Spotkanie polskich i niemieckich służb dotyczące przygotowań do EURO 2012

 MD  /  29-03-2012

W Poznaniu, w dniach 27 i 28 marca , odbyła się narada przedstawicieli polskich i niemieckich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na kolei podczas EURO 2012.

Finały Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012, to nie tylko sprawa Polski i Ukrainy- gospodarzy imprezy. Aby zapewnić prawidłowy i bezpieczny przebieg imprezy należy podjąć szeroko zakrojone wspólne działania służb z wielu europejskich państw. Doskonale wiedzą o tym służby państw organizujących tę imprezę. Od dłuższego czasu możemy dowiedzieć się o spotkaniach przedstawicieli różnych służb naszego kraju ze swymi odpowiednikami za granicą. Spotkanie te maja służyć wymianie doświadczeń, informacji, podejmowani wspólnych przedsięwzięć na rzecz bezpieczeństwa.

Temu celowi służyło też spotkanie w poznańskiej siedzibie Straży Ochrony Kolei. Przedstawiciele służb z Niemiec i Polski rozmawiali o bezpieczeństwie podróżnych oraz kibiców na szlakach kolejowych w trakcie trwania EURO 2012, a także o daleko posuniętej współpracy odpowiedzialnych za nie służb.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

W naradzie udział wzięli: Komendant Główny Straży Ochrony Kolei dr inż. Józef Hałyk, Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Michał Kogut, Oficer Łącznikowy SG w Niemczech ppłk SG Ryszard Szczepura, przedstawiciele Komendy Głównej Straży Granicznej, Komendanci Placówek Straży Granicznej w Poznaniu i Świecku, przedstawiciele Policji Federalnej Niemiec, poznańskiej Policji, Polskich Linii Kolejowych, Niemieckich Linii Kolejowych oraz Komendanci SOK z Poznania, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry.

Spotkanie powinno zaowocować dobrą współpracą wymienionych służb nie tylko w czasie EURO 2012 ale także w następnych latach.

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Pojazdy elektryczne na niedostępne tereny »

Latarka odporna na wszytko? Przekonaj się »

pojazd elektryczny
latarka na broń

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych »

Latarka odporna na wszytko? Przekonaj się »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w uzbrojeniu komandosa »
uzbrojenie

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


 Co sprawia, że ten filtr do wody jest wyjątkowy »

filtry do wody

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

3 miesiące operacji #SilneWsparcie

Minęło 90 dni jak żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej prowadzą operacją pk. „Silne Wsparcie”. „Lokalizuj – Izoluj – Zabezpiecz – Przekaż” to działania mające na celu wsparcie Straży Granicznej...

Aktualny numer

5/2021
SPECIAL OPS 5/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - „Born to fight” MD 530F Cayuse Warrior
  • - Skuteczni razem
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl