Kalifornijska First Tactical to stosunkowo młoda marka, ale szybko podbijająca rynek „taktyczny” dzięki kompleksowej ofercie przemyślanych i dopracowanych produktów, tworzonych pod okiem jednego z najbardziej doświadczonych specjalistów w tym biznesie.
Dan Costa, bo o nim mowa, był ojcem światowego sukcesu słynnej amerykańskiej marki 5.11 Tactical, obejmującej olbrzymi asortyment odzieży oraz wyposażenia taktycznego dla służb mundurowych Law Enforcement, ochroniarzy, żołnierzy i strzelców, na którym wzorowały się dziesiątki innych producentów. W 2007 r. rozstał się z tą firmą, ale 1 kwietnia 2015 r. powrócił do branży, zakładając nową First Tactical, z linią odzieży dla funkcjonariuszy, strażaków i ratowników, a także kilkoma wzorami obuwia, różnego rodzaju toreb, plecaków, pasów, po latarki i noże składane.
Czytaj też: Plecak taktyczny, turystyczny czy ekspedycyjny - on będzie pierwszym twoim towarzyszem wyprawy >>>
W 2017 r. Dan Costa doprowadził do jej połączenia ze znanym amerykańskim producentem osłon balistycznych Point Blank Enterprises o światowym zasięgu, nie tylko rozszerzając ofertę handlową, ale także planując zintegrowanie działań obu spółek, by zaproponować wyroby jeszcze nieznane na rynku taktycznym. Lata doświadczeń i kontakty Costy ułatwiają pozyskiwanie do projektów marki First Tactical najodpowiedniejszych materiałów wysokiej jakości, a w procesie ich tworzenia standardem jest wymagające testowanie prototypów w realnych warunkach i obciążeniach oraz zasięganie opinii z kręgów potencjalnych odbiorców służbowych, wykorzystywanych do doskonalenia finalnych wersji. To daje gwarancję, że rzeczy oferowane przez spółkę z Modesto cechuje profesjonalny charakter i wykonanie oraz przemyślane rozwiązania.
Po udanym jednoszelkowym modelu Crosshatch i serii plecaków Specialist z systemem modularnego montażu dodatkowych elementów w standardzie MOLLE/PALLS (Pouch Attachment Ladder System) firma First Tactical wprowadziła nową linię Tactix, w której zastąpiono go nowoczesnymi „slotami”, wycinanymi laserowo w zewnętrznej warstwie laminatu metodą Lynx laser cut. Kompatybilny z MOLLE, reklamowany jest jako o 20 procent lżejszy, a przy tym o taką samą wartość mocniejszy niż w przypadku naszywanych taśm 2,5 cm. Co ciekawe, wycięcia nie są nawet wzmocnione na brzegach poziomymi przeszyciami, a jednak sprawiają wrażenie bardzo solidnych. Ich wytrzymałość musiałoby potwierdzić dopiero długotrwałe, stosunkowo brutalne traktowanie, ale już po mniej intensywnym widać, że jakość użytego materiału i precyzja cięcia rokują o wiele wyższą niż w przypadku produktów niektórych firm, które zbyt optymistycznie skorzystały jakiś czas temu z tej nowatorskiej metody np. w słabszych poszyciach swych plate-carrierów.
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera! |
[wyposażenie indywidualne,plecaki,plecaki taktyczne]