Telefon TAG T1 – technologia szyfrująca na wyciągnięcie ręki

 SPY SHOP Paweł Wujcikowski  /  05-03-2021  /  1
Telefon TAG T1 – technologia szyfrująca na wyciągnięcie ręki
Telefon TAG T1 – technologia szyfrująca na wyciągnięcie ręki Fot. Spy Shop Paweł Wujcikowski

W dobie coraz częstszych kradzieży danych i podsłuchiwania rozmów telefon szyfrujący to rozwiązanie na wagę złota dla każdego biznesmena. Gdy w grę wchodzą istotne, poufne informacje nie warto bawić się w półśrodki. Tylko profesjonalne narzędzie takie jak model TAG T1 zagwarantuje całkowite bezpieczeństwo i ochronę prywatności. Dlaczego akurat ten produkt warty jest uwagi?

Technologia to miecz obosieczny – z jednej strony ułatwia codzienne życie, z drugiej stwarza liczne zagrożenia. Za przykład niech posłuży szpiegostwo przemysłowe, które nigdy nie miało się lepiej: wystarczy odpowiedni sprzęt lub oprogramowanie szpiegowskie aby tajemnica handlowa stała się tajemnicą tylko z nazwy. Na domiar złego życie szpiegów ułatwia nadmierna wiara w najprostsze, darmowe zabezpieczenia. Standardowe komunikatory może i sprawdzają się na co dzień, ale poleganie na nich w sferze zawodowej nie jest najlepszym pomysłem.

Dowiódł tego atak hakerski z lipca 2019 roku, kiedy to do sieci wyciekła treść poufnych rozmów serbskiego Ministra Sprawiedliwości, który korzystał właśnie z darmowego komunikatora. To niefortunne zdarzenie ukazało, że tylko w pełni profesjonalne rozwiązanie takie jak telefon szyfrujący TAG T1 gwarantuje 100% ochronę przed atakami na system operacyjny, przechwytywaniem wiadomości tekstowych oraz podsłuchiwaniem i nagrywaniem rozmów telefonicznych.

Ochrona prywatności ma szczególne znaczenie jeśli weźmiemy pod uwagę konsekwencje kradzieży wrażliwych danych. Nawet jeśli uda się schwytać sprawcę i uzyskać od niego odszkodowanie, to wyrządzonych szkód często nie można już naprawić. Do tego dochodzi fakt, że udowodnienie szpiegostwa przemysłowego jest bardzo trudne, a kary wymierzane szpiegom w naszym kraju są stosunkowo niskie. Każdy przedsiębiorca powinien więc zabezpieczyć się przed wszelkimi możliwymi sektorami ataku w myśl słusznej idei „lepiej zapobiegać, niż leczyć”.

Telefon TAG T1

Telefon komórkowy – wymarzona furtka dla szpiegów

Jednym z najwrażliwszych obszarów są telefony komórkowe i komunikatory. Zwłaszcza dziś, w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 sprawy biznesowe coraz częściej załatwia się na odległość: poprzez rozmowy telefoniczne, wiadomości e-mail, SMS-y i czaty grupowe. Ich treść to prawdziwa gratka dla szpiega przemysłowego. Tak samo jak przechowywane w pamięci urządzenia pliki, listy kontaktów oraz zapisane hasła. Ogólnodostępne zabezpieczenia nie zapewniają właściwej ochrony zarówno dla kanałów komunikacyjnych, jak i gromadzonych danych. Co więcej, sam system operacyjny oraz instalowane aplikacje często stanowią wręcz idealną okazję do ataku. Biorąc pod uwagę dużą liczbę potencjalnych zagrożeń (m.in. ataki typu brute-force polegające na łamaniu kluczy kryptograficznych) inwestycja w telefon szyfrujący staje się jedynym rozsądnym wyjściem.

Jak działa telefon szyfrujący TAG T1?

Telefon szyfrujący TAG T1 na pierwszy rzut oka wygląda jak zwyczajny biznesowy telefon. W rzeczywistości jest to jeden z najbezpieczniejszych środków komunikacji mobilnej, na który składa się dedykowany smartfon T1 wraz z  serwerem pośredniczącym. Głównym zadaniem systemu jest ochrona połączeń głosowych VOIP za sprawą szyfrowania end-to-end na poziomie urządzenia końcowego.

Oznacza to, że sygnał (transmitowany poprzez niedeszyfrowalne kanały) może odczytać tylko autoryzowany odbiorca. W praktyce nawet złodziej dysponujący najnowocześniejszym zapleczem technologicznym zwyczajnie odbije się od tarczy ochronnej wytworzonej przez system TAG. Warto zaznaczyć, że szyfrowane informacje są przechowywane na urządzeniach końcowych, nie zaś na serwerze producenta, jak w wielu konkurencyjnych rozwiązaniach. Użytkownik może też postawić własny serwer, aby zyskać pełną kontrolę bez udziału strony trzeciej. Dodatkowym faktorem zapewniającym prywatność jest brak konieczności podpisywania umowy z lokalnym dystrybutorem.

Bezpieczny czat i system operacyjny 360° Secure OS

Połączenia głosowe to nie wszystko – ważnym atutem telefonu TAG T1 jest czat chroniony protokołem kryptograficznym OTR (off-the-record), technologią OMEMO i 256-bitowym szyfrem AES. Aby zminimalizować ryzyko ataku wszystkie przesyłane dane są automatycznie kasowane po dotarciu do odbiorcy. Wiadomości e-mail z kolei są chronione protokołem PGP korzystającym z 4096-bitowych kluczy. Zabezpieczenia te są właściwie nie do złamania.

Telefon TAG T1

Równie istotny jest dedykowany system operacyjny 360° Secure OS opracowany tak, aby udaremnić zagrożenia w rodzaju ekstrakcji danych czy walidacji spójności przy uruchamianiu. System zapewnia także ochronę potrójnym hasłem, szyfrowany bootloader (program odpowiedzialny za uruchamianie smartfona) oraz brak dostępu do aplikacji pochodzących od niezależnych dostawców.

Trzy tryby pracy

Telefon szyfrujący TAG T1 jest nie tylko bezpieczny, ale i wygodny w użyciu. Wszystko dzięki trzem trybom pracy: domyślny bezpieczny daje szybki dostęp m.in. do połączeń głosowych, poczty e-mail i czatów, awaryjny pozwala na korzystanie z funkcji ochrony danych i szybkiego kasowania pamięci, natomiast incognito imituje zwyczajny system Android. Do tego dochodzą samozniszczalne wiadomości oraz kasowanie pamięci po wpisaniu ustawionego PIN-u, lub też zdalnie jeśli telefon zostanie skradziony.

Pełna dyskrecja

Reasumując, telefon szyfrujący TAG T1 to niezawodny sposób na zachowanie dyskrecji podczas komunikacji mobilnej. Niezawodny oraz, dodajmy, niezwykle dyskretny. Subtelny design nie wyróżnia się na tle zwykłych smartfonów, a dzięki wspomnianemu wcześniej trybowi incognito nikt nie nabierze podejrzeń wobec prawdziwej natury urządzenia. Jeśli dodamy do tego prostą obsługę, to otrzymamy idealne narzędzie do ochrony poufnych danych. Można je dostać w sklepie Spy Shop, który jest oficjalnym dystrybutorem tego produktu w Polsce.

 

Spy Optic

Spy Shop Paweł Wujcikowski

ul. Traugutta 137
50-419 Wrocław

tel. 530 140 140


www.spyshop.pl


[Telefon TAG T1,spy shop,telefon komórkowy,szyfrowanie,technologia szyfrująca,telefon szyfrujący TAG T1]

Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  3

Komentarze

1
Kasia / 04-06-2021, 06:54
TAG T1 i Enigma E2 - tylko w to warto inwestować - nic z softu nie zadziała zbyt sługo
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Warsztaty z reagowania na zamachy

W dniach 24-25 maja 2022 roku w hotelu “Kuźnia napoleońska” w Paprotni koło Warszawy odbędą się II ogólnopolskie warsztaty ph. “Reagowanie na zamachy- dobre praktyki i rekomendacje” organizowane...

Aktualny numer

6/2021
SPECIAL OPS 6/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Master of protection
  • - Bicykle dla specjalsa?
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl