Skuteczne rozwiązania do walki z koronawirusem

 SPY SHOP Paweł Wujcikowski  /  24-09-2020  /  1
Skuteczne rozwiązania do walki z koronawirusem
Skuteczne rozwiązania do walki z koronawirusem | Fot. Spy Shop Paweł Wujcikowskii

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zupełnie odmieniła otaczającą nas rzeczywistość. Noszenie maski w przestrzeni publicznej i częsta dezynfekcja rąk stały się rutyną, podobnie jak pomiar temperatury przed wejściem na basen lub na terenie lotniska. Nic dziwnego – ochrona sanitarna w miejscach pracy i użyteczności publicznej to obecnie kwestia o najwyższym priorytecie. Do realizacji tego celu niezbędne są wysokiej klasy urządzenia antywirusowe – m.in. bramki detekcyjne, kamery termowizyjne i testy przesiewowe. Oto najciekawsze rozwiązania do walki z pandemią dostępne w sklepie Spy Shop.

Jeszcze kilka miesięcy temu mało kto byłby w stanie uwierzyć, że cały świat wkrótce zostanie sparaliżowany przez globalną pandemię. Rzeczywistość jest jednak nieubłagana – koronawirus SARS-CoV-2 błyskawicznie rozprzestrzenił się na wszystkie kraje, nie tylko stwarzając zagrożenie dla zdrowia i życia, lecz również powodując ogromne straty gospodarcze. Na szczęście nie pozostajemy w tej walce bezbronni.

Profesjonalne rozwiązania antywirusowe z oferty sklepu Spy Shop przyczynią się do zahamowania rozwoju epidemii, zwiększając poziom bezpieczeństwa i komfortu psychicznego. Jakie jednak urządzenia najlepiej spiszą się w konkretnych miejscach i sytuacjach? Aby odpowiedzieć na to pytanie przyjrzyjmy się wybranym produktom do walki z COVID-19 dla firm oraz instytucji państwowych.

Kamera termowizyjna do pomiaru temperatury

kamera termowizyjnaBezkontaktowy pomiar temperatury to jeden z najłatwiejszych i zarazem najszybszych sposobów na identyfikowanie osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Znakomitym wyborem do kontroli w małych i średnich obiektach jest kamera termowizyjna do pomiaru temperatury UT-160Hi. Sprzęt wyposażony został w niechłodzony sensor mikrobolometryczny, który gwarantuje skuteczny pomiar z dokładnością do 0,5°C i w zakresie od 30°C do 45°C.

Zaletą kamery termowizyjnej do pomiaru temperatury jest jej uniwersalny charakter. Może być obsługiwana ręcznie lub stacjonarnie – w tym drugim przypadku wystarczy zamontować ją na statywie i podłączyć do zewnętrznego komputera. W efekcie otrzymujemy ekwiwalent dużej bramki detekcyjnej, który sprawdzi się np. w niewielkiej przestrzeni biurowej i w małych sklepach.

Bramki z pomiarem temperatury

Ochrona dużych obiektów takich jak zakłady produkcyjne, szkoły, uniwersytety czy szpitale wymaga urządzeń o większych gabarytach. Są nimi bramki do pomiaru temperatury z czujnikiem IR. Procedura jest bardzo prosta – wystarczy zbliżyć czoło lub nadgarstek do sensora, który uruchomi alarm w przypadku podwyższonej temperatury. Trzeba jednak zaznaczyć, że bramki przeznaczone są wyłącznie do użytku wewnątrz budynków.

Bramki z pomiarem temperatury

Jednym z najpopularniejszych modeli dostępnych w sklepie Spy Shop jest bramka SE-1008. Można ją zakupić w wersji wyposażonej w jeden lub dwa sensory z drugim umieszczonym poniżej pierwszego. Wersja dwusensorowa ułatwia kontrolę osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich i dzieciom. Oba warianty bramki SE-1008 cechują się precyzją pomiaru na poziomie 0,3°C oraz licznikiem przejść i alarmów, który ułatwia sprawowanie kontroli na terenie obiektu.

Kabiny do dezynfekcji ciała

Jeżeli interesuje nas kompleksowe rozwiązanie do ochrony sanitarnej wybór może być tylko jeden – kabina do dezynfekcji. To profesjonalny punkt sanitarny łączący w sobie kilka rozwiązań, których kombinacja daje gwarancję najwyższej ochrony. Produktem takim jest stacja dezynfekująca z lampami UV-C, które w kilka sekund zdezynfekują powierzchnię ciała w bezpieczny, nieinwazyjny sposób. Dodatkowo osoba badana może oczyścić dłonie i podeszwy ze szkodliwych drobnoustrojów, zaopatrzyć się w maseczkę lub inne akcesorium, a także zmierzyć sobie temperaturę z pomocą wbudowanej kamery termowizyjnej.

Kabiny do dezynfekcji

Alternatywne rozwiązanie stanowi mobilna kabina do dezynfekcji. Urządzenie różni się od poprzedniego modelu m.in. sposobem dezynfekcji – zamiast światła UV zastosowano tu środek dezynfekujący rozprowadzany w postaci delikatnej mgiełki. Proces jest równie skuteczny i tak samo nieinwazyjny.

Wewnątrz kabiny znajduje się również czujnik IR do bezkontaktowego pomiaru temperatury z dokładnością 0,3°C, podajnik z żelem do rąk oraz kamera z systemem rozpoznawania twarzy. Ta ostatnia funkcja ułatwia operatorowi kontrolę nad obiektem i pozwala tworzyć bazę danych skontrolowanych interesantów i pracowników.

Przesiewowe i genetyczne testy na koronawirusa

 Testy na koronawirusa

Immunologiczne testy na koronawirusa są popularną metodą przesiewową stosowaną od początku pandemii. Badania opierają się na jakościowym wykrywaniu przeciwciał IgN/IgG „specjalizujących się” w zwalczaniu koronawirusów. Dobrym przykładem jest test ELISA cechujący się dużą czułością dzięki metodzie niezależnego wykrywania dla IgG i igM.

Choć testy immunologiczne, takie jak testy ELISA, nie wymagają specjalistycznego sprzętu, zaleca się przeprowadzenie ich w sterylnych warunkach laboratoryjnych. Trzeba też zaznaczyć, że badania tego typu nie pozwalają na postawienie pewnej diagnozy. Pozytywny rezultat wskazuje jedynie, że osoba miała kontakt z patogenem. Test należy wykorzystywać do wstępnych kontroli zdrowia wielu osób w krótkim czasie. Pacjenci z pozytywnym wynikiem powinni zostać skierowani na dalszą diagnostykę.

Umożliwią ją testy genetyczne, czyli jedyny sposób na pewną diagnozę zarażenia SARS-CoV-2. Badanie BGI RT-PCR wykorzystuje technikę amplifikacji kwasu nukleinowego metodą RT-PCR. Próbka (wymaz z gardła lub płyn z płukania oskrzelowo-pęcherzykowego) poddawana jest procesowi odwrotnej transkrypcji powielającej materiał genetyczny – skutkuje to wyodrębnieniem RNA koronawirusa. Do przeprowadzenia testów konieczny jest dostęp do laboratorium z aparaturą PCR, zaś czas oczekiwania na wynik wynosi ok. 3 godziny.

 

Spy Optic

Spy Shop Paweł Wujcikowski

ul. Traugutta 137
50-419 Wrocław

+48 71 341 14 00

zapytania@spyshop.pl
www.spyshop.pl


[spy shop,walka z koronawirusem,koronawirus,covid-19,test elisa,bramki do pomiaru temperaturyi,kamera termowizyjna,kabiny do dezynfekcji]

Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  5

Komentarze

1
Lidka / 25-09-2020, 15:16
Przede wszystkim to należy pamiętać o higienie i dezynfekcji rąk. Ludziom to na przyszłość na dobre wyjdzie. Ja od zawsze nosiłam w torebce żel antybakteryjny bo zarazki są wszędzie. Po wielu zużytych opakowaniach wielu wielu marek mogę polecić Oktagel, chyba najlepszy jaki mialam. Ma najlepszy skłąd z dostępnych na rynku i dodatkowo nawilża dłonie. Pozdrawiam
   1 / 1   

Księgarnia Militarna Poleca KRAVMAGA


LUBLINIEC.PL Cicho i skutecznie Tajemnice najstarszej jednostki specjalnej Wojska Polskiego Przygotowani przetrwają Sztuczki survivalowe
lubieniec przygotowani-przetrwaja balistyka-dla-snajperow
To nie tylko wznowienie książki, ale także akcja CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu) byłych żołnierzy tej formacji, którzy obecnie świadczą usługi z zakresu bezpieczeństwa. To oni przekonali autora do uzupełnienia i wznowienia książki LUBLINIEC.PL (...)
zobacz więcej »
Bądź przygotowany. Chroń swoją rodzinę i przetrwaj! Nieujarzmiona natura, atak terrorystyczny albo zwykłe zdarzenie losowe mogą sprawić, że nasz świat skomplikowanych zależności zacznie się rozpadać (...)
zobacz więcej »
To nie tylko książka, ale stworzone z pasją narzędzie przetrwania. ToolBook zawiera: lusterko sygnałowe, soczewkę Frasnela, linijkę, zegar słoneczny, znaczniki trasy, podpałkę oraz praktyczną wiedzę, jak przetrwać (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Politechnika Opolska rozpoczyna współpracę z SPKP Opole

Operatorzy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Opola będą głównymi partnerami otwieranego na Politechnice Opolskiej kierunku sport i bezpieczeństwo.

Aktualny numer

6/2021
SPECIAL OPS 6/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Master of protection
  • - Bicykle dla specjalsa?
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl