Kosowo: Medale dla policjantów za misję w Kosowie

 MD  /  14-02-2012  /  1

Już XIX zmiana polskiego kontyngentu policyjnego odbywa swoją misję stabilizacyjną w Kosowie.

W związku z trwającą Misją Unii Europejskiej (EULEX)  odbyła się tzw. Medal Parada Polskiego Kontyngentu Policyjnego. Najlepsi funkcjonariusze i funkcjonariuszki XIX zmiany Jednostki Specjalnej Polskiej Policji zostali odznaczeni medalami za służbę dla pokoju, nagrodami rzeczowymi oraz pochwałami  za wzorową i nienaganną służbę poza granicami kraju,  przez Komendanta Głównego Policji.

W uroczystość, która odbyła się w Bazie Włoskich Carabinieri w Prisztinie – stolicy Kosowa w dniu 10 lutego 2012 roku, uczestniczyli przedstawiciele Komendy Głównej Policji na czele z I Zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinspektorem Krzysztofem Gajewskim.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Misję Unii Europejskiej w Kosowie – EULEX Kosowo, utworzono na podstawie dokumentu Rady Unii Europejskiej - "Wspólne Działanie Rady 2008/124/WPZiB z dnia 04 lutego 2008r. w sprawie misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności w Kosowie, EULEX KOSOWO".

Misja EULEX dotyczy zadań mających na celu utrzymanie praworządności w tym rejonie Europy. Uchwałą Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej nr 255/2008r z dnia 02.12.2008r utworzyła i skierowała do służby na terenie Kosowa- Polski Kontyngent Policyjny Misji Unii Europejskiej EULEX Kosowo.

Zobacz także: KFOR Kosowo – Kosovo Force - siły międzynarodowe pod auspicjami NATO, działające na terenie Kosowa >>

Misja EULEX dotyczy zadań mających na celu utrzymanie praworządności w tym rejonie Europy oraz działa w zakresie rozwijania i wzmacniania wieloetnicznych policji i sądownictwa. Polski Kontyngent Policyjny Misji Unii Europejskiej EULEX Kosowo stanowi Jednostka Specjalna Polskiej Policji (JSPP) oraz 8 ekspertów policyjnych.

Źródło: policja.pl

Komentarze

1
maxim / 16-02-2012, 18:21
Pozdrowienia dla wszystkich misjonarzy UNMIK i EULEX Kosovo: byłych, obecnych i przyszłych!!!
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Wybierz najlepszy pakiet ratunkowy dla czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Ćwiczenia sił specjalnych pk. Black Swan 2022

W czwartek 12 maja w bazie lotniczej Szolnok, położonej w środkowych Węgrzech zakończyły się międzynarodowe ćwiczenia sił specjalnych Black Swan 2022. W ćwiczeniach organizowanych przez NATO...

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl