SNAJPER - Ukryta broń dowódców. Zasady i techniki działania

 Redakcja  /  12-07-2011
SNAJPER - Ukryta broń dowódców. Zasady i techniki działania
SNAJPER - Ukryta broń dowódców. Zasady i techniki działania

Dopiero od 2001 r. zaczęły pojawiać się, mniej lub bardziej szczegółowe, przedruki pozycji z popularnej literatury zachodniej, uzupełnione kilkoma tytułami M. Czerwińskiego. Na tym tle pojawienie się nowej książki o pracy snajperów na pewno trzeba przywitać z zadowoleniem, tym bardziej że autor – jako były specjalista Cyklu Taktyki Wydziału Dydaktycznego w poznańskim Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, zajmujący się m.in. szkoleniem strzelców wyborowych, absolwent, a następnie instruktor kursów taktyczno-wytrzymałościowych dla dowódców pododdziałów rozpoznawczych pk. „Patrol” – zna poruszany temat także z własnych doświadczeń.

Sama książka ma jednak w większości charakter zbioru suchych informacji, w stylu amerykańskiej instrukcji FM23-10 (Sniper Training), na której w dużej części dokładnie bazuje, choć w odróżnieniu od niej skupia się wyłącznie na zasadach i technikach działania snajperów w różnych warunkach, pomijając szczegóły dotyczące uzbrojenia i samego strzelania. Brak w wielu miejscach osobistych komentarzy praktyka i wynikający z tego raczej konspektowy, niż popularny przekaz, zrekompensuje za to czytelnikowi typowo wojskowe uporządkowanie dużej części podstawowych informacji na temat działań zespołów snajperskich. Taka forma przyniosła pierwszy współczesny polski podręcznik snajperski, który wraz z lekturą „Ilustrowanego podręcznika strzelca wyborowego” Marka Spicera oraz informacjami o broni i technikach strzeleckich może stanowić wyczerpujące źródło wiedzy o pracy snajperów.

Książkę można kupić w Księgarni Militarnej >>

O autorze:
RAFAŁ KUBIŃSKI – st. chor. rez. służbę zakończył na stanowisku specjalisty Cyklu Taktyki Wydziału Dydaktycznego w Poznańskim Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. Szkolił m.in. kandydatów na podoficerów i oficerów na potrzeby wojsk lądowych oraz żołnierzy wyjeżdżających na misję poza granicami kraju, m.in. do Iraku i Afganistanu, oraz strzelców wyborowych przygotowujących się do misji w Kosowie i Czadzie. Ukończył z certyfikatem elitarny kurs taktyczno-wytrzymałościowy dla dowódców pododdziałów rozpoznawczych. W zakresie taktyki działania – szkolony na kursach przez byłych żołnierzy jednostki specjalnej GROM, funkcjonariuszy straży granicznej, policji antyterrorystycznej oraz wydziału realizacyjnego byłego UOP.

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  1

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Wybierz najlepszy pakiet ratunkowy dla czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca KRAVMAGA


LUBLINIEC.PL Cicho i skutecznie Tajemnice najstarszej jednostki specjalnej Wojska Polskiego Przygotowani przetrwają Sztuczki survivalowe
lubieniec przygotowani-przetrwaja balistyka-dla-snajperow
To nie tylko wznowienie książki, ale także akcja CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu) byłych żołnierzy tej formacji, którzy obecnie świadczą usługi z zakresu bezpieczeństwa. To oni przekonali autora do uzupełnienia i wznowienia książki LUBLINIEC.PL (...)
zobacz więcej »
Bądź przygotowany. Chroń swoją rodzinę i przetrwaj! Nieujarzmiona natura, atak terrorystyczny albo zwykłe zdarzenie losowe mogą sprawić, że nasz świat skomplikowanych zależności zacznie się rozpadać (...)
zobacz więcej »
To nie tylko książka, ale stworzone z pasją narzędzie przetrwania. ToolBook zawiera: lusterko sygnałowe, soczewkę Frasnela, linijkę, zegar słoneczny, znaczniki trasy, podpałkę oraz praktyczną wiedzę, jak przetrwać (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Ćwiczenia sił specjalnych pk. Black Swan 2022

W czwartek 12 maja w bazie lotniczej Szolnok, położonej w środkowych Węgrzech zakończyły się międzynarodowe ćwiczenia sił specjalnych Black Swan 2022. W ćwiczeniach organizowanych przez NATO...

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl