Special-Ops.pl

O czym należy pamiętać przy kupowaniu nowych części samochodowych i opon?

Allegro | 2021-09-06
Nowe części samochodowe i opony

Nowe części samochodowe i opony

Bardzo często znalezienie potrzebnej części do samochodu zajmuje wiele czasu, przez co niektórzy kierowcy zniechęcają się do samodzielnego kupowania i powierzają to zadanie pracownikom serwisu. Problem w tym, że z reguły przekłada się to na dużo wyższe ceny. Lepiej więc, jeżeli tylko jest taka możliwość, samemu zamówić nowy mechanizm różnicowy lub inne elementy, bo dzięki temu można zyskać gwarancję dobrej jakości oraz skorzystać z najlepszych w danym momencie cen. Podobnie jest z oponami, których nie opłaca się kupować w stacjonarnych punktach. Zakup takiego wyposażenia przez internet to sposób na to, aby mniej wydać na zakupach. Dodatkowo nowy komplet opon zostanie dostarczony do klienta w najszybszym możliwym terminie.

treść sponsorowana
  1. Co to jest dyferencjał?
  2. Jak działa mechanizm różnicowy?
  3. Części do mechanizmu różnicowego: blokady mechanizmów różnicowych
  4. Porządne opony marki Pirelli

Kupując części do samochodu w sieci, możesz na spokojnie porównać wiele różnych ofert, aby wybrać te, które będą dla ciebie najkorzystniejsze. Pamiętaj tylko żeby upewnić się, że części stosowane w układzie przeniesienia napędu lub inne elementy były odpowiednio dobrane do konkretnego modelu auta. Podobnie jest z oponami, jednak w tym przypadku można skorzystać z ułatwienia w postaci wyszukiwarki po oznaczeniach stosowanych przez producenta. Zakupy online sprawdzą się także wtedy, gdy trzeba będzie wymienić filtr cząstek stałych, który występuje pod oznaczeniem DPF.

Co to jest dyferencjał?

Zadaniem dyferencjału, na który stosuje się również takie nazwy jak mechanizmy różnicowe, jest kompensacja różnicy w prędkości obrotowej, która występuje w kołach osi napędowej. W uproszczeniu chodzi o to, aby koła w samochodzie, które znajdują się na osi napędzanej, nie obracały się z tą samą prędkością. W przypadku samochodów ma to ogromne znaczenie, ponieważ dzięki temu można bezpiecznie pokonywać zakręty. Jeżeli więc dojdzie do uszkodzenia tego mechanizmu, nie będzie różnicy w prędkości pomiędzy kołami napędzanymi, co stanowi ogromny problem. Dlatego też należy zawsze pilnować, aby dyferencjał działał prawidłowo.

Części stosowane w dyferencjałach dostępne są w kategorii układu napędowego. Obejmują między innymi części montażowe, łożyska, obudowy, uszczelki oraz zestawy naprawcze. Poszczególne elementy dostępne są w różnych długościach, dzięki czemu można je dopasować do posiadanego modelu samochodu. W przypadku wątpliwości, czy dany produkt będzie odpowiedni, warto skontaktować się ze sprzedawcą. Bardzo często może on sprawdzić po numerze VIN, jaki napęd jest w danym samochodzie. To natomiast ułatwia dobór części, które będą dobrze pasowały. To rozwiązanie sprawdza się w pojazdach osobowych oraz dostawczych. Warto z niego skorzystać również przy zakupie sprzęgieł i wielu innych części.

Jak działa mechanizm różnicowy?

Standardowy mechanizm różnicowy pracuje w następujący sposób: moment napędowy przekazywany jest na oba koła w jednakowy sposób. Pozwala to wyeliminować wpływ oporu. Jeżeli nie wiesz, w jaki sposób koła powinny się obracać lub wydaje ci się, że mechanizm nie działa prawidłowo, warto skontaktować się z mechanikiem i poprosić o dokonanie przeglądu pojazdu. W takim przypadku sprawdzi on przednie koła oraz pozostałe elementy i upewni się, czy te mechanizmy, które powinny, obracają się z taką samą prędkością, czy też występują jakieś nieprawidłowości. Przy okazji sprawdzi również moment obrotowy, koło talerzowe i wiele innych części. Jeżeli okaże się, że trzeba będzie coś dokupić, najprościej zamówisz wszystko na stronie, gdzie swoje produkty prezentuje wielu różnych sprzedawców.

Części do mechanizmu różnicowego: blokady mechanizmów różnicowych

Części do mechanizmu różnicowego to również specjalne blokady, które zazwyczaj stosuje się w autach terenowych i dostawczych. To sprawia, że można łatwo wyrównać prędkość kół na osi, która została zablokowana. Ma to oczywiście zastosowanie praktyczne, co widać na przykład w sytuacji, w której ze względu na jazdę po podmokłym terenie koła ślizgają się, co utrudnia lub w niektórych przypadkach całkowicie uniemożliwia jazdę. Należy jednak mieć świadomość, że jeżeli zastosuje się blokadę na nawierzchni, gdzie przyczepność jest duża, można uszkodzić cały most napędowy. Lepiej więc ostrożnie korzystać z ograniczonego poślizgu i używać go na śliskiej nawierzchni.

Porządne opony marki Pirelli

Bezpieczeństwo na drodze, a także podczas pokonywania podmokłych terenów zależy również od tego, jakie opony zostały założone w aucie. Chociaż zasada działania wszystkich modeli jest taka sama, specjaliści są zgodni, że lepsze opony sprawiają, że pojazd lepiej się prowadzi. Nowe opony pozwalają również skrócić drogę hamowania, o ile oczywiście będą dobrane do sezonu, jaki jest w danym momencie. Z tego powodu nie można rezygnować z regularnego zmieniania opon z letnich na zimowe. Jeżeli natomiast chodzi o polecaną markę opon, to świetnym wyborem od lat pozostają produkty Pirelli. Łatwo zamówisz je przez internet, jeżeli tylko podasz średnicę i profil.

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Kamizelka taktyczna, czy ma ograniczenia »

Kamizelka taktyczna, czy ma ograniczenia » Kamizelka taktyczna, czy ma ograniczenia »

Smartphone i funkcje specjalne w wymagających sytuacjach »

Smartphone i funkcje specjalne w wymagających sytuacjach » Smartphone i funkcje specjalne w wymagających sytuacjach »

Jak skutecznie chronić oczy w trudnych warunkach?

Jak skutecznie chronić oczy w trudnych warunkach? Jak skutecznie chronić oczy w trudnych warunkach?

Buty dla grotołazów - które wybrać »

Buty dla grotołazów - które wybrać » Buty dla grotołazów - które wybrać »

Co zmieści Crafter »

Co zmieści Crafter » Co zmieści Crafter »

Sprawdź ile kosztuje sztucer i wybierz model dla siebie »

Sprawdź ile kosztuje sztucer i wybierz model dla siebie » Sprawdź ile kosztuje sztucer i wybierz model dla siebie »

Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »

Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »

Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt »

Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt »  Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  »

Czy masz odpowiednie obuwie na letnie wojaże? Sprawdź »

Czy masz odpowiednie obuwie na letnie wojaże? Sprawdź » Czy masz odpowiednie obuwie na letnie wojaże? Sprawdź »

Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? » Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

Wybierz produkty sprawdzone w ekstremalnych warunkach

Wybierz produkty sprawdzone w ekstremalnych warunkach Wybierz produkty sprawdzone w ekstremalnych warunkach

Jak skutecznie chronic słuch - od pojedynczego operatora do zespołowego systemu pokładowego

Jak skutecznie chronic słuch - od pojedynczego operatora do zespołowego systemu pokładowego Jak skutecznie chronic słuch - od pojedynczego operatora do zespołowego systemu pokładowego

Jak skorygować ostrość w niedoskonałych warunkach

Jak skorygować ostrość w niedoskonałych warunkach Jak skorygować ostrość w niedoskonałych warunkach

Jesteś miłośniczką ekstremalnych przeżyć? Przetestuj

Jesteś miłośniczką ekstremalnych przeżyć? Przetestuj Jesteś miłośniczką ekstremalnych przeżyć? Przetestuj

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Special-Ops