Afganistan: polscy żołnierze odznaczeni medalami za służbę w ramach ISAF

 MD  /  25-03-2012

W bazie Giro,  w prowincji Ghazni odbyła się uroczystość uhonorowania polskich żołnierzy medalami i pamiątkowymi odznakami za poświęcenie i zaangażowanie w ramach misji ISAF. Dekoracji dokonał Dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie gen. Brygady Piotr Błazeusz.

Wyróżniający się w służbie polscy żołnierze, działający w ramach X zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego  w ramach misji stabilizacyjnej w Afganistanie, otrzymali medale NONARTICLE 5 ISAF oraz pamiątkowe odznaki ISAF (ISAF – Międzynarodowe Siły Wsparcia Bezpieczeństwa).

Generał Błazeusz podziękował żołnierzom za szczególne zaangażowanie oraz poświęcenie w realizacji działań na rzecz sił koalicyjnych i społeczeństwa afgańskiego. Podkreślił profesjonalizm w działaniach wszystkich żołnierzy służących w ramach  X zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego ISAF w Afganistanie. Szczególnie ciepło podziękował odznaczonym i wyróżnionym żołnierzom.

Wśród odznaczonych znalazła się także kobieta – dowódca plutonu – ppor. Ewa Arciszewska, której gen. Błazeusz wręczając wyróżnienie, powiedział: - Byłaś jedyną kobietą, której powierzyłem dowodzenie plutonem. Nie miałem wątpliwości, że sobie poradzisz. Nie zawiodłaś mnie.

Wszystkim kończącym służbę w ramach kolejnej zmiany podziękowania złożył także dowódca bazy "Giro",  kpt. Adam Fuk.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Główne zadania żołnierzy z Giro to między innymi: zapewnienie bezpieczeństwa miejscowej ludności, wspieranie gubernatora prowincji i lokalnych władz oraz prowadzenie działań o charakterze humanitarnym – doraźnych akcji pomocowych i projektów na rzecz rozwoju dystryktu. Żołnierze z bazy Giro inicjują i koordynują także przedsięwzięcia o znaczeniu strategicznym  dla rozwoju dystryktu.

W czasie uroczystości mjr Roy Rogers - dowódca amerykańskiego komponentu stacjonującego w Giro, wręczył listy gratulacyjne trzem polskim żołnierzom za wyjątkowe zaangażowanie we współpracę z komponentem.

Po uroczystości gen. bryg. Piotr Błazeusz odbył rozmowę z dowódcą bazy Giro kpt. Adamem Funkiem na temat bieżącego funkcjonowania bazy. Była także okazja do obejrzenia nowych obiektów na terenie bazy, które zostały wyremontowane po zniszczeniach spowodowanych trudną afgańską zimą.

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Wybierz najlepszy pakiet ratunkowy dla czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Ćwiczenia sił specjalnych pk. Black Swan 2022

W czwartek 12 maja w bazie lotniczej Szolnok, położonej w środkowych Węgrzech zakończyły się międzynarodowe ćwiczenia sił specjalnych Black Swan 2022. W ćwiczeniach organizowanych przez NATO...

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl