Ciężko również napisać o świetle coś, co nie jest truizmem i banałem.
Strach przed ciemnością od wieków jest głęboko zakorzeniony w umyśle ludzkim.
Ciemność jawi się jako kara, skutek apokalipsy, wieczna czarna otchłań, jest synonimem piekła. Nic dziwnego, że człowiek od dawien dawna poszukuje stabilnych, podlegających kontroli źródeł światła.
Pierwszym krokiem do zapanowania nad żywiołami było ujarzmienie ognia. Symbol siły i życia w rękach człowieka stał się sprzymierzeńcem w odwiecznej walce z ciemnością i chłodem. Zamknięty w szklanych bombkach – żarówkach, stał się inspiracją do tworzenia całej gamy produktów codziennego użytku.
Od tamtej pory trwa praca nad konstruowaniem coraz to nowszych, potężniejszych i mocniejszych, a jednocześnie coraz bardziej kompaktowych i poręcznych, lamp czy latarek. Coraz bardziej liczy się jakość wykonania, rodzaj sterowania, możliwość personalizacji ustawień oraz szeroki zakres zastosowań – dzięki trybom świecenia czy sposobom mocowania do ekwipunku.
Rosną wymagania odnośnie kształtu, wagi, sposobów zasilania czy czasu pracy. Doceniana jest możliwość używania sprzętu w wielu różnych sytuacjach – działaniach militarnych, taktycznych, szeroko pojętym outdoorze, a także na co dzień – przy majsterkowaniu w domu, garażu.
Latarka jest jednym z pierwszych urządzeń, które wymienia się mówiąc o przedmiotach niezbędnych do przeżycia.
Właściciele podręcznych zestawów EDC (every day carry), nie wyobrażają sobie pakietu przetrwania bez solidnego, poręcznego źródła światła.
Poszukiwane są urządzenia, które zapewniają wielką moc oraz niewielkie rozmiary i łączą ze sobą potęgę blasku z dyskrecją w przenoszeniu i używaniu.
Noszony codziennie niezbędnik nie powinien zajmować wiele miejsca, być użyteczny – kompaktowe rozmiary i jak największa funkcjonalność.
Rynek chłonie więc niczym gąbka owoce wszelkich prób miniaturyzowania elementów ekwipunku, doceniając wygodę, jednak nie kosztem jakości. Nie bez znaczenia jest wygląd i styl.
Pasjonaci i wielbiciele latarek poszukują nietypowych kształtów, ciekawego wyglądu i materiałów (np. miedź czy tytan), a czasem po prostu prostych i skutecznych rozwiązań.
Wydaje się, że połączenie tych wszystkich wymagań w jednym produkcie jest ogromnym wyzwaniem dla producentów latarek.
Okazuje się jednak, że są firmy zdolne sprostać temu zadaniu.
Czytaj też: Armytec Barracuda – tajne technologie w służbie ludzkości! >>>
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera! |