Polska: Ćwiczenia przed Euro 2012

Sebastian Miernik  /  16-03-2012

W ramach programu Komisji Europejskiej „Zapobieganie, gotowość i zarządzanie skutkami terroryzmu i innymi rodzajami ryzyka dla bezpieczeństwa” Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie realizuje projekt „Terroryzm – Policja – Bezpieczeństwo – Euro 2012”, którego celem jest przede wszystkim podniesienie poziomu wiedzy uczestników projektu w zakresie zapobiegania i zarządzania skutkami ataków terrorystycznych, jak również usprawnienie praktycznych umiejętności związanych z zastosowaniem jednostek specjalnych policji. Jest to doskonała okazja do wymiany doświadczeń między uczestnikami działań.

Scenariusz ćwiczeń był następujący:

W trakcie przejazdu przez Zamość autokar, którym podróżuje grupa kibiców, zostaje zatrzymany przez zamaskowanych napastników. Sprawcy uzbrojeni są w broń palną. Podczas napadu dwóch kibiców zostaje rannych. Napastnicy przejmują autobus i przetrzymują podróżnych jako zakładników. Przypadkowy świadek o zajściu informuje dyżurnego zamojskiej policji. Ten czarny scenariusz to na szczęście założenia do ćwiczeń dowódczo – sztabowych, które realizowane są w Zamościu. Ćwiczenia praktyczne rozpoczęły się dzisiaj o godz. 11:00 przy ul. Męczenników Rotundy w Zamościu.

W ćwiczeniach, które rozpoczęły się na terenie Zamościa 12.03.2012 r. i potrwają do 17.03.2012 r., udział bierze 250 uczestników – w tym przedstawiciele policji hiszpańskiej, niemieckiej, ukraińskiej i litewskiej. Scenariusz działań przewiduje sytuację związaną z zamachem terrorystycznym na autobus, którym podróżuje grupa niemieckich kibiców jadących na mecz pomiędzy narodowymi drużynami Niemiec i Hiszpanii. Napastnicy są uzbrojeni. Podczas ataku ranią dwóch kibiców. Sprawcy przejmują autokar i przetrzymują podróżnych jako zakładników. Przypadkowy świadek zajścia informuje o zdarzeniu dyżurnego zamojskiej policji.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Przedsięwzięcie daje możliwość doskonalenia umiejętności w specyficznych i trudnych warunkach. To również doskonała okazja do wypracowania umiejętności współdziałania z policjantami z innych jednostek w kraju i za granicą, jak również możliwość wzajemnej wymiany doświadczeń. Ćwiczenia rozpoczęły się o godz. 11:00 przy ul. Męczenników Rotundy w Zamościu.

Całość przedsięwzięcia prowadzona jest pod bacznym okiem obserwatorów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, jak i Komendy Głównej Policji. Wnioski i uwagi z przeprowadzonych ćwiczeń stanowić będą natomiast cenny materiał szkoleniowy dla wszystkich uczestników projektu.

Źródło: KWP w Lublinie, www.policja.pl

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


55 litrów na jak długo wystarczy »
 plecak taktyczny

 


Przeczytaj  - Operator 594 »

Wybierz buty odpowiednie do misji specjlnych »

operator

 


W ciemności przyda się pewne źródło zasilania »

 Jak poprawić celność broni » Czym powinny wyróżniać się latarki taktyczne »
broń konserwacja latarka taktyczna

 Uzyskaj licencję Instruktora Sportu Strzeleckiego » Czego nie wiesz o strzelnicach modułowych » 
zasilanie strzelnice modułowe

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Spodnie taktyczne na każdą misję »
latarka czołowa spodnie taktyczne

 


Zegarki taktyczne, z którymi się nie zgubisz »
zegraki taktyczne

 


Ciekawostki z placu broni » Poznaj najlepszego przyjaciela operatora bojowego »
latarka taktyczna

 


Prosty sposób na wzmoznienie celności »
latarki taktyczny

 


05/07/2020

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Operacja HUSYNNE ...TUMAK-20 nie tylko na poligonach

Tumak-20 nabiera tempa. Jednym z epizodów ćwiczenia był szturm na urząd miejski w Orzyszu, w związku z zajęciem budynku przez grupę dywersyjną przeciwnika, i wziętymi w nim zakładnikami.

Aktualny numer

4/2020
SPECIAL OPS 4/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - 30 lat ZW
  • - GOI SOK
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...

Powstanie Warszawskie 2.0, czyli „kotwica” z hashtagiem

Czy było warto? – to pytanie w ostatnich latach rozliczania naszej historii pada bardzo często w kontekście Powstania Warszawskiego. Jednocześnie...wiecej »
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl