Skuteczne rozwiązania do walki z koronawirusem

 SPY SHOP Paweł Wujcikowski  /  24-09-2020  /  1
Skuteczne rozwiązania do walki z koronawirusem
Skuteczne rozwiązania do walki z koronawirusem | Fot. Spy Shop Paweł Wujcikowskii

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zupełnie odmieniła otaczającą nas rzeczywistość. Noszenie maski w przestrzeni publicznej i częsta dezynfekcja rąk stały się rutyną, podobnie jak pomiar temperatury przed wejściem na basen lub na terenie lotniska. Nic dziwnego – ochrona sanitarna w miejscach pracy i użyteczności publicznej to obecnie kwestia o najwyższym priorytecie. Do realizacji tego celu niezbędne są wysokiej klasy urządzenia antywirusowe – m.in. bramki detekcyjne, kamery termowizyjne i testy przesiewowe. Oto najciekawsze rozwiązania do walki z pandemią dostępne w sklepie Spy Shop.

Jeszcze kilka miesięcy temu mało kto byłby w stanie uwierzyć, że cały świat wkrótce zostanie sparaliżowany przez globalną pandemię. Rzeczywistość jest jednak nieubłagana – koronawirus SARS-CoV-2 błyskawicznie rozprzestrzenił się na wszystkie kraje, nie tylko stwarzając zagrożenie dla zdrowia i życia, lecz również powodując ogromne straty gospodarcze. Na szczęście nie pozostajemy w tej walce bezbronni.

Profesjonalne rozwiązania antywirusowe z oferty sklepu Spy Shop przyczynią się do zahamowania rozwoju epidemii, zwiększając poziom bezpieczeństwa i komfortu psychicznego. Jakie jednak urządzenia najlepiej spiszą się w konkretnych miejscach i sytuacjach? Aby odpowiedzieć na to pytanie przyjrzyjmy się wybranym produktom do walki z COVID-19 dla firm oraz instytucji państwowych.

Kamera termowizyjna do pomiaru temperatury

kamera termowizyjnaBezkontaktowy pomiar temperatury to jeden z najłatwiejszych i zarazem najszybszych sposobów na identyfikowanie osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Znakomitym wyborem do kontroli w małych i średnich obiektach jest kamera termowizyjna do pomiaru temperatury UT-160Hi. Sprzęt wyposażony został w niechłodzony sensor mikrobolometryczny, który gwarantuje skuteczny pomiar z dokładnością do 0,5°C i w zakresie od 30°C do 45°C.

Zaletą kamery termowizyjnej do pomiaru temperatury jest jej uniwersalny charakter. Może być obsługiwana ręcznie lub stacjonarnie – w tym drugim przypadku wystarczy zamontować ją na statywie i podłączyć do zewnętrznego komputera. W efekcie otrzymujemy ekwiwalent dużej bramki detekcyjnej, który sprawdzi się np. w niewielkiej przestrzeni biurowej i w małych sklepach.

Bramki z pomiarem temperatury

Ochrona dużych obiektów takich jak zakłady produkcyjne, szkoły, uniwersytety czy szpitale wymaga urządzeń o większych gabarytach. Są nimi bramki do pomiaru temperatury z czujnikiem IR. Procedura jest bardzo prosta – wystarczy zbliżyć czoło lub nadgarstek do sensora, który uruchomi alarm w przypadku podwyższonej temperatury. Trzeba jednak zaznaczyć, że bramki przeznaczone są wyłącznie do użytku wewnątrz budynków.

Bramki z pomiarem temperatury

Jednym z najpopularniejszych modeli dostępnych w sklepie Spy Shop jest bramka SE-1008. Można ją zakupić w wersji wyposażonej w jeden lub dwa sensory z drugim umieszczonym poniżej pierwszego. Wersja dwusensorowa ułatwia kontrolę osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich i dzieciom. Oba warianty bramki SE-1008 cechują się precyzją pomiaru na poziomie 0,3°C oraz licznikiem przejść i alarmów, który ułatwia sprawowanie kontroli na terenie obiektu.

Kabiny do dezynfekcji ciała

Jeżeli interesuje nas kompleksowe rozwiązanie do ochrony sanitarnej wybór może być tylko jeden – kabina do dezynfekcji. To profesjonalny punkt sanitarny łączący w sobie kilka rozwiązań, których kombinacja daje gwarancję najwyższej ochrony. Produktem takim jest stacja dezynfekująca z lampami UV-C, które w kilka sekund zdezynfekują powierzchnię ciała w bezpieczny, nieinwazyjny sposób. Dodatkowo osoba badana może oczyścić dłonie i podeszwy ze szkodliwych drobnoustrojów, zaopatrzyć się w maseczkę lub inne akcesorium, a także zmierzyć sobie temperaturę z pomocą wbudowanej kamery termowizyjnej.

Kabiny do dezynfekcji

Alternatywne rozwiązanie stanowi mobilna kabina do dezynfekcji. Urządzenie różni się od poprzedniego modelu m.in. sposobem dezynfekcji – zamiast światła UV zastosowano tu środek dezynfekujący rozprowadzany w postaci delikatnej mgiełki. Proces jest równie skuteczny i tak samo nieinwazyjny.

Wewnątrz kabiny znajduje się również czujnik IR do bezkontaktowego pomiaru temperatury z dokładnością 0,3°C, podajnik z żelem do rąk oraz kamera z systemem rozpoznawania twarzy. Ta ostatnia funkcja ułatwia operatorowi kontrolę nad obiektem i pozwala tworzyć bazę danych skontrolowanych interesantów i pracowników.

Przesiewowe i genetyczne testy na koronawirusa

 Testy na koronawirusa

Immunologiczne testy na koronawirusa są popularną metodą przesiewową stosowaną od początku pandemii. Badania opierają się na jakościowym wykrywaniu przeciwciał IgN/IgG „specjalizujących się” w zwalczaniu koronawirusów. Dobrym przykładem jest test ELISA cechujący się dużą czułością dzięki metodzie niezależnego wykrywania dla IgG i igM.

Choć testy immunologiczne, takie jak testy ELISA, nie wymagają specjalistycznego sprzętu, zaleca się przeprowadzenie ich w sterylnych warunkach laboratoryjnych. Trzeba też zaznaczyć, że badania tego typu nie pozwalają na postawienie pewnej diagnozy. Pozytywny rezultat wskazuje jedynie, że osoba miała kontakt z patogenem. Test należy wykorzystywać do wstępnych kontroli zdrowia wielu osób w krótkim czasie. Pacjenci z pozytywnym wynikiem powinni zostać skierowani na dalszą diagnostykę.

Umożliwią ją testy genetyczne, czyli jedyny sposób na pewną diagnozę zarażenia SARS-CoV-2. Badanie BGI RT-PCR wykorzystuje technikę amplifikacji kwasu nukleinowego metodą RT-PCR. Próbka (wymaz z gardła lub płyn z płukania oskrzelowo-pęcherzykowego) poddawana jest procesowi odwrotnej transkrypcji powielającej materiał genetyczny – skutkuje to wyodrębnieniem RNA koronawirusa. Do przeprowadzenia testów konieczny jest dostęp do laboratorium z aparaturą PCR, zaś czas oczekiwania na wynik wynosi ok. 3 godziny.

 

Spy Optic

Spy Shop Paweł Wujcikowski

ul. Traugutta 137
50-419 Wrocław

+48 71 341 14 00

zapytania@spyshop.pl
www.spyshop.pl


[spy shop,walka z koronawirusem,koronawirus,covid-19,test elisa,bramki do pomiaru temperaturyi,kamera termowizyjna,kabiny do dezynfekcji]

Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  5

Komentarze

1
Lidka / 25-09-2020, 15:16
Przede wszystkim to należy pamiętać o higienie i dezynfekcji rąk. Ludziom to na przyszłość na dobre wyjdzie. Ja od zawsze nosiłam w torebce żel antybakteryjny bo zarazki są wszędzie. Po wielu zużytych opakowaniach wielu wielu marek mogę polecić Oktagel, chyba najlepszy jaki mialam. Ma najlepszy skłąd z dostępnych na rynku i dodatkowo nawilża dłonie. Pozdrawiam
   1 / 1   

Księgarnia Militarna Poleca KRAVMAGA


Vademecum survivalowe Przygotowani przetrwają Sztuczki survivalowe
vademecum-survivalowe przygotowani-przetrwaja balistyka-dla-snajperow
To kompendium praktycznej wiedzy o tym jak przetrwać i wyjść cało z prawie każdej opresji, bez względu czy zdarzy się ona w lesie, górach, czy podejrzanej uliczce miasta (...)
zobacz więcej »
Bądź przygotowany. Chroń swoją rodzinę i przetrwaj! Nieujarzmiona natura, atak terrorystyczny albo zwykłe zdarzenie losowe mogą sprawić, że nasz świat skomplikowanych zależności zacznie się rozpadać (...)
zobacz więcej »
To nie tylko książka, ale stworzone z pasją narzędzie przetrwania. ToolBook zawiera: lusterko sygnałowe, soczewkę Frasnela, linijkę, zegar słoneczny, znaczniki trasy, podpałkę oraz praktyczną wiedzę, jak przetrwać (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Polscy policjanci na EURO 2020

Od początku czerwca, przez kilka tygodni dziesięciu polskich policjantów będzie wspierać naszych kibiców, którzy udadzą się na rozgrywki narodowej drużyny podczas EURO 2020. Do Sankt Petersburga w...

Aktualny numer

2/2021
SPECIAL OPS 2/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - 60 lat JW4101
  • - Morska ochrona statków - robota dla komandosa
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl