Polska: Policjanci ćwiczyli przed Euro 2012

Sebastian Miernik  /  20-04-2012

Im bliżej do Euro 2012, tym coraz intensywniej przygotowują się do tej imprezy odpowiednie służby, na czele z Policją. Większość tych przedsięwzięć skupia się na doskonaleniu umiejętności odbijania zakładników oraz tłumieniu agresywnych grup kibiców. Kolejne, trwające dwa dni, ćwiczenia „Bezpieczeństwo obiektów cywilnych oraz wojskowych w trakcie imprez masowych w kontekście zagrożeń terrorystycznych” obejmowały między innymi desant policyjnych antyterrorystów ze śmigłowca. Ćwiczenia odbyły się w dniach 12-13 kwietnia 2012 r.

Zajęcia podczas pierwszego dnia szkoleniowego odbyły się w Laboratorium Kryminalistycznym KWP zs. w Radomiu, w ramach których policjanci zapoznali się z najnowszymi trendami w walce z terroryzmem. Wśród wykładowców byli eksperci Laboratorium Kryminalistycznego KSP w Warszawie, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Collegium Civitas Centrum Badań nad Terroryzmem oraz uczelni wyższych. Prelegenci omawiali m.in. zagadnienia związane z działaniem techników kryminalistyki na miejscu zdarzeń.

W drugim dniu szkoleniowym, który odbył się na terenie Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, uczestnikami ćwiczeń byli eksperci pirotechnicy CBŚ KGP, KSP, funkcjonariusze pododdziałów AT z Radomia i Kielc oraz technicy kryminalistyki z Mazowsza. Wśród obserwatorów były osoby zajmujące się na co dzień problematyką terroryzmu.

Scenariusz ćwiczenia zakładał napad nieznanych osób na grupę wartowników pilnujących lotniska. Napastnicy po podłożeniu ładunku wybuchowego i jego detonacji próbują uciec z lotniska samolotem wojskowym. Na miejsce incydentu skierowano funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej oraz pododdziałów AT z Radomia i Kielc oraz policyjnych negocjatorów. Po fiasku negocjacji terroryści próbują uciec z terenu lotniska, uprowadzając zakładników. Po zorganizowaniu zasadzki, w której do desantu antyterrorystów użyto policyjnego śmigłowca, ucieczka napastników kończy się ich pojmaniem i odbiciem przetrzymywanych zakładników.

Dwudniowe wykłady i ćwiczenia zostały zorganizowane przez Wydział Kryminalny i Sztab Policji KWP zs. w Radomiu przy wsparciu Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Collegium Civitas Centrum Badań nad Terroryzmem oraz Prezydenta Miasta Radomia, który objął dwudniowe ćwiczenia honorowym patronatem.

Źródło: www.policja.pl

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  6

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


 Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych » 

 Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w mundurze komandosa »
buty taktyczne

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


Jakie możliwości daje Ci szybka wymiana szkieł balistycznych »
okulary balistyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Byli komandosi szkolą instruktorów 16 DBOT

Kolejna grupa żołnierzy 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, rozpoczęła intensywny kurs instruktorsko-metodyczny pod okiem byłych komandosów z jednostek Wojsk Specjalnych. Na obiektach...

Aktualny numer

4/2021
SPECIAL OPS 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - GEI - Obrońcy Katalonii
  • - Macedońskie Wilki
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl