Polska: Ćwiczenia przed Euro 2012

Sebastian Miernik  /  16-03-2012

W ramach programu Komisji Europejskiej „Zapobieganie, gotowość i zarządzanie skutkami terroryzmu i innymi rodzajami ryzyka dla bezpieczeństwa” Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie realizuje projekt „Terroryzm – Policja – Bezpieczeństwo – Euro 2012”, którego celem jest przede wszystkim podniesienie poziomu wiedzy uczestników projektu w zakresie zapobiegania i zarządzania skutkami ataków terrorystycznych, jak również usprawnienie praktycznych umiejętności związanych z zastosowaniem jednostek specjalnych policji. Jest to doskonała okazja do wymiany doświadczeń między uczestnikami działań.

Scenariusz ćwiczeń był następujący:

W trakcie przejazdu przez Zamość autokar, którym podróżuje grupa kibiców, zostaje zatrzymany przez zamaskowanych napastników. Sprawcy uzbrojeni są w broń palną. Podczas napadu dwóch kibiców zostaje rannych. Napastnicy przejmują autobus i przetrzymują podróżnych jako zakładników. Przypadkowy świadek o zajściu informuje dyżurnego zamojskiej policji. Ten czarny scenariusz to na szczęście założenia do ćwiczeń dowódczo – sztabowych, które realizowane są w Zamościu. Ćwiczenia praktyczne rozpoczęły się dzisiaj o godz. 11:00 przy ul. Męczenników Rotundy w Zamościu.

W ćwiczeniach, które rozpoczęły się na terenie Zamościa 12.03.2012 r. i potrwają do 17.03.2012 r., udział bierze 250 uczestników – w tym przedstawiciele policji hiszpańskiej, niemieckiej, ukraińskiej i litewskiej. Scenariusz działań przewiduje sytuację związaną z zamachem terrorystycznym na autobus, którym podróżuje grupa niemieckich kibiców jadących na mecz pomiędzy narodowymi drużynami Niemiec i Hiszpanii. Napastnicy są uzbrojeni. Podczas ataku ranią dwóch kibiców. Sprawcy przejmują autokar i przetrzymują podróżnych jako zakładników. Przypadkowy świadek zajścia informuje o zdarzeniu dyżurnego zamojskiej policji.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Przedsięwzięcie daje możliwość doskonalenia umiejętności w specyficznych i trudnych warunkach. To również doskonała okazja do wypracowania umiejętności współdziałania z policjantami z innych jednostek w kraju i za granicą, jak również możliwość wzajemnej wymiany doświadczeń. Ćwiczenia rozpoczęły się o godz. 11:00 przy ul. Męczenników Rotundy w Zamościu.

Całość przedsięwzięcia prowadzona jest pod bacznym okiem obserwatorów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, jak i Komendy Głównej Policji. Wnioski i uwagi z przeprowadzonych ćwiczeń stanowić będą natomiast cenny materiał szkoleniowy dla wszystkich uczestników projektu.

Źródło: KWP w Lublinie, www.policja.pl

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


 Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych » 

 Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w mundurze komandosa »
buty taktyczne

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


Jakie możliwości daje Ci szybka wymiana szkieł balistycznych »
okulary balistyczne

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »
kursy strzeleń
05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

4/2021
SPECIAL OPS 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - GEI - Obrońcy Katalonii
  • - Macedońskie Wilki
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl