Francja: Zlikwidowano ugrupowanie podejrzane o rekrutację terrorystów

 MD  /  26-01-2012

Różne są sposoby rekrutacji osób do organizacji terrorystycznych. Jednym z nich jak się okazuje może być internet.

Wg francuskiej policji, jedna z islamskich organizacji o nazwie „Forsane Alizza” , właśnie w ten sposób rekrutowała w swoje szeregi bojowników.  Grupa ta została zlikwidowana na terenie Francji. Jednocześnie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Francji ogłosiło, że wydalono z tego państwa jednego z radykalnych imamów Mohammeda Achamlane. Taką informację  przekazał francuskim mediom minister spraw wewnętrznych Claude Gueant na konferencji 24 stycznia 2012 r. Według ministra „niedopuszczalną rzeczą jest, żeby jakaś grupka formowała we Francji osoby do walki zbrojnej”. Na stronie internetowej organizacji znajdowały się  ogłoszenia o rekrutacji nowych członków, mówiące że „potrzebuje wszelkiego rodzaju kompetentnych osób, ale przede wszystkim żołnierzy”.
                                                                  
Na podstawie informacji AFP uzyskanych ze źródeł policyjnych grupa „Forsane Alizza” została założona w 2010 roku. Nie jest znana dokładna liczba członków tej organizacji. Wg źródeł policyjnych obecnie liczy ona niewielu członków, natomiast ich przywódca utrzymuje, że organizacja liczy „wiele setek osób” – zapewne jest to element walki propagandowej. Jednocześnie, w wypowiedzi udzielone AFP Achamlane zaprzeczył, że jego formacja ma agresywne zamiary. Oskarżenia pod adresem swojej organizacji określił on jako "czyste oszczerstwo".

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!


Francja od kilku lat boryka się z problemami dotyczącymi radykalnych islamistów. Członkowie wymienionej grupy, wg AFP, w lipcu 2010 roku wzywali Francuzów do bojkotu restauracji Mc Donalda. Członkowie tej organizacji uważają Mc Donalda za koncern będący na usługach Izraela – wroga islamistów. Achmalane został skazany przez francuski sąd na karę więzienia w zawieszeniu. We Francji żyje bardzo duża grupa muzułmanów, przede wszystkim przybyszy z byłych kolonii francuskich. Znaczna część z nich nie potrafiła się zasymilować lub nie miała takiej możliwości, a wielu młodych ludzi brało udział w licznych zamieszkach m.in. w Paryżu.

Podobnie po wprowadzeniu zakazu noszenia na terenie Francji burek i nikabów, „Forsane Alizza” publicznie wzywała do spalenia tekstu francuskiego prawa karnego. Członkowie grupy twierdzili, że „żaden wers (tego dokumentu) nie chroni muzułmanów".

Także inni imamowie  przysparzają kłopotów francuskiemu państwu. Zgodnie z zapowiedzią ministra spraw wewnętrznych Gueanta z Francji wydalony ma  zostać  imam z Paryża Mohammed Hammami pochodzący z Tunezji, za : „podżegania do nienawiści, głoszenie skrajnie antysemickich wypowiedzi i za wzywanie do wychłostania na śmierć kobiety, która popełniła cudzołóstwo".

Zgodnie ze statystykami przedstawionymi przez francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych, w ciągu ostatnich 10 lat deportowano z tego kraju ogółem 146 islamistów, w tym 34 imamów.

Źródło: PAP, New York Times

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Gdy ciemność nie jest Twoim sprzymierzeńcem » Wypróbuj smar do ruchomej części broni »
zasilanie smar do pielęgnacji broni

 


Cieszą się popularnością na całym świecice! Dlaczego? »

 


Bluza taktyczna w roli głównej - obejrzyj film z jej udziałem » Czego nie wiesz o binokularze noktowizyjnym »
bluza taktyczna gogle balistyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »

 


Jaką broń wybierają strzelcy wyborowi » Nie strać celu mimo ciemności »
bron palna oświetlenie taktyczne

 


Uzyskaj licencję Instruktora Sportu Strzeleckiego  »
kurs strzelecki

 


Namierz cel w ciemoności » Wypatrz swojego wroga z odległości »
hydrauliczny wyważacz

Spodnie taktyczne - zachowaj swobodę w najtrudniejszej sytuacji »
spodnie taktyczne

 


Nie daj się zaskoczyć w ciemności » Spodnie taktyczne na każdą misję »
latarka czołowa bluza taktyczna

 

Na czym polega specyfika komunikacji w wojsku »

 


Sprzęt do wspinaczki, który zapewni maksimum swobody i bezpieczeństwa » Dobierz wyposażenie na miarę czasów  »
latarki czołowe

 


05/07/2020Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Wsparcie dla SAS

W związku z małą liczbą kandydatów spełniających wysokie wymagania rekrutacyjne brytyjskiego 22. Pułku Special Air Service oraz niemalejącym zaangażowaniem tej formacji w operacje na świecie...

Aktualny numer

2/2020
SPECIAL OPS 2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Ratownictwo taktyczne
  • - XX lat CBŚP
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...

Powstanie Warszawskie 2.0, czyli „kotwica” z hashtagiem

Czy było warto? – to pytanie w ostatnich latach rozliczania naszej historii pada bardzo często w kontekście Powstania Warszawskiego. Jednocześnie...wiecej »
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl