światła UV zastosowano tu środek dezynfekujący rozprowadzany w postaci delikatnej mgiełki. Proces jest równie skuteczny i tak samo nieinwazyjny.

Wewnątrz kabiny znajduje się również czujnik IR do bezkontaktowego pomiaru temperatury z dokładnością 0,3°C, podajnik z żelem do rąk oraz kamera z systemem rozpoznawania twarzy. Ta ostatnia funkcja ułatwia operatorowi kontrolę nad obiektem i pozwala tworzyć bazę danych skontrolowanych interesantów i pracowników.

Przesiewowe i genetyczne testy na koronawirusa

Immunologiczne testy na koronawirusa są popularną metodą przesiewową stosowaną od początku pandemii. Badania opierają się na jakościowym wykrywaniu przeciwciał IgN/IgG „specjalizujących się” w zwalczaniu koronawirusów. Dobrym przykładem jest test ELISA cechujący się dużą czułością dzięki metodzie niezależnego wykrywania dla IgG i igM.

Choć testy immunologiczne, takie jak testy ELISA, nie wymagają specjalistycznego sprzętu, zaleca się przeprowadzenie ich w sterylnych warunkach laboratoryjnych. Trzeba też zaznaczyć, że badania tego typu nie pozwalają na postawienie pewnej diagnozy. Pozytywny rezultat wskazuje jedynie, że osoba miała kontakt z patogenem. Test należy wykorzystywać do wstępnych kontroli zdrowia wielu osób w krótkim czasie. Pacjenci z pozytywnym wynikiem powinni zostać skierowani na dalszą diagnostykę.

Umożliwią ją testy genetyczne, czyli jedyny sposób na pewną diagnozę zarażenia SARS-CoV-2. Badanie BGI RT-PCR wykorzystuje technikę amplifikacji kwasu nukleinowego metodą RT-PCR. Próbka (wymaz z gardła lub płyn z płukania oskrzelowo-pęcherzykowego) poddawana jest procesowi odwrotnej transkrypcji powielającej materiał genetyczny – skutkuje to wyodrębnieniem RNA koronawirusa. Do przeprowadzenia testów konieczny jest dostęp do laboratorium z aparaturą PCR, zaś czas oczekiwania na wynik wynosi ok. 3 godziny.

Spy Shop Paweł Wujcikowski

ul. Traugutta 137
50-419 Wrocław

+48 71 341 14 00

zapytania@spyshop.pl

www.spyshop.pl

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

  • Lidka Lidka, 25.09.2020r., 15:16:12 Przede wszystkim to należy pamiętać o higienie i dezynfekcji rąk. Ludziom to na przyszłość na dobre wyjdzie. Ja od zawsze nosiłam w torebce żel antybakteryjny bo zarazki są wszędzie. Po wielu zużytych opakowaniach wielu wielu marek mogę polecić Oktagel, chyba najlepszy jaki mialam. Ma najlepszy skłąd z dostępnych na rynku i dodatkowo nawilża dłonie. Pozdrawiam

Powiązane

SPY SHOP Paweł Wujcikowski Termowizja strzelecka na każdą kieszeń – AGM Rattler

Termowizja strzelecka na każdą kieszeń – AGM Rattler Termowizja strzelecka na każdą kieszeń – AGM Rattler

Co jest najważniejsze w strzelectwie? Oczywiście dobra widoczność niezależnie od warunków terenowych i atmosferycznych. Kiedy zapadnie zmierzch i chmury zakryją niebo, profesjonalny termowizor pozwoli...

Co jest najważniejsze w strzelectwie? Oczywiście dobra widoczność niezależnie od warunków terenowych i atmosferycznych. Kiedy zapadnie zmierzch i chmury zakryją niebo, profesjonalny termowizor pozwoli łatwo zlokalizować cel nawet przy zupełnym braku światła zewnętrznego. W tym artykule skupimy się na urządzeniach z rodziny AGM Rattler, które oferują doskonały stosunek ceny do oferowanych możliwości.

SPY SHOP Paweł Wujcikowski Kieszonkowe termowizory do ASG – przegląd najlepszych modeli

Kieszonkowe termowizory do ASG – przegląd najlepszych modeli Kieszonkowe termowizory do ASG – przegląd najlepszych modeli

Każdy pasjonat rozgrywek strzeleckich ASG zgodzi się, że odpowiednia broń to nie wszystko. Podczas działań pod osłoną nocy dobra widoczność może przesądzić o powodzeniu lub porażce całej operacji. Jak...

Każdy pasjonat rozgrywek strzeleckich ASG zgodzi się, że odpowiednia broń to nie wszystko. Podczas działań pod osłoną nocy dobra widoczność może przesądzić o powodzeniu lub porażce całej operacji. Jak skutecznie przejrzeć nieprzeniknione ciemności? Najlepiej z pomocą kieszonkowego monokularu termowizyjnego. W tym artykule zaproponujemy najlepsze modele polecane szczególnie entuzjastom Airsoftu.

SPY SHOP Paweł Wujcikowski Telefon TAG T1 – technologia szyfrująca na wyciągnięcie ręki

Telefon TAG T1 – technologia szyfrująca na wyciągnięcie ręki Telefon TAG T1 – technologia szyfrująca na wyciągnięcie ręki

W dobie coraz częstszych kradzieży danych i podsłuchiwania rozmów telefon szyfrujący to rozwiązanie na wagę złota dla każdego biznesmena. Gdy w grę wchodzą istotne, poufne informacje nie warto bawić się...

W dobie coraz częstszych kradzieży danych i podsłuchiwania rozmów telefon szyfrujący to rozwiązanie na wagę złota dla każdego biznesmena. Gdy w grę wchodzą istotne, poufne informacje nie warto bawić się w półśrodki. Tylko profesjonalne narzędzie takie jak model TAG T1 zagwarantuje całkowite bezpieczeństwo i ochronę prywatności. Dlaczego akurat ten produkt warty jest uwagi?

SPY SHOP Paweł Wujcikowski Bramka z czujnikiem podczerwieni SE-1008 - efektywna kontrola zdrowia

Bramka z czujnikiem podczerwieni SE-1008 - efektywna kontrola zdrowia Bramka z czujnikiem podczerwieni SE-1008 - efektywna kontrola zdrowia

W czasie pandemii koronawirusa Sars-CoV-2 jednym z głównych priorytetów jest ograniczenie liczby nowych zarażeń w przestrzeni publicznej. To niełatwe zadanie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wysoki...

W czasie pandemii koronawirusa Sars-CoV-2 jednym z głównych priorytetów jest ograniczenie liczby nowych zarażeń w przestrzeni publicznej. To niełatwe zadanie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wysoki stopień zaraźliwości patogenu. W tym trudnym dla wszystkich czasie z pomocą przychodzą bramki z czujnikiem podczerwieni takie jak certyfikowany model SE-1008 dostępny w sklepie Spy Shop. Z ich pomocą kontrola zdrowia staje się nie tylko skuteczna, ale i szybka.

SPY SHOP Paweł Wujcikowski Najlepsze urządzenia optyczne dla myśliwych i nie tylko

Najlepsze urządzenia optyczne dla myśliwych i nie tylko Najlepsze urządzenia optyczne dla myśliwych i nie tylko

W strzelectwie – zarówno profesjonalnym, jak i amatorskim – dobry sprzęt optyczny ma równie duże znaczenie jak broń. Wysokiej jakości lornetka ułatwi orientację w terenie i namierzenie celu, natomiast...

W strzelectwie – zarówno profesjonalnym, jak i amatorskim – dobry sprzęt optyczny ma równie duże znaczenie jak broń. Wysokiej jakości lornetka ułatwi orientację w terenie i namierzenie celu, natomiast profesjonalne termowizory i noktowizory zapewnią widoczność nawet w zupełnych ciemnościach. Tyczy się to również wszelkich innych aktywności outdoorowych takich jak survival czy wędrówki górskie, podczas których warto mieć przy sobie odpowiednie wyposażenie. Jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w konkretnej...

SPY SHOP Paweł Wujcikowski AGM Global Vision – optyka dla wymagających

AGM Global Vision – optyka dla wymagających AGM Global Vision – optyka dla wymagających

Efektywne działanie w terenie wymaga zastosowania najwyższej jakości narzędzi optycznych. Bez względu na to, czy wyruszasz na polowanie pod osłoną nocy, bierzesz udział w skomplikowanej operacji taktycznej...

Efektywne działanie w terenie wymaga zastosowania najwyższej jakości narzędzi optycznych. Bez względu na to, czy wyruszasz na polowanie pod osłoną nocy, bierzesz udział w skomplikowanej operacji taktycznej lub pasjonuje Cię surwiwal – właściwe wyposażenie może przesądzić o powodzeniu Twoich działań. Jeżeli szukasz najlepszych rozwiązań wybór jest tylko jeden: postaw na produkty renomowanej marki AGM Global Vision, która dostarcza na rynek m.in. wysokiej klasy celowniki, kamery termowizyjne, noktowizory,...

SPY SHOP Paweł Wujcikowski Termowizja do obserwacji od AGM Global Vision

Termowizja do obserwacji od AGM Global Vision Termowizja do obserwacji od AGM Global Vision

AGM Global Vision to renomowana firma z siedzibą w Springerville, Arizona, USA. Projektuje, rozwija i dystrybuuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń noktowizyjnych i termowizyjnych, a także laserów...

AGM Global Vision to renomowana firma z siedzibą w Springerville, Arizona, USA. Projektuje, rozwija i dystrybuuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń noktowizyjnych i termowizyjnych, a także laserów multispektralnych i produktów do obserwacji dziennej. Firma SpyShop jest oficjalnym dystrybutorem marki w Polsce.

SPY SHOP Paweł Wujcikowski AGM Global Vision - optyka dla profesjonalistów

AGM Global Vision - optyka dla profesjonalistów AGM Global Vision - optyka dla profesjonalistów

AGM Global Vision, z siedzibą w Springerville (Arizona, USA), projektuje, rozwija i dystrybuuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń noktowizyjnych i termowizyjnych, systemów Clip-on, lunet, lornetek,...

AGM Global Vision, z siedzibą w Springerville (Arizona, USA), projektuje, rozwija i dystrybuuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń noktowizyjnych i termowizyjnych, systemów Clip-on, lunet, lornetek, gogli, laserów multispektralnych, a także zaawansowanych systemów oświetlaczy podczerwieni. Firma, którą tworzą m.in. byli założyciele brandu Armasight (obecnie FLIR) może pochwalić się kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w branży optoelektronicznej.

SPY SHOP Paweł Wujcikowski Wykrywanie zagrożeń, czyli urządzenia od Spy Shop na MSPO

Wykrywanie zagrożeń, czyli urządzenia od Spy Shop na MSPO Wykrywanie zagrożeń, czyli urządzenia od Spy Shop na MSPO

Na początku września w Kielcach rozpoczną się targi MSPO (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego), na których prezentowane będą nowości z sektora przemysłu obronnego pochodzące z całego świata. W tym...

Na początku września w Kielcach rozpoczną się targi MSPO (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego), na których prezentowane będą nowości z sektora przemysłu obronnego pochodzące z całego świata. W tym roku, po raz kolejny swoje produkty prezentować będzie także firma Spy Shop, zajmująca się między innymi sprzedażą zaawansowanego sprzętu szpiegowskiego oraz zapewniającego bezpieczeństwo instytucjom i osobom prywatnym. Oto jakie urządzenia zaprezentuje firma podczas targów:

SPY SHOP Paweł Wujcikowski Noktowizja i termowizja od Spy Shop na MSPO

Noktowizja i termowizja od Spy Shop na MSPO Noktowizja i termowizja od Spy Shop na MSPO

Małymi krokami zbliżamy się do targów MSPO (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego) w Kielcach, na których prezentowane będą nowości z sektora obronnego pochodzące z całego świata. W tym roku, po raz...

Małymi krokami zbliżamy się do targów MSPO (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego) w Kielcach, na których prezentowane będą nowości z sektora obronnego pochodzące z całego świata. W tym roku, po raz kolejny swoje produkty prezentować będzie firma SpyShop (w ramach projektu Spy-Optic) - zajmująca się sprzedażą zaawansowanych sprzętów noktowizyjnych i termowizyjnych dla profesjonalistów.

Wybrane dla Ciebie

Kamizelka taktyczna, czy ma ograniczenia »

Kamizelka taktyczna, czy ma ograniczenia » Kamizelka taktyczna, czy ma ograniczenia »

Smartphone i funkcje specjalne w wymagających sytuacjach »

Smartphone i funkcje specjalne w wymagających sytuacjach » Smartphone i funkcje specjalne w wymagających sytuacjach »

Jak skutecznie chronić oczy w trudnych warunkach?

Jak skutecznie chronić oczy w trudnych warunkach? Jak skutecznie chronić oczy w trudnych warunkach?

Buty dla grotołazów - które wybrać »

Buty dla grotołazów - które wybrać » Buty dla grotołazów - które wybrać »

Co zmieści Crafter »

Co zmieści Crafter » Co zmieści Crafter »

Sprawdź ile kosztuje sztucer i wybierz model dla siebie »

Sprawdź ile kosztuje sztucer i wybierz model dla siebie » Sprawdź ile kosztuje sztucer i wybierz model dla siebie »

Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »

Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »

Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt »

Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt »  Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  »

Czy masz odpowiednie obuwie na letnie wojaże? Sprawdź »

Czy masz odpowiednie obuwie na letnie wojaże? Sprawdź » Czy masz odpowiednie obuwie na letnie wojaże? Sprawdź »

Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? » Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

Wybierz produkty sprawdzone w ekstremalnych warunkach

Wybierz produkty sprawdzone w ekstremalnych warunkach Wybierz produkty sprawdzone w ekstremalnych warunkach

Jak skutecznie chronic słuch - od pojedynczego operatora do zespołowego systemu pokładowego

Jak skutecznie chronic słuch - od pojedynczego operatora do zespołowego systemu pokładowego Jak skutecznie chronic słuch - od pojedynczego operatora do zespołowego systemu pokładowego

Jak skorygować ostrość w niedoskonałych warunkach

Jak skorygować ostrość w niedoskonałych warunkach Jak skorygować ostrość w niedoskonałych warunkach

Jesteś miłośniczką ekstremalnych przeżyć? Przetestuj

Jesteś miłośniczką ekstremalnych przeżyć? Przetestuj Jesteś miłośniczką ekstremalnych przeżyć? Przetestuj

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Special-Ops