PCO S.A. szykuje się na MSPO 2017

 Redakcja  /  24-08-2017
PCO S.A.

W dniach 5-8 września 2017 roku odbędzie się w Kielcach Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, podczas którego PCO S.A. zaprezentuje po raz kolejny swoje topowe produkty. Lider w dziedzinie optoelektroniki w tym roku ponownie powalczy o Defendery, zgłaszając do konkursu system obserwacji dookólnej SOD i dzienny celownik modułowy DCM-1 „SZAFIR”.

PCO S.A. na XXV MSPO, podobnie jak w poprzednich latach, zaprezentuje swoje wyroby w hali Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Firma przedstawi między innymi: monokular noktowizyjny MU-3M „KOLIBER”, lotnicze gogle noktowizyjne PNL-4, gogle noktowizyjne PNL-2ADM „SZPAK” i gogle noktowizyjne MU-3ADM. Prezentowane będą również lotnicze gogle noktowizyjne PNL-3M. Uzyskały one certyfikację Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), co umożliwia ich zastosowanie w lotnictwie cywilnym.

Podczas targów PCO S.A. będzie również prezentować: dzienny celownik modułowy DCM-1 „SZAFIR”, przeznaczony do prowadzenia ognia na bliskich i średnich dystansach, zaprojektowany z myślą o broni przewidywanej jako uzbrojenie polskiego żołnierza – karabinków MSBS-5,56 oraz do karabinków szturmowych używanych obecnie. Zobaczymy także jeden z najnowszych produktów - strzelecki celownik termowizyjny SCT „RUBIN”, przeznaczony do obserwacji  oraz prowadzenia ognia z broni strzeleckiej w dzień i w nocy, w warunkach normalnych i ograniczonej widoczności oraz w różnych warunkach klimatycznych i atmosferycznych. 

Wśród wystawianych produktów znajdą się także: termowizyjny system obserwacji TSO-1 „AGAT”. Zastosowane w nim rozwiązania konstrukcyjne i zaawansowane metody przetwarzania obrazu termowizyjnego, pozwoliły na uzyskanie wyjątkowej jakości obrazu termowizyjnego przy jednoczesnej redukcji masy i poboru energii. Prezentowane będą kamery termowizyjne: KLW-1 „ASTERIA” i KMW-3 „TEMIDA”  oraz  peryskopowy celownik termowizyjny PCT-72. Zobacz więcej na stronie producenta >>

  

PCO S.A. pokaże także, zgłoszony do nagrody Defender, System Obserwacji Dookólnej (SOD). Jest to urządzenie mające zapewnić dowódcy pojazdu możliwość prowadzenia panoramicznej obserwacji w dzień i w nocy, także  przy ograniczonej widoczności, bez konieczności sterowania przyrządami optycznymi/optoelektronicznymi. Panoramiczny obraz otoczenia pojazdu, z kamer telewizyjnych lub termowizyjnych, jest wyświetlany na monitorze LCD na stanowisku dowódcy w postaci jednego obrazu, którym można dowolnie manipulować – powiększając go i przesuwając obszar zainteresowania na wybrany rejon obserwacji. Ułatwia to wykrywanie i identyfikację celów mogących stanowić potencjalne zagrożenie. SOD składa się z kilku elementów: czterech głowic-modułów z kamerami telewizyjnymi i termowizyjnymi, monitora z ekranem dotykowym, switcha-zasilacza, komputera-koncentratora oraz okablowania. W konstrukcji systemu wykorzystano innowacyjne rozwiązanie polegające na zastosowaniu zaawansowanych modułów telewizyjno-termowizyjnych, rozmieszczonych nieruchomo na wieży pojazdu w sposób  zapewniający dookólną obserwację otoczenia.

Spółka wystawi również system ostrzegania o opromieniowaniu laserowym OBRA-3, posiadającym  zdolność aktualizacji kierunku, z którego następuje opromieniowanie, uwzględniającą ruch pojazdu lub jego wieży, eliminuje promieniowanie odbite oraz umożliwia komunikację z systemem kierowania ogniem lub innymi systemami pojazdu.                                       

Udział w MSPO to dla naszej firmy przede wszystkim możliwość pokazania na dużą skalę wyrobów optoelektronicznych, przyrządów obserwacyjnych i celowniczych. Możemy pochwalić się naszymi osiągnięciami prezentując innowacyjne rozwiązania, które mają realny wpływ na modernizację polskiego wojska i potrafią spełnić wysokie oczekiwania kontrahentów – komentuje Ryszard Kardasz, prezes PCO S.A.

Więcej na stronie producenta >>

PCO S.A. jest czołowym krajowym producentem przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta spółki obejmuje, zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO S.A. zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Spółka PCO S.A. należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. PGZ konsoliduje docelowo ponad 30 firm (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 4,5mld zł oraz przeszło 16 tysiącami pracowników. W efekcie konsolidacji, powstanie jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata – lider przemysłowy w procesie modernizacji polskiej armii.

Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  3

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Jak poprawić celność broni » Czym powinny wyróżniać się latarki taktyczne »
broń konserwacja latarka taktyczna

 


Do czego tak naprawdę służy latarka taktyczna »
latarka taktyczna

 


Gdy ciemność nie jest Twoim sprzymierzeńcem » Wypróbuj smar do ruchomej części broni »
zasilanie smar do pielęgnacji broni

 


Złóż własną broń »
bron składana

 


Bluza taktyczna sprawdzona w boju - czym może Cię zaskoczyć » Czego nie wiesz o analogowych goglach noktowizyjnych »
bluza taktyczna gogle balistyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »

 


Jaki sprzęt wybierają strzelcy wyborowi » Nie strać celu w ciemności »
urzadzenia optyczne oświetlenie taktyczne

 


Uzyskaj licencję Instruktora Sportu Strzeleckiego  »
kurs strzelecki

 


Wyposaż się w sprzęt do pracy w trudnych warunkach » Wypatrz swojego wroga z odległości »
hydrauliczny wyważacz

Latarki na karabin -  niewielkie gabarety duża moc - przekonaj się »
latrki na karabin

 


Jak ułatwić szybkie przemieszczanie w mroku » Spodnie taktyczne na każdą misję »
latarka czołowa spodnie taktyczne

 

Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku »

 


Sprzęt do wspinaczki, który zapewni maksimum swobody i bezpieczeństwa » Dobierz wyposażenie na miarę sytuacji »
latarki czołowe

 


05/07/2020

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Aktualny numer

3/2020
SPECIAL OPS 3/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - 30 lat JW GROM
  • - OSŻW z Warszawy
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...

Powstanie Warszawskie 2.0, czyli „kotwica” z hashtagiem

Czy było warto? – to pytanie w ostatnich latach rozliczania naszej historii pada bardzo często w kontekście Powstania Warszawskiego. Jednocześnie...wiecej »
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl