Zawody Taktyczne: Counter - Terrorist Challenge, Poland 2022

Pod patronatem medialnym SPECIAL OPS
Krzysztof  Mątecki  /  13-01-2022
Plakat zawodów  Counter - Terrorist Challenge, Poland 2022
Plakat zawodów Counter - Terrorist Challenge, Poland 2022 Fot. CTCP

23 kwietnia 2022 r. na terenie Ośrodka Szkoleniowo Edukacyjnego-Strzelnicy Playground w Gdyni odbędą się pierwsze w Polsce zawody taktyczne o charakterze kontrterrorystycznym sprawdzające umiejętności operatorów z zakresu taktyki, planowania działań bojowych, działań realizacyjnych i bojowych, strzelań bojowych a także elementów wysokościowych. Celem pomysłodawców zawodów jest organizacja wydarzenia w formule rywalizacji, które będzie w namacalny i angażujący sposób przybliżało etos i wartości właściwe dla funkcjonariuszy i żołnierzy sił specjalnych.

Zawody Kontrterrorystyczne

Organizatorem zawodów jest były funkcjonariusz gdańskiego SPKP, Łukasz Wnęk z Klubu Strzeleckiego Ares Games zaś zawody przeznaczone są dla operatorów Cywilnych, Wojska, Policji, Straży Granicznej, ABW, SKW, SWW, WOT i innych służb, które wyrażą chęć udziału. Scenariusz zawodów zakłada działania bojowe i realizacyjne z wykorzystaniem broni krótkiej i długiej centralnego zapłonu i zestawy konwersyjne UTM.

Celem pomysłodawców zawodów jest organizacja wydarzenia w formule rywalizacji, które będzie w namacalny i angażujący sposób przybliżało etos i wartości właściwe dla funkcjonariuszy i żołnierzy sił specjalnych, popularyzowało postawy proobronne oraz propagowało wiedzę o bezpieczeństwie i operacjach specjalnych. Zawody mają charakter ogólnopolski i są poprzedzone wcześniejszymi kwalifikacjami. Etapem kwalifikacji jest bieg na 3 km. Aby przejść do dalszych etapów zawodów czteroosobowe sekcje biegnące razem muszą wspólnie ukończyć bieg.Pozostałe etapy zawodów obejmują takie konkurencje, jak:- Zjazd na grubej linie desantowej,- Test strzelecki sił specjalnych,- Planowanie działania realizacyjnego, zatrzymanie przestępcy,- Działanie Realizacyjne, zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy,- Planowanie działania realizacyjnego, zatrzymanie pojazdu,- Działanie Realizacyjne, zatrzymanie pojazdu i TC3,- Planowanie działania bojowego-odbicie zakładnika,- Działanie bojowe-odbicie zakładnika,- Działanie Samodzielne Operatora.

Przeczytaj także: Zawody „Best squad” KFOR >>

Każde zadanie będzie musiało być wykonane w określonym przez organizatorów limicie czasu, zaś ocena końcowa dla zespołu będzie warunkowana ocenami cząstkowymi z realizacji poszczególnych zadań strzeleckich. Te przygotowane zostaną według norm przyjętych dla Pododdziałów Kontrterrorystycznych MSWiA i zawierać będą strzelanie zarówno z broni krótkiej jak i z broni długiej.

Wszystkie szczegóły dotyczące zawodów znajdują się na profilu organizatora na facebooku https://www.facebook.com/ZawodyKontrterrorystyczne/

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

[SPKP, CTCP, Zawody, Kontrterroryści, SPKP Gdańsk, Kontrterroryzm]

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

oulary taktyczne

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl