Special-Ops.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Jak wybrać karabinek pneumatyczny dla siebie?

pcphunters.com | 2023-11-23
Jak wybrać karabinek pneumatyczny dla siebie?

Jak wybrać karabinek pneumatyczny dla siebie?

W sprzedaży jest dostępnych kilka rodzai broni pneumatycznej. Różnią się wzajemnie m.in. sposobem zasilania, kalibrem czy możliwością zamontowania dodatkowego sprzętu ułatwiającego strzelanie. Jeśli interesuje Cię zakup karabinka pneumatycznego, powinieneś wiedzieć, czym charakteryzują się poszczególne typy wiatrówek oraz do czego będziesz ich używał. Czym jest karabinek pneumatyczny? Czym charakteryzują się poszczególne typy wiatrówek długich?

treść sponsorowana

Co to jest karabinek pneumatyczny?

Karabinki pneumatyczne to tzw. wiatrówki — karabinki, które miotają śrutem. W sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów wiatrówek długich. Różnią się wzajemnie przede wszystkim sposobem sprężania powietrza służącego do strzelania, metodą naciągu czy kalibrem. Najpopularniejszym kalibrem śrutu jest kaliber 4,5 mm oraz 5,5 mm.

Dostępne w sprzedaży są modele jedno- i wielostrzałowe (jeśli są wyposażone w magazynek). Ponadto karabinki pneumatyczne mogą posiadać korpus wykonany z drewna lub tworzywa sztucznego. Do większości modeli można dokupić dodatkowe akcesoria jak np. lunety celownicze czy celowniki noktowizyjne. Sprawdzone karabinki znajdziesz na stronie: https://www.pcphunters.com/122-karabinki

Czym charakteryzują się poszczególne typy wiatrówek długich?

Jeśli zastanawiasz się jak wybrać dla siebie karabinek pneumatyczny, powinieneś w pierwszej kolejności zdobyć określoną wiedzę na temat wad i zalet poszczególnych rodzajów broni pneumatycznych. Informacje na temat siły odrzutu czy kosztów eksploatowania wiatrówki umożliwią skutecznie zawężenie pola poszukiwań i pozwolą skupić się na rozwiązaniach, które najbardziej Ci odpowiadają.

Jak zasilane są karabinki pneumatyczne?

Metoda zasilania broni pneumatycznej ma bezpośrednie przełożenie m.in. na kulturę pracy oraz koszty użytkowania wiatrówki. Karabinki pneumatyczne ze względu na sposób sprężania powietrza potrzebnego do oddania strzału możemy podzielić na:

  1. Wiatrówki CO2,
  2. Wiatrówki sprężynowe,
  3. Wiatrówki PCA.

Ad 1 Wiatrówki długie napędzane CO2 to coraz popularniejsze rozwiązanie dostępne na rynku. Gazem odpowiedzialnym za precyzyjne oddawanie strzałów jest dwutlenek węgla. Karabinki zasilane są za pomocą jednorazowych kapsułek, które mogą mieć różne objętości. Cechuje je możliwość zastosowania wielostrzałowych wymiennych magazynków oraz znikoma siła odrzutu. Natomiast ich wadą jest potrzeba zakupienia dodatkowych kapsułek z dwutlenkiem węgla, co podnosi koszty eksploatacji wiatrówki.

Ad 2 Wiatrówki sprężynowe wystrzeliwują śrut za pomocą mechanizmu złożonego ze sprężyny, która po naciągnięciu i naciśnięciu spustu porusza znajdujący się wewnątrz komory tłok, który wypycha pocisk. Oznacza to, że użytkownik będzie musiał za każdym razem przed oddaniem strzału przeładować broń. Wiatrówka — karabinek sprężynowy ma dużą siłę odrzutu, co może wpływać negatywnie na komfort i precyzję oddawanych strzałów. Rozwiązanie tego typu jest ekonomiczne, ponieważ nie wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów w trakcie użytkowania wiatrówki.

Ad 3 Powietrze w tego typu karabinkach pneumatycznych jest sprężane za pomocą pompki zintegrowanej z wiatrówką. Osoba, która będzie chciała oddać strzał, musi każdorazowo najpierw naładować broń, a następnie wykonać kilka ruchów pompką. Proces oddania strzału jest więc podobny jak w wiatrówkach sprężynowych i może być dla niektórych osób uciążliwy. Wiatrówki karabinki PCA dzięki wykorzystanemu mechanizmowi są wariantem mającym minimalny odrzut.

Jakie jest zastosowanie wiatrówek długich?

Broń pneumatyczna nie wymaga rejestracji, jeśli energia wystrzelonego pocisku nie przekracza 17 J. Sprawia to, że strzelanie nie musi odbywać się tylko w licencjonowanych strzelnicach tak, jak to jest w przypadku broni palnej, ale równie dobrze może w miejscach takich, jak przydomowy ogród czy działka. Sposób, w jaki wiatrówka będzie używana, ma duże znaczenie przy jej wyborze.

Strzelectwo tarczowe

Jeśli bierzesz udział w zawodach strzeleckich i priorytetem jest dla Ciebie celne strzelanie na długich dystansach, powinieneś wybrać karabinek pneumatyczny, którego prędkość początkowa śrutu opuszczającego lufę jest wystarczająca. Ponadto wiatrówka, którą można oddawać celne strzały na duże odległości, powinna być wyposażona w przyrządy celownicze lub posiadać szyny montażowe przeznaczone do instalacji optyki. Precyzję i komfort strzału może polepszyć opcjonalne wyposażenie takie jak gumowa stopka kolby lub baka policzkowa. Systematyczne i sumienne treningi np. w strzelaniu do tarczy szybko podniosą umiejętności strzelca.

Strzelectwo rekreacyjne

Strzelanie z karabinka pneumatycznego jest również świetną formą spędzenia wolnego czasu w gronie rodziny lub przyjaciół. Jeśli nie zamierzasz używać wiatrówki do strzelania tarczowego a wyłącznie do domowych zastosowań takich jak strzelanie do puszek czy do samodzielnego treningu możesz wybrać tańsze modele, które są zasilane sprężonym powietrzem. Do rekreacyjnego strzelania dobrym wyborem mogą się okazać np. modele wyposażone w sprężynę z łamaną lufą. Pamiętajmy, wiatrówek nie powinno się używać na odsłoniętej przestrzeni, a podczas strzelania zaleca się stosowanie okularów ochronnych w szczególności, jeśli strzelamy do przedmiotów, które mogą odbijać pociski.

Podsumowanie

Przy wyborze wiatrówki powinieneś kierować się swoimi indywidualnymi preferencjami. Po pierwsze zwróć uwagę, jaki dany model karabinka pneumatycznego ma odrzut. Im większa siła odrzutu tym wiatrówka jest mniej komfortowa w użyciu oraz trudniej jest trafić w cel. Po drugie wybierz wiatrówkę pod kątem jej przeznaczenia. Jeżeli nie zamierzasz konkurować w zawodach strzeleckich, nie przepłacaj i rozejrzyj się za rozwiązaniami mniej zaawansowymi.

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Gdzie przygotujesz się na najgorsze »

Gdzie przygotujesz się na najgorsze » Gdzie przygotujesz się na najgorsze »

Jak przeprowadzić skuteczna obronę »

Jak przeprowadzić skuteczna obronę » Jak przeprowadzić skuteczna obronę »

Podstawowe elementy do usprawnienia komunikacji w wojsku »

Podstawowe elementy do usprawnienia komunikacji w wojsku » Podstawowe elementy do usprawnienia komunikacji w wojsku »

Zdradzamy sposób na stabilny grunt pod nogami »

Zdradzamy sposób na stabilny grunt pod nogami »  Zdradzamy sposób na stabilny grunt pod nogami »

Kamizelki taktyczne którą wybrać »

Kamizelki taktyczne którą wybrać » Kamizelki taktyczne którą wybrać »

Gdzie doposażysz się taktycznie »

Gdzie doposażysz się taktycznie » Gdzie doposażysz się taktycznie »

Kompletna ochrona balistyczna »

Kompletna ochrona balistyczna » Kompletna ochrona balistyczna »

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

Wybierz sprzęt, który sprawdzi się w niskich temperaturach »

Wybierz sprzęt, który sprawdzi się w niskich temperaturach » Wybierz sprzęt, który sprawdzi się w niskich temperaturach »

Jakie jest najlepsze podejście do konserwacji tłumików w warunkach polowych »

Jakie jest najlepsze podejście do konserwacji tłumików w warunkach polowych » Jakie jest najlepsze podejście do konserwacji tłumików w warunkach polowych »

Buty, butom nierównie - dowiedz się które Cię nie zawiodą »

Buty, butom nierównie - dowiedz się które Cię nie zawiodą » Buty, butom nierównie - dowiedz się które Cię nie zawiodą »

Spotkanie twarzą w twarz na Eurosatory

Spotkanie twarzą w twarz na Eurosatory Spotkanie twarzą w twarz na Eurosatory

Dobierz buty do warunków pogodowych »

Dobierz buty do warunków pogodowych » Dobierz buty do warunków pogodowych »

Buty odporne na wszystko »

Buty odporne na wszystko » Buty odporne na wszystko »

Poznaj korzyści z bycia licencjonowanym Instruktorem Sportu Strzeleckiego »

Poznaj korzyści z bycia licencjonowanym Instruktorem Sportu Strzeleckiego » Poznaj korzyści z bycia licencjonowanym Instruktorem Sportu Strzeleckiego »

Czym bezpiecznie wypijesz wodę prosto z rzeki

Czym bezpiecznie wypijesz wodę prosto z rzeki Czym bezpiecznie wypijesz wodę prosto z rzeki

Które apteczki przyjdą Ci z pomocą »

Które apteczki przyjdą Ci z pomocą » Które apteczki przyjdą Ci z pomocą »

Najnowsze produkty i technologie

Radosław Tyślewicz MOSKITO TI - szwajcarska precyzja znowu w natarciu

MOSKITO TI - szwajcarska precyzja znowu w natarciu MOSKITO TI - szwajcarska precyzja znowu w natarciu

Francuski koncern zbrojeniowy Safran Defense po premierze swojego urządzenia na targach Eurosatory w Paryżu w 2014 r. oraz w Polsce podczas VII Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych...

Francuski koncern zbrojeniowy Safran Defense po premierze swojego urządzenia na targach Eurosatory w Paryżu w 2014 r. oraz w Polsce podczas VII Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa Europoltech 2015, wprowadzał go w ostatnich latach na wyposażenie kolejnych armii świata. MOSKITO TI to produkt szwajcarskiej spółki Safran Vectronix AG, producenta specjalistycznego sprzętu optoelektronicznego – między innymi dalmierzy Vector (IV, 21, 23,...

BMF Centrum Specjalistycznego Sprzętu Mobilnego Profesjonalne rozwiązania dla służb od Winmate

Profesjonalne rozwiązania dla służb od Winmate Profesjonalne rozwiązania dla służb od Winmate

Firma BMF od 1998 roku dostarcza rozwiązania w dziedzinie specjalistycznego sprzętu mobilnego. To sprzęt dostosowany do pracy w trudnych i niekiedy bardzo wymagających warunkach. Od lat produkty oferowane...

Firma BMF od 1998 roku dostarcza rozwiązania w dziedzinie specjalistycznego sprzętu mobilnego. To sprzęt dostosowany do pracy w trudnych i niekiedy bardzo wymagających warunkach. Od lat produkty oferowane przez BMF trafiają m.in. do pojazdów wojskowych i specjalnych.

trzypiora.pl Czym powinna cechować się kamizelka taktyczna dla ratownika medycznego?

Czym powinna cechować się kamizelka taktyczna dla ratownika medycznego? Czym powinna cechować się kamizelka taktyczna dla ratownika medycznego?

Jeśli zastanawiasz się nad optymalnym rozwiązaniem w kontekście swojego wyposażenia jako ratownika medycznego podczas akcji, z pewnością na myśl przychodzi Ci kamizelka taktyczna. Czego powinieneś od niej...

Jeśli zastanawiasz się nad optymalnym rozwiązaniem w kontekście swojego wyposażenia jako ratownika medycznego podczas akcji, z pewnością na myśl przychodzi Ci kamizelka taktyczna. Czego powinieneś od niej wymagać? Co najbardziej się przyda? Co jest koniecznością? Jaka kamizelka taktyczna spełni wszystkie stawiane jej wymagania?

Militaria.pl Linie oporządzenia - jak efektywnie zarządzać ekwipunkiem?

Linie oporządzenia - jak efektywnie zarządzać ekwipunkiem? Linie oporządzenia - jak efektywnie zarządzać ekwipunkiem?

Rozsądne rozłożenie ekwipunku może nie być łatwą sprawą, szczególnie kiedy bagażu jest sporo. Jednym z najlepszych sposobów na rozplanowanie umiejscowienia przedmiotów jest stosowanie się do zasad linii...

Rozsądne rozłożenie ekwipunku może nie być łatwą sprawą, szczególnie kiedy bagażu jest sporo. Jednym z najlepszych sposobów na rozplanowanie umiejscowienia przedmiotów jest stosowanie się do zasad linii oporządzenia.

Radosław Tyślewicz Buty Bates EO3882 GX X2 Tall Side Zip

Buty Bates EO3882 GX X2 Tall Side Zip Buty Bates EO3882 GX X2 Tall Side Zip

Buty Bates EO3882 GX X2 Tall Side Zip testowaliśmy już dla was w warunkach trekkingowo-desantowych na polskim wybrzeżu („SPECIAL OPS” 3/2023). Jest to obuwie taktyczne przeznaczone do pracy w klimacie...

Buty Bates EO3882 GX X2 Tall Side Zip testowaliśmy już dla was w warunkach trekkingowo-desantowych na polskim wybrzeżu („SPECIAL OPS” 3/2023). Jest to obuwie taktyczne przeznaczone do pracy w klimacie zimnym i wilgotnym, jaki panuje w Europie Środkowej i Północnej. Sprawdziły się przy zadaniach linowych oraz na portowych nabrzeżach i pokładach łodzi typu RIB. Nadszedł czas na weryfikację tego modelu w bardziej typowych dla Polski i całej niziny europejskiej warunkach, czyli w lesie i na niskich pagórkach.

Transactor Security Sp. z o.o. Zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych kategorii VTOL w ochronie granic państwowych

Zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych kategorii VTOL w ochronie granic państwowych Zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych kategorii VTOL w ochronie granic państwowych

Ochrona granic stanowi jedną z podstawowych funkcji państwa. Ich nienaruszalność jest ważnym czynnikiem zapewnienia bytu narodowego i suwerenności kraju. Każde państwo dysponuje określoną organizacją do...

Ochrona granic stanowi jedną z podstawowych funkcji państwa. Ich nienaruszalność jest ważnym czynnikiem zapewnienia bytu narodowego i suwerenności kraju. Każde państwo dysponuje określoną organizacją do ochrony swoich granic, albowiem jest to jeden z najważniejszych czynników, które mają duży wpływ na bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne.

Dariusz Leżała, Transactor Security Sp. z o.o. Przenośne systemy rentgenowskie w rozpoznaniu zagrożeń CBRN-E

Przenośne systemy rentgenowskie w rozpoznaniu zagrożeń CBRN-E Przenośne systemy rentgenowskie w rozpoznaniu zagrożeń CBRN-E

Rozpoznanie i neutralizacja zagrożeń CBRN-E, do których zaliczamy zagrożenia chemiczne, biologiczne, radiologiczne, nuklearne oraz zagrożenia związane z materiałami i urządzeniami wybuchowymi, wymaga ciągłego...

Rozpoznanie i neutralizacja zagrożeń CBRN-E, do których zaliczamy zagrożenia chemiczne, biologiczne, radiologiczne, nuklearne oraz zagrożenia związane z materiałami i urządzeniami wybuchowymi, wymaga ciągłego rozwoju sprzętu specjalistycznego umożliwiającego ich ujawnienie i identyfikację. Naprzeciw tym wymogom wychodzi firma Transactor Security Sp. z o.o., która w ofercie ma najnowsze rozwiązania sprzętowe firm VIDISCO Ltd. oraz Viken Detection.

Militaria.pl Potrzebny medyk! - taktyczne wyposażenie medyczne

Potrzebny medyk! - taktyczne wyposażenie medyczne Potrzebny medyk! - taktyczne wyposażenie medyczne

Wyposażenie medyczne w służbach mundurowych to kluczowy element ekwipunku taktycznego. Wyposażenie to obejmuje szeroki zakres narzędzi, sprzętu i środków, które służą do udzielenia pierwszej pomocy w warunkach...

Wyposażenie medyczne w służbach mundurowych to kluczowy element ekwipunku taktycznego. Wyposażenie to obejmuje szeroki zakres narzędzi, sprzętu i środków, które służą do udzielenia pierwszej pomocy w warunkach polowych, w tym także podczas sytuacji kryzysowych czy akcji ratunkowych. Bardzo ważne jest to, aby taktyczne wyposażenie medyczne było łatwe w transporcie i szybkie w użyciu. W tym artykule omawiamy najpotrzebniejsze wyposażenie medyczne, które warto mieć przy sobie.

Ha3o Okulary taktyczne najnowszej generacji Revision Military w technologii I-VIS

Okulary taktyczne najnowszej generacji Revision Military w technologii I-VIS Okulary taktyczne najnowszej generacji Revision Military w technologii I-VIS

Współcześnie wszechstronnie używane okulary taktyczne mają za zadanie chronić oczy operatora, jak również pozwolić na dokładną i precyzyjną obserwację otoczenia. Od ich jakości oraz możliwości dostosowania...

Współcześnie wszechstronnie używane okulary taktyczne mają za zadanie chronić oczy operatora, jak również pozwolić na dokładną i precyzyjną obserwację otoczenia. Od ich jakości oraz możliwości dostosowania do warunków zależy jakość obserwacji przekładająca się na bezpieczeństwo indywidualne oraz powodzenie całego wykonanego zadania. I choć wydawać by się mogło, że obecne rozwiązania w zakresie optyki taktycznej oferują bardzo wiele, to okazuje się, że w tej materii można pójść jeszcze o krok dalej,...

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Special-Ops

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.special-ops.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.special-ops.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.