V2.0 to jeszcze mocniejsza odmiana poprzedniczki z 2014 r., o znacząco zwiększonym czasie pracy, a także zasięgu i strumieniu światła, dodatkowo zaopatrzona we wskaźnik poziomu naładowania baterii i metalowy przełącznik trybów świecenia zamiast gumowego, podobnie jak we wcześniejszej odmianie taktycznej PD35 Tac.
Gabarytowo należy do klasy kompaktowych latarek EDC (ang. Everyday carry), tj. do codziennego noszenia przy sobie – przy długości poniżej 14 cm oraz średnicy korpusu 23 mm i głowicy 25,4 mm, niemal kieszonkowych.
- Niewielka masa to efekt zastosowania do budowy klasycznie walcokształtnego korpusu oraz głowicy z lekkiego i wytrzymałego duraluminium 6061 (Premium III) o wysokiej wytrzymałości i odporności na utlenianie, typowego w nowoczesnych latarkach, zwłaszcza o przeznaczeniu służbowym.
- Elementy obudowy poddano twardemu anodowaniu HAIII, nadając im czarne pokrycie odporne na ścieranie i rysowanie.
- Użyty materiał, kolor i nowoczesna stylistyka nadają PD35 V2.0 charakter standardu militarnego.
Czytaj też: Oślepiający Fenix TK 20R >>>
Nie trzeba specjalnej wiedzy technicznej, żeby dostrzec i docenić bardzo precyzyjne wykonanie na obrabiarkach CNC i wykończenie zarówno wszystkich powierzchni i żłobień zewnętrznych, jak i gwintów.
- Kratkowana powierzchnia „antypoślizgowa” środkowej części korpusu wraz z dodatkowymi żłobieniami na różnych odcinkach zapewniają dobrą przyczepność i pewne uchwycenie dłonią.
- Płaskie ścięcia na pierścieniowym pogrubieniu na środkowej części głowicy zapobiegają niekontrolowanemu toczeniu się latarki po płaskich powierzchniach. Na pierścieniu tym umieszczony jest przycisk służący do zmiany trybów świecenia, o którym w dalszej części.
- Dodatkowy „hamulec” przed toczeniem stanowi podłużny metalowy klips do unieruchamiania latarki w kieszeni lub pokrowcu, który otrzymujemy w komplecie już założony, ale można go łatwo odłączyć.
- Tylna część korpusu to typowe zakręcane zamknięcie przedziału na baterie (uszczelnione wewnątrz gumowym o-ringiem z optymalnej wielkości włącznikiem z kratkowanej gumy od tyłu – dwie zapasowe uszczelki i gumka włącznika w komplecie. Chronią go dwa boczne występy z otworami dla „smyczy” lub linki, nie na tyle jednak długie, by zapobiegły aktywacji przy oparciu tylnego zakończenia latarki o jakąś powierzchnię.
- Głowica o średnicy niewykraczającej ponad średnicę wspominanego pierścienia i obwód korpusu z klipsem mają płaskie ścięcie bez koronki, jaką stosuje się w wielu modelach taktycznych, w tym w PD35 Tac. A szkoda, bo dodaje ona „bojowego” charakteru oraz chroni przez przegrzaniem soczewki i źródła światła w przypadku postawienia włączonej latarki na czymś w pionie, soczewką w dół.
- Konstrukcja PD35 V2.0 według producenta wytrzymuje bezproblemowo upadki z wysokości 1 m na twarde podłoże. Spełnia też normę IP-68, czyli jest szczelna na kurz i wytrzymuje całkowite, ciągłe zanurzenie w wodzie na głębokość do 2 m.
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera! |
[wyposażenie indywidualne,latarki,latarka,oświetlenie,fenix,fenixlight limited]