Skuteczni razem - SPKP z PSP przeciwko zagrożeniom terrorystycznym

Krzysztof  Mątecki  /  SPECIAL OPS 5/2021  /  18-11-2021
W ramach projektu „Skuteczni razem – SPKP z PSP przeciwko zagrożeniom terrorystycznym” w Krakowie w dniach  5–11 września 2021 roku ćwiczyli policjanci z pododdziałów kontrterrorystycznych.
W ramach projektu „Skuteczni razem – SPKP z PSP przeciwko zagrożeniom terrorystycznym” w Krakowie w dniach 5–11 września 2021 roku ćwiczyli policjanci z pododdziałów kontrterrorystycznych. Zdjęcie: SPKP Kraków / Małopolska Policja

W dniach 5–11 września 2021 roku w Krakowie zrealizowano pierwszy z trzech paneli szkoleniowych projektu „Skuteczni razem – SPKP z PSP przeciwko zagrożeniom terrorystycznym”. Jego celem są szkolenia z zakresu prowadzenia operacji kontrterrorystycznych w sytuacji ataku terrorystycznego na obiekty infrastruktury krytycznej i przestrzeni publicznej z użyciem materiałów CBRN-E.

Zdjęcia: SPKP Kraków / Małopolska Policja

Projekt „Skuteczni razem – SPKP z PSP przeciwko zagrożeniom terrorystycznym” powstał z inicjatywy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 Komendy Miejskiej Państwowej Staży Pożarnej w Krakowie, której specjalizacją jest ratownictwo chemiczno-ekologiczne. Inspiracją projektu była owocna dla obu stron współpraca SPKP Kraków z jednostką kontrterrorystyczną z czeskiej Ostrawy oraz możliwości, jakie daje wykorzystanie pojazdu z platformą szturmową w zwalczaniu zagrożeń terrorystycznych w obiektach infrastruktury krytycznej i przestrzeni publicznej.

Projekt „Skuteczni razem – SPKP z PSP przeciwko zagrożeniom terrorystycznym”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zakłada realizację trzech paneli szkoleniowych. Każdy z paneli będzie się składał z części teoretycznej i praktycznej. Teoretyczna obejmuje wykłady, które na każdym z paneli będą trwały jeden dzień, zaś kolejne trzy dni to ćwiczenia praktyczne, w trakcie których uczestnicy będą podzieleni na grupy. Kolejnego dnia odbywać się będą szkolenia w ramach zaplanowanej operacji kontrterrorystycznej, natomiast ostatniego dnia przeprowadzone zostanie podsumowanie.

Czytaj też: 45 lat BOA >>>

W pierwszym panelu udział wzięli funkcjonariusze z pododdziałów kontrterrorystycznych Policji z garnizonów: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”, jak też przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie (JRG-6 KM PSP Kraków), którzy są ekspertami w zakresie zwalczania zagrożeń CBRN. Przybyli także zaproszeni przedstawiciele jednostki kontrterrorystycznej z Czech (Ostrawy), którzy z racji swojego doświadczenia, w projekcie pełnią funkcję ekspertów w zakresie wykorzystania platformy szturmowej.

Szkolenie oprócz zajęć teoretycznych dotyczących CBRN obejmowało również zajęcia praktyczne, m.in. na terenie elektrociepłowni w Krakowie, w czasie których największy nacisk położono na wykorzystanie technik wysokościowych z udziałem załogi śmigłowca z Sekcji Lotnictwa KWP w Krakowie.

(...)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

[SPKP, panele szkoleniowe, trening, szkolenie, ćwiczenia, Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji, skuteczni razem]Ten artykuł jest PŁATNY. Aby go przeczytać, wykup dostęp.
DOSTĘP ABONAMENTOWY
DOSTĘP SMS
Dostęp za pomocą SMS czasowo zawieszonyReklamacje usługi prosimy zgłaszać przez formularz reklamacyjny
Masz już abonament - zaloguj się:
:
:
zapomniałem hasła
Nie posiadasz konta - kliknij i załóż »
Nie masz abonamentu - wykup dostęp:
Abonament umożliwia zalogowanym użytkownikom dostęp do wszystkich płatnych treści na naszym portalu.
Dostępne opcje abonamentowe:
Pakiet: roczna prenumerata papierowa (6 numerów) + roczny dostęp do wszystkich treści portalu - 70,00 zł
Prenumerata + on-line w promocyjnej cenie. Zamów już dziś! ► ZAMÓW
Pakiet: dwuletnia prenumerata papierowa (12 numerów) + dwuletni dostęp do wszystkich treści portalu - 130,00 zł
Prenumerata + on-line w promocyjnej cenie. Zamów już dziś! ► ZAMÓW
Roczny dostęp dla prenumeratorów w specjalnej cenie! - 0,00 zł
Jeśli zakupiłeś roczną prenumeratę papierową, masz możliwość dokupienia dostępu do wszystkich treści elektronicznych w promocyjnej cenie (prosimy o podanie nr faktury lub nr klienta w uwagach do zamówienia. Po weryfikacji danych skontaktujemy się z Tobą). Dostęp na czas trwania prenumeraty papierowej!
Dwuletni dostęp dla prenumeratorów w specjalnej cenie! - 0,00 zł
Jeśli zakupiłeś dwuletnią prenumeratę papierową, masz możliwość dokupienia dwuletniego dostępu do wszystkich treści elektronicznych w promocyjnej cenie (prosimy o podanie nr faktury lub nr klienta w uwagach do zamówienia. Po weryfikacji danych skontaktujemy się z Tobą). Dostęp na czas trwania prenumeraty papierowej!
30 dniowy dostęp dla prenumeratorów w specjalnej cenie! - 0,00 zł
Jeśli zakupiłeś wydaniepapierowe, masz możliwość dokupienia dostępu do wszystkich treści elektronicznych w promocyjnej cenie (prosimy o podanie nr faktury lub nr klienta w uwagach do zamówienia. Po weryfikacji danych skontaktujemy się z Tobą). Dostęp na czas trwania prenumeraty papierowej!
Prenumerata elektroniczna (30 dni) - 15,00 zł
30 dniowy dostęp do wszystkich płatnych treści naszego portalu.
Prenumerata elektroniczna (365 dni) - 52,50 zł
Roczny dostęp do wszystkich płatnych treści naszego portalu.
Prenumerata elektroniczna (730 dni) - 97,50 zł
Dwuletni dostęp do wszystkich płatnych treści naszego portalu.
Regulamin korzystania z portalu Special-Ops.pl - zobacz regulamin
Uwagi prosimy zgłaszać na adres:
Artykuł pochodzi z: magazynu SPECIAL OPS nr 5/2021

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


 Kamizelka taktyczna, czy ma ograniczenia » 

kamizelka taktyczna

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Co zmieści Crafter »

plecak taktyczny

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

oulary taktyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Kolejne Pioruny dla Wojska Polskiego

W czwartek 23 czerwca 2022 roku w Warszawie wicepremier i minister obrony narodowej zatwierdził umowę, w ramach której do wojska polskiego trafią kolejne zestawy przeciwlotniczych zestawów...

Aktualny numer

2/2022
SPECIAL OPS 2/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - 15 lat Wojsk Specjalnych
  • - Wydział V Antyterrorystyczny ABW - poznawajmy wroga i czuwajmy
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl