Stołeczne obchody Święta Policji

 Redakcja  /  24-07-2020
Fot. Źródło: policja.waw.pl

Tegoroczne Święto Policji obchodzone jest w 101. rocznicę powstania Policji Państwowej. Warto zauważyć, że rok ten jest szczególny również ze względu na dwie ważne dla naszego środowiska policyjnego rocznice. W 2020 roku obchodzimy 100. rocznicę powołania Policji Rzecznej oraz 95. rocznicę utworzenia Policji Kobiecej.

Uroczyste obchody Święta Policji w garnizonie stołecznym rozpoczęły się złożeniem kwiatów przez tablicą upamiętniającą oficerów i podoficerów Policji Państwowej II Rzeczpospolitej Polskiej przez Komendanta Stołecznego Policji Pana nadinspektora Pawła Dobrodzieja w asyście Zastępców Komendanta Stołecznego Policji, która znajduje się na frontonie Komendy Stołecznej Policji.

W Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie o godz. 10.  odbyła się uroczysta msza święta w intencji policjantów i pracowników Komendy Stołecznej Policji, której przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek, który wręczył Pani młodszy inspektor Annie Jędrzejewskiej-Szpak oraz Pani młodszy inspektor Agnieszce Gajewskiej-Kosin Medal „ W Służbie Bogu i Ojczyźnie”, który jest dowodem uznania i wdzięczności za pomoc i zaangażowanie w realizacji misji duszpasterstwa wojskowego.

W foyer Białej sali Komendy Stołecznej Policji przed Tablicą pamiątkową Patrona Komendy Stołecznej Policji podinspektora Policji Państwowej Mariana Stefana Kozielewskiego został wystawiony posterunek honorowy. Przed uroczystym apelem, który odbył się na dziedzińcu wewnętrznym Komendy Stołecznej Policji Pałacu Mostowskich w Warszawie Komendant Stołeczny Policji Pan nadinspektor Paweł Dobrodziej wraz z Wojewodą Mazowieckim Panem Konstantym Radziwiłłem oraz Szefem Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Panem Michałem Prószyńskim złożył kwiaty przed tablicą upamiętniającą Patrona Komendy Stołecznej Policji podinspektora Policji Państwowej Mariana Stefana Kozielewskiego.

Po złożeniu przez dowódcę uroczystości nadkomisarza Radosława Gos meldunku Komendantowi Stołecznemu Policji Panu nadinspektorowi Pawłowi Dobrodziejowi o gotowości do rozpoczęcia apelu, został wprowadzony poczet sztandarowy Komendy Stołecznej Policji oraz odegrany hymn państwowy.

Przeczytaj także: Prezentacja nowego sprzętu Policji >>

Bohaterska postawa policjantów, zaangażowanie oraz sumienne wykonywanie obowiązków służbowych znalazło uznanie i zostało doceniane. Z okazji Święta Policji za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, zarówno w służbie oraz w czasie wolnym od służby Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Kamiński skierował list do policjantów i policjantek, który odczytał Szefe Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Michał Prószyński. Ponadto  nagrodą motywacyjną zostało wyróżnionych 19 policjantów Komendy Stołecznej Policji.

Podczas uroczystości policjanci i pracownicy policji otrzymali medale, odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie policyjne. W uznaniu profesjonalizmu zawodowego Komendant Główny Policji Pan generalny inspektor Jarosław Szymczyk wyróżnił nagrodą motywacyjną 18 policjantów oraz 8 pracowników Komendy Stołecznej Policji. Komendant Główny Policji również skierował list do funkcjonariuszy garnizonu stołecznego, który został odczytany przez I Zastępcę Komendanta Stołecznego inspektora Krzysztofa Smelę.

Komendant Stołeczny Policji Pan nadinspektor Paweł Dobrodziej składając wyrazy szacunku i podziękowania dla funkcjonariuszy za efektywną i wzorową służbę  wyróżnił nagrodą motywacyjną 350 policjantów garnizonu stołecznego Policji.

Pan Konstanty Radziwiłł, Wojewoda Mazowiecki oraz Pan Marcin Wojdat, sekretarz miasta stołecznego Warszawy podsumowali efekty służby wskazując m.in. na wysoki poziom poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Warszawy. Na zakończenie w imieniu awansowanych i odznaczonych głos zabrał inspektor Jerzy Sztuc, Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie. Podkreślił, że wyróżnienia z jednej strony stanowią nagrodę, z drugiej pełnią rolę zobowiązania do dalszej służby.

Uroczysty apel zakończył się wydaniem komendy przez nadkomisarza Radosława Gosa do odprowadzenia sztandaru Komendy Stołecznej Policji, a następnie złożeniem meldunku Komendantowi Stołecznemu Policji Panu nadinspektorowi Pawłowi Dobrodziejowi.

Źródło: policja.waw.pl (Tekst: sierż. Gabriela Putyra)

[Policja, Święto Policji, obchody święta policji, Warszawa, Komenda Stołeczna Policji]

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


55 litrów na jak długo wystarczy »
 plecak taktyczny

 


Przeczytaj  - Operator 594 »

Wybierz buty odpowiednie do misji specjlnych »

operator

 


W ciemności przyda się pewne źródło zasilania »

 Jak poprawić celność broni » Czym powinny wyróżniać się latarki taktyczne »
broń konserwacja latarka taktyczna

 Uzyskaj licencję Instruktora Sportu Strzeleckiego » Czego nie wiesz o strzelnicach modułowych » 
zasilanie strzelnice modułowe

 


Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Spodnie taktyczne na każdą misję »
latarka czołowa spodnie taktyczne

 


Zegarki taktyczne, z którymi się nie zgubisz »
zegraki taktyczne

 


Ciekawostki z placu broni » Poznaj najlepszego przyjaciela operatora bojowego »
latarka taktyczna

 


05/07/2020

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Aktualny numer

4/2020
SPECIAL OPS 4/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - 30 lat ZW
  • - GOI SOK
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI I BIZNESU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO W GDYNI
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni od dekady kształci wybitnych specjalistów z Bezpieczeństwa Wewnętrznego,...

Powstanie Warszawskie 2.0, czyli „kotwica” z hashtagiem

Czy było warto? – to pytanie w ostatnich latach rozliczania naszej historii pada bardzo często w kontekście Powstania Warszawskiego. Jednocześnie...wiecej »
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl