Bramka z czujnikiem podczerwieni SE-1008 - efektywna kontrola zdrowia

 SPY SHOP Paweł Wujcikowski  /  18-02-2021  /  1
Bramka z czujnikiem podczerwieni SE-1008 - efektywna kontrola zdrowia
Bramka z czujnikiem podczerwieni SE-1008 - efektywna kontrola zdrowia Spy Shop Paweł Wujcikowski

W czasie pandemii koronawirusa Sars-CoV-2 jednym z głównych priorytetów jest ograniczenie liczby nowych zarażeń w przestrzeni publicznej. To niełatwe zadanie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wysoki stopień zaraźliwości patogenu. W tym trudnym dla wszystkich czasie z pomocą przychodzą bramki z czujnikiem podczerwieni takie jak certyfikowany model SE-1008 dostępny w sklepie Spy Shop. Z ich pomocą kontrola zdrowia staje się nie tylko skuteczna, ale i szybka.

Przesiewowa kontrola temperatury – jak i po co?

Od momentu, w którym chińska epidemia Sars-CoV-2 przemieniła się w globalną pandemię, życie milionów ludzi wywróciło się do góry nogami. Koronawirus stanowi nie tylko poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, ale również wpływa katastrofalnie na światową gospodarkę. Wiele miejsc pracy zostało zamkniętych, a te, które mogą funkcjonować, robią to pod warunkiem spełnienia określonych zasad sanitarnych.

Dozowniki na płyn do rąk stojące przed wejściami do sklepów i urzędów oraz kabiny dezynfekujące zamontowane na dworcach i lotniskach dziś nikogo już nie dziwią. Sama dezynfekcja to jednak za mało, aby podjąć walkę z pandemią. Konieczne było też odnalezienie sposobu na sprawne i szybkie identyfikowanie osób z podejrzeniem zarażenia. Sposobem tym okazały się kamery termowizyjne i czujniki podczerwieni umożliwiające bezkontaktowy pomiar temperatury w przestrzeni publicznej.

Przesiewowa kontrola temperatury

Wśród wielu objawów choroby COVID-19 gorączka jest jednym z tych najbardziej podstawowych. Właśnie dlatego osoby z podwyższoną temperaturą mogą stanowić zagrożenie dla innych. Wykrycie gorączki bramką detekcyjną nie tylko uchroni zdrowych obywateli przed zarażeniem, ale również pozwoli skierować osobę potencjalnie chorą na dalszą diagnostykę. Obecność takiego urządzenia na terenie zakładu pracy zapewni też pracownikom komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa. To samo tyczy się szkół i przedszkoli - dzięki bramkom rodzice mają pewność, że ich pociechom nic nie zagrozi w trakcie nauki.

Przymusowa kontrola pracowników – czy jest legalna?

Dla wielu przedsiębiorców kontrola temperatury pracowników stanowi o "być albo nie być" dla całej firmy. Nie we wszystkich obszarach praca w trybie home office jest przecież możliwa. W tym miejscu pojawia się problem. Niektórzy pracownicy z różnych względów mogą nie wyrazić zgody na takie badanie. Czy w takim wypadku pracodawca może narzucić przymusową kontrolę? Kodeks pracy mówi, że jak najbardziej. Kluczowy okazuje się artykuł 207:

§ 1. Pracodawca ponosi odpowiedzialność za stan bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy […].

§ 2. Pracodawca jest obowiązany chronić zdrowie i życie pracowników przez zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy przy odpowiednim wykorzystaniu osiągnięć nauki i techniki.

Bramka SE-1008 

Zgodnie z tym zapisem każdy pracodawca zobowiązany jest zapewnić bezpieczeństwo pracownikom przy użyciu dowolnych rozwiązań technologicznych. Musi tylko zadbać o to, aby badanie nie uwłaczało godności człowieka oraz uprzedzić podwładnych przed wdrożeniem odpowiednich środków.

Czy badanie termometrem IR jest bezpieczne?

Słowo „promieniowanie” może niektórym osobom kojarzyć się z zagrożeniem dla zdrowia lub nawet życia. Z tego powodu kontrola termometrami na podczerwień wzbudza niekiedy pewne wątpliwości. Zapewniamy i uspokajamy: nie ma się czego obawiać. Podczerwień to rodzaj promieniowania, z którym mamy do czynienia każdego dnia.

Emitowana jest przez każdy obiekt o temperaturze poniżej zera bezwzględnego (−273,15° C) oraz stanowi ok. 40% światła słonecznego. Czujniki IR nie emitują zresztą podczerwieni, tylko mierzą jej ilość wydzielaną przez człowieka i na tej podstawie określają temperaturę. Bramki IR nie stanowią więc żadnego zagrożenia zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci oraz kobiet w ciąży.

Bramka SE-1008 – skuteczność i wydajność

W obszarach takich jak zakłady pracy, szkoły, uczelnie i szpitale istotna jest nie tylko sama kontrola temperatury, ale i pełne zautomatyzowanie całego procesu. Bramka z pomiarem temperatury SE-1008 została zaprojektowana dokładnie pod tym kątem.

Wysoka przepustowość umożliwia dokonanie nawet kilkudziesięciu kontroli na minutę bez udziału operatora - w momencie wykrycia temperatury wyższej niż 37°C automatycznie uruchomi się alarm świetlny i dźwiękowy. Nie bez znaczenia jest też precyzja pomiaru na poziomie 0,3° C oraz banalnie prosty montaż: po podłączeniu do prądu bramka jest od razu gotowa do działania.

Bramka do pomiaru temperatury

Należy też wspomnieć, że bramka SE-1008 posiada certyfikat CE, który potwierdza spełnienie wszelkich unijnych standardów jakościowych. Jest to o tyle istotne, że od momentu wybuchu pandemii na rynku pojawiło się mnóstwo nieautoryzowanych urządzeń antywirusowych. Korzystanie z nich wiąże się z ryzykiem otrzymywania zafałszowanych pomiarów. Wreszcie, opcjonalna wersja dwusensorowa z drugim czujnikiem zainstalowanym poniżej pierwszego sprawdzi się w miejscach takich jak przedszkola, szkoły, szpitale i domy opieki.

Bramka z czujnikiem IR – kilka ważnych porad na koniec

Bramka z czujnikiem temperatury SE1008 (jak każde urządzenie tego typu) posiada jednak kilka ograniczeń wynikających z zastosowanej technologii. Przede wszystkim urządzenie to przystosowane jest wyłącznie do użytku w zamkniętych pomieszczeniach, ponieważ wahania temperatury mogą zaburzyć precyzję pomiaru. Z tego samego względu bramka powinna stać z dala od przeciągów i okien, najlepiej w miejscu o stałej temperaturze pokojowej. W okresie skrajnych skoków temperatury (głównie zimą i latem) osoba, która dopiero co weszła do budynku, powinna chwilę odczekać przed przystąpieniem do kontroli.

 

Spy Optic

Spy Shop Paweł Wujcikowski

ul. Traugutta 137
50-419 Wrocław

+48 71 341 14 00

zapytania@spyshop.pl
www.spyshop.pl

 

[spy shop,bramka z czujnikiem podczerwieni,bramki do pomiaru temperatury,bramka se-1008,pomiar temperatury,covid-19,koronawirus,bramki z czujnikiem ir]

Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  4

Komentarze

1
Nick / 24-02-2021, 12:51

"o temperaturze poniżej zera bezwzględnego" ?

   1 / 1   

Księgarnia Militarna Poleca KRAVMAGA


LUBLINIEC.PL Cicho i skutecznie Tajemnice najstarszej jednostki specjalnej Wojska Polskiego Przygotowani przetrwają Sztuczki survivalowe
lubieniec przygotowani-przetrwaja balistyka-dla-snajperow
To nie tylko wznowienie książki, ale także akcja CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu) byłych żołnierzy tej formacji, którzy obecnie świadczą usługi z zakresu bezpieczeństwa. To oni przekonali autora do uzupełnienia i wznowienia książki LUBLINIEC.PL (...)
zobacz więcej »
Bądź przygotowany. Chroń swoją rodzinę i przetrwaj! Nieujarzmiona natura, atak terrorystyczny albo zwykłe zdarzenie losowe mogą sprawić, że nasz świat skomplikowanych zależności zacznie się rozpadać (...)
zobacz więcej »
To nie tylko książka, ale stworzone z pasją narzędzie przetrwania. ToolBook zawiera: lusterko sygnałowe, soczewkę Frasnela, linijkę, zegar słoneczny, znaczniki trasy, podpałkę oraz praktyczną wiedzę, jak przetrwać (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Ćwiczenia sił specjalnych pk. Black Swan 2022

W czwartek 12 maja w bazie lotniczej Szolnok, położonej w środkowych Węgrzech zakończyły się międzynarodowe ćwiczenia sił specjalnych Black Swan 2022. W ćwiczeniach organizowanych przez NATO...

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl