Jak zabezpieczyć smartfon przed awariami w czasie wakacji?

 Gadget Cover  /  20-08-2018
Zabezpiecz smartfon przed awariami w czasie wakacji.
Zabezpiecz smartfon przed awariami w czasie wakacji.

Wakacje to okres, w którym dochodzi do częstych zalań i uszkodzeń smartfonów. Beztroska, a czasem i alkohol wypijany w plażowych barach, sprawiają, że Polacy zgłaszają się z telefonami do serwisów częściej niż wiosną, jesienią i zimą. Jak zabezpieczyć smartfon przez uszkodzeniem w czasie wakacyjnego wyjazdu?

Bezpieczna zabawa nad wodą

Polacy chętnie pływają zarówno w jeziorach i rzekach, jak i w dość chłodnych wodach Morza Bałtyckiego. Kąpiele wodne pozwalają schłodzić ciało i odprężyć się po całym dniu, dlatego trudno się im oprzeć w czasie wakacji. Chwila nieuwagi, czy też wypicie jednego piwa za dużo sprawiają, że zapomina się o smartfonie schowanym w kieszeni i wchodzi się wraz z nim prosto do wody. Nawet kilkusekundowe zanurzenie urządzenia sprawia, że dochodzi do zalania jego wnętrza, które skutkuje poważną awarią, jeśli sprzęt nie zostanie szybko wysuszony

Aby uniknąć zalania telefonu w czasie wakacji, warto przenosić go w wodoszczelnym etui lub przed wyjściem nad wodę wkładać go do woreczka strunowego i szczelnie zamykać. Dzięki temu urządzenie zostanie odpowiednio zabezpieczone przed dostępem wody i nawet gdy wpadnie do basenu, zyska się czas, by wyciągnąć telefon bez żadnej szkody.

Ochrona przed piaskiem

Jeżeli wypoczywa się na plaży, telefon jest narażony na uszkodzenie przez drobinki piasku. Piasek może wpaść do wnętrza obudowy oraz zniszczyć gniazdo ładowania lub słuchawkowe. Niekiedy niemożliwe jest samodzielne usunięcie ziarenek, dlatego powinno się unikać używania smartfona w miejscach, w których jest sporo piasku. Drobinki niszczą urządzenie podobnie jak pył, który unosi się na budowach i podczas prac wykończeniowych. Piasek znajdujący się pod wyświetlaczem lub zatykający gniazdo ładowania usuwa się w serwisie po rozkręceniu smartfona i dokładnym wydmuchaniu z podzespołów wszystkich drobinek oraz innych zanieczyszczeń.

Zabezpieczenie przed upadkiem

Upadki są najczęstszą przyczyną uszkodzeń smartfonów. Spadanie z wysokości kilku metrów zwykle powoduje pęknięcie wyświetlacza, a czasem i uszkodzenie płyty głównej - koszt takiej naprawy to wydatek nawet 500-600 złotych lub więcej. Aby zabezpieczyć telefon przed upadkiem, warto przenosić go w etui, które absorbuje część energii uderzenia, oraz korzystać ze szkła ochronnego, które przykleja się do ekranu. Dodatkowo wskazane jest wykupienie mobile insurance https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance, które gwarantuje wypłatę odszkodowania, nawet gdy smartfon jest uszkodzony mechanicznie z winy użytkownika.

Komentarze

0
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Global SOF Symposium w Warszawie

Global SOF Symposium - Europe jest coroczną platformą wymiany wiedzy i doświadczeń, w trakcie której mają miejsce wykłady, dyskusje panelowe i rozmowy eksperckie, połączone z ekspozycją najnowszych...

Aktualny numer

4/2021
SPECIAL OPS 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - GEI - Obrońcy Katalonii
  • - Macedońskie Wilki
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl