Końcowe przygotowania polskich służb do EURO 2012

 MD  /  26-05-2012

Finały Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 już za kilka dni. Polskie służby odpowiedzialne za zabezpieczenie tej imprezy kończą ostatnie przygotowania.

W Komendzie Głównej Policji podpisane zostało polsko-hiszpańskie porozumienie w sprawie współpracy oraz wymiany informacji w związku z powyższym turniejem.

Na mocy porozumienia grupa kilkunastu policjantów z Hiszpanii zostanie oddelegowana do służby na terenie Polski na czas mistrzostw. Policjanci hiszpańscy będą służyć pomocą swoim kolegom z Polski w wymianie informacji na temat osób objętych zakazem stadionowym, bezpieczeństwa kibiców hiszpańskich na terenienaszego kraju oraz w innych kwestiach dotyczących sprawnego przebiegu piłkarskiego turnieju.

Umowę podpisali Komendant Główny Policji nadinspektor Marek Działoszyński oraz Dyrektor Generalny Policji Hiszpańskiej pan Ignacio Cosido Gutierrez.

Także Straż Graniczna finalizuje swoje przygotowania do zbliżającej się imprezy sportowej.

Wczoraj, w komendzie Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej w Kłodzku, odbyło się spotkanie przedstawicieli Służby Granicznej oraz czeskiej Policji.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

W trakcie spotkania omówione zostały wspólne polsko-czeskie przedsięwzięcia dotyczące przywrócenia kontroli granicznej między 4 czerwca a 1 lipca 2012roku. Rozmawiano także na temat wspólnych polsko-czeskich patroli i wymianie informacji. Koordynatorem wymiany informacji i działań Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej w tym okresie będzie Wspólna Placówka w Kudowie – Słonem.

W czasie rozmów stronę Polską reprezentowali m.in. : Dyrektor Zarządu Granicznego KGSG ppłk SG Piotr Patla oraz Zastępca Komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej w Kłodzku ppłk SG Małgorzata Sakaluk, ze strony czeskich służb udział wzięli: Zastępca Dyrektora Zarządu Służby ds. Cudzoziemców plk.Ing Vacek Miloś.

źródło: policja.pl, straż graniczna

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


 Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych » 

 Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w mundurze komandosa »
buty taktyczne

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


Jakie możliwości daje Ci szybka wymiana szkieł balistycznych »
okulary balistyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Wspólne szkolenie JWK z GOPR

W ostatnich dniach odbyło się wspólne szkolenie naszych żołnierzy z K9 wraz z Podkomisją Psów Ratowniczych GOPR, w miejscach idealnym do ćwiczeń – w kopalni węgla kamiennego, kopalni uranu oraz...

Aktualny numer

4/2021
SPECIAL OPS 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - GEI - Obrońcy Katalonii
  • - Macedońskie Wilki
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl