Międzynarodowe szkolenia funkcjonariuszy w ramach Agencji Frontex

 MD  /  03-04-2012

W dniu 30 marca w niemieckiej Lubece oraz w Bukareszcie odbyły się szkolenia funkcjonariuszy służb granicznych oraz ekspertów z formacji policyjno-granicznych.    W obydwu brali udział reprezentanci polskiej Straży Granicznej.

W Lubece w Akademii Partnerskiej Frontex opracowywano wspólny program szkolen dla trenerów pt. „Training for Schengen Evaluators. Train the Trainer – Development meeting”. Uczestnicy przeanalizowali proces naboru, oceny i szkoleń dla przyszłych kandydatów. Zostały stworzone wspólne ramy szkoleniowe dla trenerów Agencji Frontex. 

Polska strona reprezentowana była przez przedstawicieli Zakładu Humanistycznego i Wydziału Zabezpieczenia Szkolenia Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie.

Natomiast w Bukareszcie, na terenie Akademii Policji, odbyło się drugie posiedzenie ekspertów z formacji policyjno-granicznych. Ze strony polskiej uczestniczyli w nim przedstawiciele Centralnego Ośrodka Szkolenia SG w Koszalinie oraz Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Kontynuowano prace mające na celu stworzenie wspólnej europejskiej platformy do minimów programowych, obejmujących kształcenie funkcjonariuszy Straży Granicznej zgodnie z procesem Bolońskim/Kopenhaskim.

Dokonano analizy projektu Sektorowych Ram Kwalifikacji oraz umiejętności i kompetencje, które uczący się funkcjonariusz SG powinien posiadać po zakończeniu edukacji.
Narzędzie to pozwala porównywać kwalifikacje zdobyte przez funkcjonariuszy chroniących granice państwowe i ich poziom w państwach unijnych. Zapewnia również przenoszenie kwalifikacji uzyskanych przez uczących się, zgodnie z praktykami stosowanymi w poszczególnych Państwach Członkowskich UE.

Frontex - Europejska Agencja Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich utworzona w 2004 roku. Agencja ta wzmacnia bezpieczeństwo granic, koordynując działania podjęte przez państwa członkowskie w celu wdrożenia środków wspólnotowych dotyczących zarządzania granicami zewnętrznymi.

Źródło: strona Komendy Głównej Straży Granicznej

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


 Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych » 

 Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w mundurze komandosa »
buty taktyczne

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


Jakie możliwości daje Ci szybka wymiana szkieł balistycznych »
okulary balistyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

4/2021
SPECIAL OPS 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - GEI - Obrońcy Katalonii
  • - Macedońskie Wilki
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl