Special-Ops.pl

Najlepsze urządzenia optyczne dla myśliwych i nie tylko

Najlepsze urządzenia optyczne dla myśliwych i nie tylko; Fot. Spy Shop Paweł Wujcikowski

Najlepsze urządzenia optyczne dla myśliwych i nie tylko; Fot. Spy Shop Paweł Wujcikowski

W strzelectwie – zarówno profesjonalnym, jak i amatorskim – dobry sprzęt optyczny ma równie duże znaczenie jak broń. Wysokiej jakości lornetka ułatwi orientację w terenie i namierzenie celu, natomiast profesjonalne termowizory i noktowizory zapewnią widoczność nawet w zupełnych ciemnościach. Tyczy się to również wszelkich innych aktywności outdoorowych takich jak survival czy wędrówki górskie, podczas których warto mieć przy sobie odpowiednie wyposażenie. Jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w konkretnej sytuacji?

treść sponsorowana

Termowizja a noktowizja

Od momentu, kiedy w 1800 roku niemiecki fizyk William Herschel odkrył podczerwień zjawisko to zostało zaadaptowane do wielu dziedzin nauki i przemysłu. Jednym z istotniejszych osiągnięć w tym obszarze było opracowanie technologii termowizji, co nastąpiło w 1929 roku za sprawą węgierskiego naukowca Kálmána Tihanyi. Działanie kamer termowizyjnych opiera się na detekcji źródeł podczerwieni, a następnie obrazowaniu różnic temperaturowych pomiędzy obiektami w postaci mozaiki barw.

Dla przykładu rozgrzany piec przybierze intensywniejszą barwę od stojącego blisko niego człowieka. Dzięki biernemu wykorzystaniu podczerwieni termowizory do działania nie potrzebują żadnego źródła światła. Doskonale sprawdzą się w gęsto zadymionych pomieszczeniach, jaskiniach lub w lesie podczas nowiu.

Noktowizja również wykorzystuje podczerwień, jednak nie w bezpośredni sposób. Noktowizory funkcjonują w oparciu o przetwornik wzmacniający światło z otoczenia (np. pochodzące od gwiazd lub księżyca) by zapewnić dobrą widoczność. W warunkach niewystarczającego światła konieczne jest zamontowanie oświetlacza IR, który służy wówczas jako jego zamiennik. Na szczęście większość noktowizorów II generacji posiada w standardzie wbudowany iluminator. II generacja wprowadziła też specjalną płytę mikrokanalikową, która może wzmocnić światło do 50 tysięcy razy.

Jednak nawet noktowizor z iluminatorem nie nada się kompletnie nieoświetlonych miejsc – w takich sytuacjach lepiej postawić na kamerę termowizyjną. Z drugiej strony noktowizory dają bardziej szczegółowy obraz, co może mieć znaczenie w trakcie np. dyskretnej obserwacji lub prowadzenia zwiadu. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji.

Skoro wyjaśniliśmy różnice pomiędzy noktowizorami i termowizorami możemy przejść do najciekawszych propozycji sprzętowych. Sklep Spy Shop oferuje szeroki przekrój rozwiązań, spośród których można znaleźć urządzenie optyczne na każdą okazję.

Noktowizory dla myśliwych

Przed wyruszeniem na nocne polowanie warto zaopatrzyć się w gogle noktowizyjne WOLF-7 marki AGM Global Vision. To lekkie i łatwe w użyciu narzędzie można używać ręcznie lub zamontować na hełmie lub głowie. Do jego najważniejszych zalet zalicza się wytrzymała bateria zapewniająca do 60 h ciągłej pracy, szeroki kąt widzenia 40° i oświetlacz IR, który gwarantuje dobrą widoczność nawet przy słabych warunkach oświetleniowych. Gogle noktowizyjne sprawią, że takie czynności jak tropienie celu, czy lokalizowanie postrzałka staną się łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Dobra optyka myśliwska przydaje się nie tylko po zmroku. Do działań za dnia polecanym sprzętem jest lornetka myśliwska AGM z wbudowanym dalmierzem. Za sprawą 7-krotnego powiększenia i wysokiej jakości soczewek z powłoką antyrefleksyjną otrzymujemy świetną widoczność na dalekim dystansie. Ważną cechą dla każdego myśliwego jest wbudowany dalmierz analogowy, który umożliwi dokładne określenie odległości od celu.

Urządzenia dla obserwatorów przyrody i pasjonatów survivalu

Przyrodnicy, obserwatorzy zwierząt i amatorzy survivalu docenią monokular termowizyjny ASP-Micro TM160 gwarantujący widoczność w najciemniejszych miejscach. Dzięki niewielkim rozmiarom urządzenie doskonale leży w dłoni i jest łatwe w transporcie. Wydajny sensor niechłodzony i odświeżanie 50 Hz odpowiadają za doskonałej jakości, płynny obraz (z powiększeniem cyfrowym do 4x) wyświetlany na czytelnym ekranie LCOS o rozdzielczości 720x540.

Istotnym atutem urządzenia jest wbudowany rejestrator, który pozwala nagrywać obserwowane sceny i zapisywać je w pamięci 8 GB. Dla bardziej wymagających polecamy natomiast kamera termowizyjna TM35-384. Posiada on sensor o rozdzielczości 384×288 lub 640×512 (zależnie od wersji), wbudowaną pamięć 16 GB, opcję nagrywania filmów, moduł WI-Fi oraz funkcję pomiaru odległości.

Noktowizor i termowizor do zadań specjalnych

Na koniec zostawiliśmy rozwiązania przeznaczone do najtrudniejszych zadań i operacji militarnych takich jak zwiad, śledzenie celu czy prowadzenie ostrzału na terenie wroga. Godnym polecenia modelem jest monokular PVS-14C trzeciej generacji z opcją montażu na hełmie lub broni. Funkcja ręcznego ustawienia poziomu wzmocnienia sygnału, regulacja dioptrii i jasności ułatwi dostosowanie obrazu do własnych preferencji.

Za widoczność o niezrównanej jakości odpowiedzialna jest czuła fotokatoda wykonana z arsenku galu i płytka mikrokanalikowa powleczona barierą jonową. Profesjonalni strzelcy powinni zainteresować się również następującym urządzeniem. Celownik termowizyjny Secutor został opracowany w taki sposób, aby sprostać każdym warunkom terenowym i atmosferycznym za sprawą wodo- i wstrząsoodpornej obudowy, która wytrzyma siłę odrzutu do 5000 J.

Efektywny ostrzał w całkowitych ciemnościach możliwy jest dzięki zasięgowi detekcji termicznej na odległości 1300 m, 11 paletom kolorystycznym do wyboru i maksymalnie 4-krotnemu zoomowi cyfrowemu. Potencjał sprzętu można zwiększyć wyposażając je w opcjonalne komponenty takie jak moduł Wi-Fi, rejestrator wideo i battery pack wydłużający czas pracy do 44 h.

Spy Shop Paweł Wujcikowski

ul. Traugutta 137
50-419 Wrocław

+48 71 341 14 00

zapytania@spyshop.pl

www.spyshop.pl

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

SPY SHOP Paweł Wujcikowski Termowizja strzelecka na każdą kieszeń – AGM Rattler

Termowizja strzelecka na każdą kieszeń – AGM Rattler Termowizja strzelecka na każdą kieszeń – AGM Rattler

Co jest najważniejsze w strzelectwie? Oczywiście dobra widoczność niezależnie od warunków terenowych i atmosferycznych. Kiedy zapadnie zmierzch i chmury zakryją niebo, profesjonalny termowizor pozwoli...

Co jest najważniejsze w strzelectwie? Oczywiście dobra widoczność niezależnie od warunków terenowych i atmosferycznych. Kiedy zapadnie zmierzch i chmury zakryją niebo, profesjonalny termowizor pozwoli łatwo zlokalizować cel nawet przy zupełnym braku światła zewnętrznego. W tym artykule skupimy się na urządzeniach z rodziny AGM Rattler, które oferują doskonały stosunek ceny do oferowanych możliwości.

SPY SHOP Paweł Wujcikowski Kieszonkowe termowizory do ASG – przegląd najlepszych modeli

Kieszonkowe termowizory do ASG – przegląd najlepszych modeli Kieszonkowe termowizory do ASG – przegląd najlepszych modeli

Każdy pasjonat rozgrywek strzeleckich ASG zgodzi się, że odpowiednia broń to nie wszystko. Podczas działań pod osłoną nocy dobra widoczność może przesądzić o powodzeniu lub porażce całej operacji. Jak...

Każdy pasjonat rozgrywek strzeleckich ASG zgodzi się, że odpowiednia broń to nie wszystko. Podczas działań pod osłoną nocy dobra widoczność może przesądzić o powodzeniu lub porażce całej operacji. Jak skutecznie przejrzeć nieprzeniknione ciemności? Najlepiej z pomocą kieszonkowego monokularu termowizyjnego. W tym artykule zaproponujemy najlepsze modele polecane szczególnie entuzjastom Airsoftu.

SPY SHOP Paweł Wujcikowski Telefon TAG T1 – technologia szyfrująca na wyciągnięcie ręki

Telefon TAG T1 – technologia szyfrująca na wyciągnięcie ręki Telefon TAG T1 – technologia szyfrująca na wyciągnięcie ręki

W dobie coraz częstszych kradzieży danych i podsłuchiwania rozmów telefon szyfrujący to rozwiązanie na wagę złota dla każdego biznesmena. Gdy w grę wchodzą istotne, poufne informacje nie warto bawić się...

W dobie coraz częstszych kradzieży danych i podsłuchiwania rozmów telefon szyfrujący to rozwiązanie na wagę złota dla każdego biznesmena. Gdy w grę wchodzą istotne, poufne informacje nie warto bawić się w półśrodki. Tylko profesjonalne narzędzie takie jak model TAG T1 zagwarantuje całkowite bezpieczeństwo i ochronę prywatności. Dlaczego akurat ten produkt warty jest uwagi?

SPY SHOP Paweł Wujcikowski Bramka z czujnikiem podczerwieni SE-1008 - efektywna kontrola zdrowia

Bramka z czujnikiem podczerwieni SE-1008 - efektywna kontrola zdrowia Bramka z czujnikiem podczerwieni SE-1008 - efektywna kontrola zdrowia

W czasie pandemii koronawirusa Sars-CoV-2 jednym z głównych priorytetów jest ograniczenie liczby nowych zarażeń w przestrzeni publicznej. To niełatwe zadanie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wysoki...

W czasie pandemii koronawirusa Sars-CoV-2 jednym z głównych priorytetów jest ograniczenie liczby nowych zarażeń w przestrzeni publicznej. To niełatwe zadanie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wysoki stopień zaraźliwości patogenu. W tym trudnym dla wszystkich czasie z pomocą przychodzą bramki z czujnikiem podczerwieni takie jak certyfikowany model SE-1008 dostępny w sklepie Spy Shop. Z ich pomocą kontrola zdrowia staje się nie tylko skuteczna, ale i szybka.

SPY SHOP Paweł Wujcikowski Skuteczne rozwiązania do walki z koronawirusem

Skuteczne rozwiązania do walki z koronawirusem Skuteczne rozwiązania do walki z koronawirusem

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zupełnie odmieniła otaczającą nas rzeczywistość. Noszenie maski w przestrzeni publicznej i częsta dezynfekcja rąk stały się rutyną, podobnie jak pomiar temperatury przed...

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zupełnie odmieniła otaczającą nas rzeczywistość. Noszenie maski w przestrzeni publicznej i częsta dezynfekcja rąk stały się rutyną, podobnie jak pomiar temperatury przed wejściem na basen lub na terenie lotniska. Nic dziwnego – ochrona sanitarna w miejscach pracy i użyteczności publicznej to obecnie kwestia o najwyższym priorytecie. Do realizacji tego celu niezbędne są wysokiej klasy urządzenia antywirusowe – m.in. bramki detekcyjne, kamery termowizyjne i testy przesiewowe....

SPY SHOP Paweł Wujcikowski AGM Global Vision – optyka dla wymagających

AGM Global Vision – optyka dla wymagających AGM Global Vision – optyka dla wymagających

Efektywne działanie w terenie wymaga zastosowania najwyższej jakości narzędzi optycznych. Bez względu na to, czy wyruszasz na polowanie pod osłoną nocy, bierzesz udział w skomplikowanej operacji taktycznej...

Efektywne działanie w terenie wymaga zastosowania najwyższej jakości narzędzi optycznych. Bez względu na to, czy wyruszasz na polowanie pod osłoną nocy, bierzesz udział w skomplikowanej operacji taktycznej lub pasjonuje Cię surwiwal – właściwe wyposażenie może przesądzić o powodzeniu Twoich działań. Jeżeli szukasz najlepszych rozwiązań wybór jest tylko jeden: postaw na produkty renomowanej marki AGM Global Vision, która dostarcza na rynek m.in. wysokiej klasy celowniki, kamery termowizyjne, noktowizory,...

SPY SHOP Paweł Wujcikowski Termowizja do obserwacji od AGM Global Vision

Termowizja do obserwacji od AGM Global Vision Termowizja do obserwacji od AGM Global Vision

AGM Global Vision to renomowana firma z siedzibą w Springerville, Arizona, USA. Projektuje, rozwija i dystrybuuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń noktowizyjnych i termowizyjnych, a także laserów...

AGM Global Vision to renomowana firma z siedzibą w Springerville, Arizona, USA. Projektuje, rozwija i dystrybuuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń noktowizyjnych i termowizyjnych, a także laserów multispektralnych i produktów do obserwacji dziennej. Firma SpyShop jest oficjalnym dystrybutorem marki w Polsce.

SPY SHOP Paweł Wujcikowski AGM Global Vision - optyka dla profesjonalistów

AGM Global Vision - optyka dla profesjonalistów AGM Global Vision - optyka dla profesjonalistów

AGM Global Vision, z siedzibą w Springerville (Arizona, USA), projektuje, rozwija i dystrybuuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń noktowizyjnych i termowizyjnych, systemów Clip-on, lunet, lornetek,...

AGM Global Vision, z siedzibą w Springerville (Arizona, USA), projektuje, rozwija i dystrybuuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń noktowizyjnych i termowizyjnych, systemów Clip-on, lunet, lornetek, gogli, laserów multispektralnych, a także zaawansowanych systemów oświetlaczy podczerwieni. Firma, którą tworzą m.in. byli założyciele brandu Armasight (obecnie FLIR) może pochwalić się kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w branży optoelektronicznej.

SPY SHOP Paweł Wujcikowski Wykrywanie zagrożeń, czyli urządzenia od Spy Shop na MSPO

Wykrywanie zagrożeń, czyli urządzenia od Spy Shop na MSPO Wykrywanie zagrożeń, czyli urządzenia od Spy Shop na MSPO

Na początku września w Kielcach rozpoczną się targi MSPO (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego), na których prezentowane będą nowości z sektora przemysłu obronnego pochodzące z całego świata. W tym...

Na początku września w Kielcach rozpoczną się targi MSPO (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego), na których prezentowane będą nowości z sektora przemysłu obronnego pochodzące z całego świata. W tym roku, po raz kolejny swoje produkty prezentować będzie także firma Spy Shop, zajmująca się między innymi sprzedażą zaawansowanego sprzętu szpiegowskiego oraz zapewniającego bezpieczeństwo instytucjom i osobom prywatnym. Oto jakie urządzenia zaprezentuje firma podczas targów:

SPY SHOP Paweł Wujcikowski Noktowizja i termowizja od Spy Shop na MSPO

Noktowizja i termowizja od Spy Shop na MSPO Noktowizja i termowizja od Spy Shop na MSPO

Małymi krokami zbliżamy się do targów MSPO (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego) w Kielcach, na których prezentowane będą nowości z sektora obronnego pochodzące z całego świata. W tym roku, po raz...

Małymi krokami zbliżamy się do targów MSPO (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego) w Kielcach, na których prezentowane będą nowości z sektora obronnego pochodzące z całego świata. W tym roku, po raz kolejny swoje produkty prezentować będzie firma SpyShop (w ramach projektu Spy-Optic) - zajmująca się sprzedażą zaawansowanych sprzętów noktowizyjnych i termowizyjnych dla profesjonalistów.

Wybrane dla Ciebie

Kamizelka taktyczna, czy ma ograniczenia »

Kamizelka taktyczna, czy ma ograniczenia » Kamizelka taktyczna, czy ma ograniczenia »

Smartphone i funkcje specjalne w wymagających sytuacjach »

Smartphone i funkcje specjalne w wymagających sytuacjach » Smartphone i funkcje specjalne w wymagających sytuacjach »

Jak skutecznie chronić oczy w trudnych warunkach?

Jak skutecznie chronić oczy w trudnych warunkach? Jak skutecznie chronić oczy w trudnych warunkach?

Buty dla grotołazów - które wybrać »

Buty dla grotołazów - które wybrać » Buty dla grotołazów - które wybrać »

Co zmieści Crafter »

Co zmieści Crafter » Co zmieści Crafter »

Sprawdź ile kosztuje sztucer i wybierz model dla siebie »

Sprawdź ile kosztuje sztucer i wybierz model dla siebie » Sprawdź ile kosztuje sztucer i wybierz model dla siebie »

Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »

Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »

Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt »

Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt »  Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  »

Czy masz odpowiednie obuwie na letnie wojaże? Sprawdź »

Czy masz odpowiednie obuwie na letnie wojaże? Sprawdź » Czy masz odpowiednie obuwie na letnie wojaże? Sprawdź »

Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? » Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

Wybierz produkty sprawdzone w ekstremalnych warunkach

Wybierz produkty sprawdzone w ekstremalnych warunkach Wybierz produkty sprawdzone w ekstremalnych warunkach

Jak skutecznie chronic słuch - od pojedynczego operatora do zespołowego systemu pokładowego

Jak skutecznie chronic słuch - od pojedynczego operatora do zespołowego systemu pokładowego Jak skutecznie chronic słuch - od pojedynczego operatora do zespołowego systemu pokładowego

Jak skorygować ostrość w niedoskonałych warunkach

Jak skorygować ostrość w niedoskonałych warunkach Jak skorygować ostrość w niedoskonałych warunkach

Jesteś miłośniczką ekstremalnych przeżyć? Przetestuj

Jesteś miłośniczką ekstremalnych przeżyć? Przetestuj Jesteś miłośniczką ekstremalnych przeżyć? Przetestuj

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Special-Ops