Special-Ops.pl

Polska marka DURABO wchodzi na rynek mundurowy

DURABO® | 2022-07-22
Polska marka DURABO wchodzi na rynek mundurowy

Polska marka DURABO wchodzi na rynek mundurowy

DURABO®, to polski brand firmy Kreator, będącej kontraktorem polskich i zagranicznych służb mundurowych. Analizując rynek odzieży taktyczno-outdoorowej, firma dostrzegła, że co prawda w ofercie znajduje się wiele produktów przeznaczonych dla tej grupy odbiorców, jednak są one albo niskiej jakości spowodowanej dalekowschodnią produkcją i zastosowanymi materiałami, albo w bardzo wysokiej cenie, wynikającej z kosztów importu, np. z USA. W konsekwencji tego firma uznała, że brakuje na rynku oferty odzieży o wysokiej jakości i funkcjonalności, a jednocześnie tańszej w stosunku do cen oferowanych przez najlepsze światowe marki. W ten właśnie sposób powstało DURABO®.

treść sponsorowana

DURABO® - styl i funkcjonalność

W skrócie – DURABO® to najwyższej jakości rozwiązania ze świata militariów, które zostały zaadaptowane do potrzeb miejskiego życia – zarówno pod względem funkcjonalności, jak i dobrego stylu. DURABO® to marka stworzona przez ludzi, którzy od ponad 40 lat zajmują się projektowaniem i wytwarzaniem profesjonalnego umundurowania służb wojskowych.

Mimo długiej historii DURABO® to nadal firma rodzinna, łącząca tradycyjne przywiązanie do jakości oraz ambicję tworzenia najnowocześniejszych rozwiązań dla nowego pokolenia. Świadomie działając na styku świata militarnego i cywilnego, tradycji i nowoczesności, eksperckości i codzienności, kultowych (sprawdzonych) rozwiązań i innowacji marka czerpie z każdej wybierając to co najlepsze.

Debiut na IWA Outdoor Classics

W roku 2019 DURABO® miało swój debiut na targach IWA Outdoor Classics w Norymberdze, gdzie zaprezentowano pierwszą kolekcję odzieży EDC. Przez ostatnie dwa lata firma rozbudowywała swoją obecność na rynku krajowym, a obecnie wprowadza ofertę na rynki Europy Zachodniej. Zapoznaj się z pełną ofertą >>

Pierwsza kolekcja DURABO® stworzona została z myślą o odbiorcach cywilnych - pasjonatach strzelectwa, outdooru, survivalu czy bushcraftu – ludziach, którzy cenią wysoką jakość odzieży, funkcjonalność, komfort użytkowania oraz styl typu „military-fashion”. Firma chciała również wykorzystać swój potencjał w obszarze umundurowania dla profesjonalnych użytkowników, tj. wydziałów realizacyjnych czy jednostek bojowych np. Wojska, Policji oraz Straży Granicznej.

Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

W ramach tego projektu złożyliśmy wniosek i otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - „Fundusz Badań i Wdrożeń” realizowanego w ramach Osi priorytetowej 1. Wzmocnienie innowacyjności i konkurencyjności gospodarki regionu, Działania 1.2 Promowanie inwestycji przedsiębiorstw w badania i innowacje, Poddziałania 1.2.1 Wsparcie procesów badawczo-rozwojowych, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Odzież modułowa

Celem tego projektu było opracowanie pierwszych zestawów będących docelowo częścią modułowego systemu odzieży specjalistycznej, w ramach tzw. „leveli” (poziomów). W ten sposób powstały trzy pierwsze „levele”, tj. Lvl 9 (spodnie bojowe, bluza bojowa, combat shirt), level 4 (kurtka+spodnie typu Windshirt) oraz level 5 (kurtka+spodnie typu Softshell). Założeniem wspomnianego projektu było stworzenie pierwszych elementów systemu, który docelowo miałby stanowić spójny pod względem zastosowań materiałowo-konstrukcyjnych system odzieży użytkowanej w zadaniach wymagających wysokiej funkcjonalności i kompatybilności między poszczególnymi elementami systemu (kieszenie przelotowe, spójność materiałowa pod względem oddychalności oraz utrzymania wymaganej termiki, ochrona przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, jednokierunkowa przepuszczalność wilgoci, rozwiązania dostosowane do różnego rodzaju aktywności – statyczna/dynamiczna itp.). Sprawdź >>

 

Opracowane prototypy zostały zaprezentowane między innymi na targach POLSECURE, które odbyły się w kwietniu 2022 roku w Kielcach. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się zestaw munduru bojowego (Lvl 9). Do końca 2022 roku firma zamierza wprowadzić wspomniane zestawy do stałej oferty w ramach sklepu internetowego DURABO®, jednak już teraz realizuje pierwsze dostawy dla służb mundurowych - pierwsze 18 kompletów mundurów bojowych trafiło właśnie do Oddziału Straży Granicznej, a w chwili obecnej prowadzone są rozmowy z innymi formacjami zainteresowanymi zakupem.

Umundurowanie dla służb jest dla nas istotnym i jednocześnie naturalnym rozwinięciem dotychczasowej działalności  w segmencie odzieży turystycznej i taktycznej. Szczególną uwagę zwracamy na jakość materiałów, wysoki standard wykonania, ale także na ergonomię i dostosowanie do potrzeb użytkownika, w tym wprowadzenie linii kobiecych. Dzięki temu, a także ulokowaniu całej produkcji w Polsce, jesteśmy w stanie dostarczyć wysokogatunkowy produkt spełniający najwyższe wymagania użytkowników.

Artykuł sponsorowany przez Kreator Sp. z o.. Sp. k., właściciela marki DURABO® >>

 

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Kurs instruktora sportu strzeleckiego PZSS »

Kurs instruktora sportu strzeleckiego PZSS » Kurs instruktora sportu strzeleckiego PZSS »

Smartphone i funkcje specjalne w wymagających sytuacjach »

Smartphone i funkcje specjalne w wymagających sytuacjach » Smartphone i funkcje specjalne w wymagających sytuacjach »

Jak skutecznie chronić oczy w trudnych warunkach?

Jak skutecznie chronić oczy w trudnych warunkach? Jak skutecznie chronić oczy w trudnych warunkach?

Buty dla grotołazów - które wybrać »

Buty dla grotołazów - które wybrać » Buty dla grotołazów - które wybrać »

Co zmieści Crafter »

Co zmieści Crafter » Co zmieści Crafter »

Sprawdź ile kosztuje sztucer i wybierz model dla siebie »

Sprawdź ile kosztuje sztucer i wybierz model dla siebie » Sprawdź ile kosztuje sztucer i wybierz model dla siebie »

Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »

Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »

Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt »

Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt »  Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  »

Czy masz odpowiednie obuwie na letnie wojaże? Sprawdź »

Czy masz odpowiednie obuwie na letnie wojaże? Sprawdź » Czy masz odpowiednie obuwie na letnie wojaże? Sprawdź »

Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? » Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

Wybierz produkty sprawdzone w ekstremalnych warunkach

Wybierz produkty sprawdzone w ekstremalnych warunkach Wybierz produkty sprawdzone w ekstremalnych warunkach

Odzież taktyczna - zobacz najnowsze kolekcje »

Odzież taktyczna - zobacz najnowsze kolekcje » Odzież taktyczna - zobacz najnowsze kolekcje »

Jak skorygować ostrość w niedoskonałych warunkach

Jak skorygować ostrość w niedoskonałych warunkach Jak skorygować ostrość w niedoskonałych warunkach

Jesteś miłośniczką ekstremalnych przeżyć? Przetestuj

Jesteś miłośniczką ekstremalnych przeżyć? Przetestuj Jesteś miłośniczką ekstremalnych przeżyć? Przetestuj

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Special-Ops