Wspólne ćwiczenia SPKP Rzeszów i rzeszowskiej GI SW

 Redakcja  /  27-08-2021
Fot. Źródło: sw.gov.pl (Fot.: Jarosław Wójtowicz)

W Zakładzie Karnym w Rzeszowie odbyły się wspólne ćwiczenia funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i rzeszowskiej Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej.

Ćwiczenia odbyły się w przeznaczonym do remontu oddziale dla osadzonych niebezpiecznych. Witając uczestników szkolenia zarówno Dyrektor Zakładu Karnego w Rzeszowie – ppłk Krzysztof Kulczycki, jak i Dowódca Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji - nadkom. Mirosław Lenart zaakcentowali korzyści płynące ze współpracy dla obu formacji. Jak podkreślali funkcjonariusze Policji możliwość zrealizowania ćwiczeń w specyficznym środowisku jednostki penitencjarnej to niepowtarzalna okazja do sprawdzenia scenariuszy działań, których nie da się zrealizować, w żadnym innym miejscu.

Dla obu formacji ćwiczenia były szansą do wymiany doświadczeń z dotychczasowej służby. Nie zabrakło w trakcie nich zajęć praktycznych i teoretycznych. Funkcjonariusze Policji zapoznali kolegów z grupy interwencyjnej z przyjętą przez nich taktyką działań w pomieszczeniach opanowanych przez osoby niebezpieczne. Funkcjonariusze rzeszowskiej GISW przedstawili metody pracy stosowane podczas interwencji w oddziałach mieszkalnych jednostek penitencjarnych.

Przeczytaj także: 10 lat GISW >>

Ćwiczenia były również okazją do zapoznania się ze sprzętem stosowanym przez funkcjonariuszy SPKP. Funkcjonariusze GISW mogli między innymi ocenić przydatność urządzeń hydraulicznych do forsowania krat i drzwi. Odbyła się również krótka prezentacja paralizatorów stosowanych przez Policję podczas której kontrterroryści podzielili się własnymi doświadczeniami ze stosowania tego środka przymusu bezpośredniego.

Ale wspólne ćwiczenia to nie tylko praktyka i teoria. Czas w którym funkcjonariusze obu formacji doskonalili swoje umiejętności dowódcy wykorzystali do dokonania ustaleń dotyczących dalszej współpracy.

Dlatego wielce prawdopodobnym jest, że nie była to ostatnia wizyta kontrterrorystów w rzeszowskiej jednostce.

Źródło: sw.gov.pl (Tekst: Jarosław Wójtowicz)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

[SPKP w Rzeszowie, Rzeszów, Służba Więzienna, GISW, Policja, kontrterroryści, ćwiczenia policyjne, działania specjalne]

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Wybierz najlepszy pakiet ratunkowy dla czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Ćwiczenia sił specjalnych pk. Black Swan 2022

W czwartek 12 maja w bazie lotniczej Szolnok, położonej w środkowych Węgrzech zakończyły się międzynarodowe ćwiczenia sił specjalnych Black Swan 2022. W ćwiczeniach organizowanych przez NATO...

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl