M134G na polskich Mi-17

 Redakcja  /  30-08-2013  /  1
Works 11

Na przełomie maja i czerwca b.r. konsorcjum firm WORKS 11 Michał Lubiński oraz DSG Product wraz ze swoim amerykańskim partnerem, firmą PROFENSE LLC, zakończyło proces przekazywania Siłom Zbrojnym Rzeczpospolitej Polskiej 7,62 mm wielolufowego pokładowego karabin maszynowego M134G.

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 w Łodzi, przy czynnym współudziale WORKS 11, zabudowały oraz przeprowadziły badania kwalifikacyjne 7,62 mm wpkm M134G na śmigłowcach Mi-17.

Firma WORKS 11 dostarczyła i przystosowała, we współpracy z amerykańskim partnerem, 10 systemów uzbrojenia M134G złożonych z karabinów i wyposażenia umożliwiającego ich eksploatację na pokładach polskich wojskowych statków powietrznych. Udział WORKS 11 nie ograniczał się jedynie do dostawy gotowego systemu uzbrojenia, ale obejmował współpracę w ciągu całego procesu wdrożenia, począwszy od czynnego uczestnictwa w opracowaniu zabudowy, poprzez przystosowanie wkpm M134G do zaprojektowanej i wykonanej przez WZL Nr 1 zabudowy oraz czynne uczestnictwo w badaniach naziemnych oraz doświadczalnych oblotach próbnych śmigłowców Mi-17 z zamontowanymi elementami zabudowy i systemu uzbrojenia.

Zabudowa obejmowała trzy stanowiska strzeleckie:

- w lewych drzwiach bocznych kabiny transportowej;

- w tylnych drzwiach kabiny transportowej;

- w luku awaryjnym prawej burty kabiny transportowej.

 

W ramach projektu firma WORKS 11:

Najciekawsze artykuły o sprzęcie militarnym i nie tylko...
ZOBACZ >>

- dostarczyła 10 kompletów 7,62 mm wielolufowych pokładowych karabinów maszynowych M134G wraz z wyposażeniem indywidualnym;

- zaprojektowała sposób odprowadzania ogniw taśmy oraz łusek wystrzelonej amunicji z poszczególnych stanowisk strzeleckich;

- zaprojektowała odrębny system odprowadzania ogniw taśmy oraz łusek wystrzelonej amunicji dla stanowiska w luku awaryjnym;

- opracowała dokumentację eksploatacyjną dla systemu uzbrojenia (m. in. książki broni, instrukcje, katalog części zamiennych);

- przeprowadziła kilka cykli szkolenia personelu na poziomie użytkownika (strzelców pokładowych) oraz personelu obsługowo-remontowego (instruktorów).

WORKS 11 uczestnicząc w programie wdrożenia 7,62 mm wpkm M134G wraz z amerykańskim partnerem PROFENSE LLC udowodnił, że takie zadania jak specjalne zabudowy i integrację systemów uzbrojenia i sprzętu jest w stanie realizować bardzo sprawnie. Umowa na realizację zabudowy została podpisana 7 stycznia 2013 roku, a realizacja jej kluczowych zadań została wykonana w ciągu niespełna sześciu miesięcy, co dobrze świadczy o przygotowaniu, zgraniu oraz kompetencji zespołu, który wykonywał to zadanie.

Wraz z naszym amerykańskim partnerem PROFENCE LLC, firma WORKS 11 specjalizuje się w projektowaniu zabudów systemów uzbrojenia na statkach powietrznych, jednostkach pływających oraz pojazdach lądowych. Dysponuje zespołem inżynierów zdolnych dostosować dostarczany sprzęt do życzeń klienta, przeprowadza pełne wdrożenie zabudów wraz z cyklem szkoleń dla personelu eksploatującego dostarczone systemy, a także serwisuje sprzęt użytkownika w ciągu całego okresu jego użytkowania.

Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  8

Komentarze

1
Jaro / 22-10-2013, 12:54
tylko Mi 17 to już "kawałek historii" i jeszcze go modernizować.
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie

 


Co jest niezbędne w uzbrojeniu komandosa »
uzbrojenie

 


Na czym polega: monitoring ze sztuczną inteligencją  » Podpowiadamy, jakie urządzenia chronią Twoje informacje »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Co zabrać ze sobą na zimową wyprawę »
sprzet na zime

 


Dobierz pojazd elektryczny na niedostępne tereny »

Olej w piance? Do czego to służy »

pojazd elektryczny
olej do czyszczenia

 


Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych »

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


 Co sprawia, że ten filtr do wody jest wyjątkowy »

filtry do wody

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
ubrania taktyczne

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »
kursy strzeleń
05/07/2020

 


Księgarnia Militarna Poleca KRAVMAGA


LUBLINIEC.PL Cicho i skutecznie Tajemnice najstarszej jednostki specjalnej Wojska Polskiego Przygotowani przetrwają Sztuczki survivalowe
lubieniec przygotowani-przetrwaja balistyka-dla-snajperow
To nie tylko wznowienie książki, ale także akcja CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu) byłych żołnierzy tej formacji, którzy obecnie świadczą usługi z zakresu bezpieczeństwa. To oni przekonali autora do uzupełnienia i wznowienia książki LUBLINIEC.PL (...)
zobacz więcej »
Bądź przygotowany. Chroń swoją rodzinę i przetrwaj! Nieujarzmiona natura, atak terrorystyczny albo zwykłe zdarzenie losowe mogą sprawić, że nasz świat skomplikowanych zależności zacznie się rozpadać (...)
zobacz więcej »
To nie tylko książka, ale stworzone z pasją narzędzie przetrwania. ToolBook zawiera: lusterko sygnałowe, soczewkę Frasnela, linijkę, zegar słoneczny, znaczniki trasy, podpałkę oraz praktyczną wiedzę, jak przetrwać (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Aktualny numer

6/2021
SPECIAL OPS 6/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Master of protection
  • - Bicykle dla specjalsa?
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl