Polski producent oświetlenia przenośnego dołączył do grona światowych liderów branży

 Redakcja  /  07-04-2021
Polski producent oświetlenia przenośnego dołączył do grona światowych liderów branży
Polski producent oświetlenia przenośnego dołączył do grona światowych liderów branży

Wrocławska spółka Mactronic stała się członkiem PLATO –prestiżowej Amerykańskiej Organizacji Handlowej ds. Oświetlenia Przenośnego, wyznaczającej trendy rozwoju technologii, kontroli jakości i konstruującej normy dotyczące profesjonalnych produktów sprzedawanych na całym świecie. Tym samym Mactronic, jako głosujący członek PLATO, zyskał realny wpływ na ustanawianie wysokich standardów dotyczących produkcji i dystrybucji oświetlenia przenośnego, co umacnia jego pozycję, szczególnie na tle krajowych i europejskich konkurentów.

Organizacja PLATO została zawiązana w 2010 roku jako zrzeszenie wiodących producentów na świecie, wyznaczających przełomowe kierunki rozwoju oraz chroniących branżę przed nieuczciwymi praktykami i niską jakością produkcji. Wśród marek założycielskich warto wymienić doskonale znanych renomowanych producentów: Energizer, Streamlight, Coleman, Petzl, Black Diamond, SureFire. Teraz Mactronic dołącza do tego grona jako pierwsza firma z Europy Środkowo-Wschodniej.

Pod koniec 2016 roku PLATO opracowało standard ANSI/PLATO FL 1 2016, którego celem była ujednolicenie informacji podawanej na opakowaniach oraz specyfikacjach produktowych. To ważny krok dla odbiorców i konsumentów, pozwalający na łatwe, czytelne porównywanie parametrów produktów. Krok ten stał się wspólnym drogowskazem dla wszystkich producentów, którzy zobowiązali się do przestrzegania tych samych normbadań i pomiaru wydajności produktów oraz rzeczowej i standaryzowanej ich komunikacji na nośnikach reklamy oraz opakowania. Ten zabieg niesie ze sobą realną wartość dla sprzedawców detalicznych i użytkowników końcowych, pozwalając na dystansowanie się od nieuczciwej konkurencji głownie z rynków azjatyckich, która bezpodstawnie winduje parametry sprzedawanych produktów bez naukowych i technicznych podstaw. Norma ANSI/PLATO FL 1 podlega stałemu rozwojowi i od 2019 roku obejmuje także najaśnice.

Stosowanie standardów ANSI to wyraz odpowiedzialności i troski o konsumentów. W jaki sposób działa? Precyzyjnie definiuje metody testowania i raportowania danych technicznych dla przenośnych produktów oświetleniowych emitujących światło kierunkowe. Wyniki badań poszczególnych parametrów produktów są obrazowane za pomocą specjalnych ikon, umieszczanych w materiałach reklamowych oraz na opakowaniach, dając tym samym możliwość łatwego porównania wydajności produktów.

Więcej o standardzie ANSI stosowanym w Mactronic >>

Światowi członkowie organizacji PLATO >>

Mactronic istnieje od 1989 roku. W ciągu blisko trzech dekad firma zbudowała pozycję europejskiego lidera produkcji oświetlenia przenośnego. Produkuje sprzęt oświetleniowy dla służb mundurowych, przemysłu oraz sportowców i turystów – głównie biegaczy, rowerzystów, miłośników gór, a także pasjonatów strzelectwa. Wrocławski producent nieustannie rozbudowuje ofertę i podbija nowe rynki. Obecnie produkty firmy są dostępne w Europie, Azji i Afryce. www.mactronic.pl

 

Żródło: materiały firmy Mactronic

[mactronic,organizacja plato,standard ansi,latarki mactronic,oświetlenie mobilne,oświetlenie przenośne]

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co jest niezbędne w uzbrojeniu komandosa »
uzbrojenie

 


Na czym polega: monitoring ze sztuczną inteligencją  » Podpowiadamy, jakie urządzenia chronią Twoje informacje »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Co zabrać ze sobą na zimową wyprawę »
sprzet na zime

 


Dobierz pojazd elektryczny na niedostępne tereny »

Olej w piance? Do czego to służy »

pojazd elektryczny
olej do czyszczenia

 


Dostępny już dla Ciebie! Nie tylko dla mundurowych »

 


Zostań najbardziej pożądanym absolwentem na świecie »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

uczelnia wojskowa

 

 

 


 Co sprawia, że ten filtr do wody jest wyjątkowy »

filtry do wody

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
ubranie taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
ubrania taktyczne

 


Jakie buty na zimowe wyprawy »
kursy strzeleń
05/07/2020

 


Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

6/2021
SPECIAL OPS 6/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Master of protection
  • - Bicykle dla specjalsa?
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl