Stołeczne obchody Święta Policji

 Redakcja  /  24-07-2020
Fot. Źródło: policja.waw.pl

Tegoroczne Święto Policji obchodzone jest w 101. rocznicę powstania Policji Państwowej. Warto zauważyć, że rok ten jest szczególny również ze względu na dwie ważne dla naszego środowiska policyjnego rocznice. W 2020 roku obchodzimy 100. rocznicę powołania Policji Rzecznej oraz 95. rocznicę utworzenia Policji Kobiecej.

Uroczyste obchody Święta Policji w garnizonie stołecznym rozpoczęły się złożeniem kwiatów przez tablicą upamiętniającą oficerów i podoficerów Policji Państwowej II Rzeczpospolitej Polskiej przez Komendanta Stołecznego Policji Pana nadinspektora Pawła Dobrodzieja w asyście Zastępców Komendanta Stołecznego Policji, która znajduje się na frontonie Komendy Stołecznej Policji.

W Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie o godz. 10.  odbyła się uroczysta msza święta w intencji policjantów i pracowników Komendy Stołecznej Policji, której przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek, który wręczył Pani młodszy inspektor Annie Jędrzejewskiej-Szpak oraz Pani młodszy inspektor Agnieszce Gajewskiej-Kosin Medal „ W Służbie Bogu i Ojczyźnie”, który jest dowodem uznania i wdzięczności za pomoc i zaangażowanie w realizacji misji duszpasterstwa wojskowego.

W foyer Białej sali Komendy Stołecznej Policji przed Tablicą pamiątkową Patrona Komendy Stołecznej Policji podinspektora Policji Państwowej Mariana Stefana Kozielewskiego został wystawiony posterunek honorowy. Przed uroczystym apelem, który odbył się na dziedzińcu wewnętrznym Komendy Stołecznej Policji Pałacu Mostowskich w Warszawie Komendant Stołeczny Policji Pan nadinspektor Paweł Dobrodziej wraz z Wojewodą Mazowieckim Panem Konstantym Radziwiłłem oraz Szefem Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Panem Michałem Prószyńskim złożył kwiaty przed tablicą upamiętniającą Patrona Komendy Stołecznej Policji podinspektora Policji Państwowej Mariana Stefana Kozielewskiego.

Po złożeniu przez dowódcę uroczystości nadkomisarza Radosława Gos meldunku Komendantowi Stołecznemu Policji Panu nadinspektorowi Pawłowi Dobrodziejowi o gotowości do rozpoczęcia apelu, został wprowadzony poczet sztandarowy Komendy Stołecznej Policji oraz odegrany hymn państwowy.

Przeczytaj także: Prezentacja nowego sprzętu Policji >>

Bohaterska postawa policjantów, zaangażowanie oraz sumienne wykonywanie obowiązków służbowych znalazło uznanie i zostało doceniane. Z okazji Święta Policji za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, zarówno w służbie oraz w czasie wolnym od służby Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Kamiński skierował list do policjantów i policjantek, który odczytał Szefe Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Michał Prószyński. Ponadto  nagrodą motywacyjną zostało wyróżnionych 19 policjantów Komendy Stołecznej Policji.

Podczas uroczystości policjanci i pracownicy policji otrzymali medale, odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie policyjne. W uznaniu profesjonalizmu zawodowego Komendant Główny Policji Pan generalny inspektor Jarosław Szymczyk wyróżnił nagrodą motywacyjną 18 policjantów oraz 8 pracowników Komendy Stołecznej Policji. Komendant Główny Policji również skierował list do funkcjonariuszy garnizonu stołecznego, który został odczytany przez I Zastępcę Komendanta Stołecznego inspektora Krzysztofa Smelę.

Komendant Stołeczny Policji Pan nadinspektor Paweł Dobrodziej składając wyrazy szacunku i podziękowania dla funkcjonariuszy za efektywną i wzorową służbę  wyróżnił nagrodą motywacyjną 350 policjantów garnizonu stołecznego Policji.

Pan Konstanty Radziwiłł, Wojewoda Mazowiecki oraz Pan Marcin Wojdat, sekretarz miasta stołecznego Warszawy podsumowali efekty służby wskazując m.in. na wysoki poziom poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Warszawy. Na zakończenie w imieniu awansowanych i odznaczonych głos zabrał inspektor Jerzy Sztuc, Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie. Podkreślił, że wyróżnienia z jednej strony stanowią nagrodę, z drugiej pełnią rolę zobowiązania do dalszej służby.

Uroczysty apel zakończył się wydaniem komendy przez nadkomisarza Radosława Gosa do odprowadzenia sztandaru Komendy Stołecznej Policji, a następnie złożeniem meldunku Komendantowi Stołecznemu Policji Panu nadinspektorowi Pawłowi Dobrodziejowi.

Źródło: policja.waw.pl (Tekst: sierż. Gabriela Putyra)

[Policja, Święto Policji, obchody święta policji, Warszawa, Komenda Stołeczna Policji]

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Co zabrać ze sobą na jesienną wyprawę »
sprzet jesienny

 


Dostosuj mundur patrolowy do terenu »

Nowe kamizelki taktyczne poznaj ich zastosowanie »

linia taktyczna
kamizelka taktyczna

 


Jak postępować, gdy niebezpieczeństwo czai się na oceanie »
buty taktyczne

 


100% byczej skóry »

 Poznaj 5 kluczowych zalet latarek taktycznych »


latarka na broń

 


Co jest niezbędne w mundurze komandosa »
buty taktyczne

 


Czeka Cię wyprawa po Tajdze? Czy wiesz, jakie ubranie wybrać »

Niezastąpiony sprzęt bushcraft - co wybrać »

noktowizja

 

 

 


Jakie możliwości daje Ci szybka wymiana szkieł balistycznych »
okulary balistyczne

 


Buty do lasu - które wybrać »

Jakie funkcje powinny mieć latarki czołowe »


 


Niezbędnik żołnierza - co powinno się w nim znaleźć »
ubranie taktyczne

 Jak poprawić celność broni »  Wybierz produkty sprawdzone w ekstramalnych warunakch »
broń konserwacja

 


Nie czekaj aż ktoś będzie lepszy zapisz się na trenig strzelecki »
kursy strzeleń

 


Poznaj arkana radiokomunikacji wojskowej w XXI wieku » Schludnie, wygodnie, taktycznie na każdą akcję »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


Dla tych którzy ratują życie » Niezbędnik podróżnika - co warto mieć »
latarka czołowa ubrania taktyczne

 


05/07/2020

Księgarnia Militarna Poleca BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE


Zagrożenia informacji w cyberprzestrzeni, cyberterroryzm Ból. Mocna opowieść o rannych i medykach na wojnie Balistyka dla snajperów. Praktyczny poradnik
cyberprzestrzen, cyberterroryzm cyberprzestrzen
Informacja jest strategicznym i biznesowym zasobem państwa i organizacji – dobrem i osiągnięciem, gwarantem postępu i rozwoju (...)
zobacz więcej »
Kilkanaście historii walki o życie, pokazanych z dwóch perspektyw: rannego żołnierza i ratujących go medyków. Na tym polega wyjątkowość najnowszej książki Jarosława Rybaka, autora popularnych książek o polskich jednostkach specjalnych. (...)
zobacz więcej »
Odkryj tajną jednostkę wojskową w latach 1967–1994 zakamuflowaną w koszarach artylerii w dolnośląskim Bolesławcu. Przeczytaj mocne wspomnienia pozbawione politycznej poprawności! (...)
zobacz więcej »

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Special-ops.pl... dowiedz się więcej »

Aktualności

Święto 6BPD

Dziś swoje święto obchodzi 6 Brygada Powietrznodesantowa im. gen. bryg. Stanisława Franciszka Sosabowskiego. Stacjonująca w Krakowie 6BPD jest doborowym, aeromobilnym związkiem taktycznym o wysokim...

17. promocji na 17. urodziny Kolby

Już od siedemnastu lat jesteśmy z Wami, wspierając Was wszystkich w realizowaniu hobby związanego z outdoorem, strzelectwem oraz myślistwem. Bez względu na to, czy jesteś strzelcem, turystą,...

Aktualny numer

4/2021
SPECIAL OPS 4/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - GEI - Obrońcy Katalonii
  • - Macedońskie Wilki
Paweł Piotrowski
Wiosłowanie jednorącz sztangielką z podparciem na ławce skośnej to odmiana klasycznego...
Paweł Piotrowski
Wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie na ławce poziomej to klasyczne, skuteczne...
Michał Piekarski
W ostatnią niedzielę czerwca w Gdyni odbyły się uroczystości z okazji Święta Marynarki...
Michał Piekarski
Wzrost napięcia pomiędzy Zachodem i Rosją, który można już bezpiecznie nazywać nową...
Dariusz Materniak
5 marca 2018 roku jednostka specjalna ukraińskiej Policji "KORD" zatrzymała dwie osoby...
Special-OPS TV


Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdynia - państwowa Uczelnia wojskowa. Lider w kształceniu na potrzeby sił...
Rzetelna Firma
Copyright @ 2010-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl