Politechnika Opolska rozpoczyna współpracę z SPKP Opole

Krzysztof  Mątecki  /  17-01-2022
Ćwiczenia operatorów SPKP OPOLE
Ćwiczenia operatorów SPKP OPOLE Fot. SPKP OPOLE

Operatorzy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Opola będą głównymi partnerami otwieranego na Politechnice Opolskiej kierunku sport i bezpieczeństwo.

Kierunek sport i bezpieczeństwo na Politechnice Opolskiej

W czwartek 13 stycznia 2022 r. Komenda Wojewódzka Policji w Opolu podpisała umowę z Politechniką Opolską dotyczącą nowego kierunku kształcenia: sport i bezpieczeństwo. Kierunek ten dedykowany jest dla osób, które chcą podjąć pracę w formacjach mundurowych, w szczególności w jednostkach specjalnych. Program studiów został przygotowany tak, żeby kompleksowo je do tego przygotować.

“Sport i bezpieczeństwo” planowane jako studia pierwszego stopnia, tzw. licencjackie o profilu wybitnie praktycznym. Program studiów nowego kierunku w dużej mierze przewiduje przygotowanie pod kątem sprawnościowym, chodzi tutaj głównie o wytrzymałość, ale także sprawność w rozumieniu przydatności w służbach mundurowych jak np. ratownictwo górskie, strzelectwo sportowe i bojowe, walka wręcz, sporty wodne.

Bazując na opinii przedstawicieli różnych formacji mundurowych w programie studiów Politechnika Opolska ujęła lektoraty dwóch języków obcych: angielskiego lub niemieckiego i rosyjskiego, wykorzystanie nowoczesnych technologii w zwalczaniu przestępczości i terroryzmu, stąd też są przedmioty związane np. z cyberbezpieczeństwem oraz jawnymi i niejawnymi technikami pozyskiwania danych. Dodatkowo program studiów  konsultowany będzie także z Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych w Krakowie, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, Strażą Ochrony Kolei. Głównym partnerem kierunku jest Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Opolu, który wesprze politechnike swoją kadrą realizującą najtrudniejsze akcje kontrterrorytyczne. Przewidziany jest również udział policjantów realizujacych inne zadania np. z pionu prewencji czy kryminalnego.

żródło: wu.po.opole.pl

Przeczytaj także: Skuteczni razem - SPKP z PSP przeciwko zagrożeniom terrorystycznym >>

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

[SPKP, SPKP OPOLE, Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji, Policja, Kontrterroryści]

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

oulary taktyczne

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl