Pasjonaci jednostek specjalnych

 Redakcja  /  27-08-2020  /  1
Fot. Źródło: Stowarzyszenie B3

B3 – Łódź to stowarzyszenie zrzeszające pasjonatów polskich jednostek specjalnych. Koncentruje się na jak najwierniejszym odwzorowaniu wyposażenia JW AGAT z Gliwic, począwszy od kamizelek taktycznych po hełmy i mnóstwo detali charakteryzujących ten rodzaj Sił Zbrojnych jakim są jednostki specjalne. Wśród członków stowarzyszenia są czynni żołnierze oraz funkcjonariusze innych służb mundurowych.

Członkowie stowarzyszenia stale pogłębiają wiedzę z zakresu taktyk czarnej, zielonej oraz czerwonej. Czarną taktykę oraz zieloną starają się ćwiczyć regularnie pod okiem wykwalifikowanych czynnych oraz byłych już operatorów jednostek specjalnych wojska (JW AGAT, JW GROM) oraz policji (CBŚP, SPKP). W taktycy czerwonej szkolą się dzięki porozumieniu o współpracy stowarzyszenia z Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi. Dzięki temu jest wśród nich wielu certyfikowanych ratowników pola walki.

Przeczytaj także: Święto JW AGAT >>

Członkowie stowarzyszenia regularnie trenują na strzelnicy, wśród nich są instruktorzy strzelectwa oraz posiadaczy broni palnej.

Dotychczas współpracowali z takimi ikonami polskich sił specjalnych, jak płk Andrzej Kruczyński „Wódz” (JW GROM), czy mjr Wojciech Zacharków „Zachar” (JW AGAT).

Stowarzyszenie pielęgnuje pamięć o ś.p. płk Sławomirze Berdychowskim – Twórcy i pierwszym Dowódcy JW AGAT. 

Najczęściej można się z nimi spotkać podczas różnego rodzaju eventów i wystaw, gdzie starają się przybliżyć ludziom specyfikę JW AGAT, ich wyposażenie oraz tradycje. Są to różnego rodzaju pikniki patriotyczne, wystawy okolicznościowe czy festyny z okazji świąt państwowych. Angażują się we wszelkiego rodzaju działalność charytatywną jak: Paczka dla Bohatera, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i wiele innych.

Źródło: Stowarzyszenie B3

[JW Agat, stowarzyszenie B3, B3, Agat, jednostki specjalne, SPKP, Andrzej Kruczyński, Wojciech Zacharków, grupy rekonstrukcyjne]

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  10

Komentarze

1
L / 07-09-2020, 14:20
Siła i ogień!
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie

 


Czy wiesz, jak skutecznie chronić wzrok podczas akcji? »

oulary taktyczne

 


Tundra w czym jest lepsza od innych czołówek » Jakie cechy muszą mieć buty taktyczne »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Wybierz obuwie na prawdziwą przygodę »

buty

 


Nie możesz zabrać plecaka? Gdzie zmieścisz najpotrzebniejszy sprzęt  » Co powinno się znaleźć w pakiecie ratunkowym czworonożnego towarzysza broni »
mobilny monitoring bezpieczna komunikacja

 


Czy masz odpowiednie obuwie na wiosenne wojaże? Sprawdź »

Olej w piance? Do czego to służy »


olej do czyszczenia

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualny numer

1/2022
SPECIAL OPS 1/2022
W miesięczniku m.in.:
  • - Commando Garud
  • - Marine Mammals in SPECIAL OPS
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl